Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İmam Ahmed bin Hanbel ve İmam Buhari Mutezile'yi Tekfir Ediyor muydu?

Ebu Dil-Hûn el-Murcie Çevrimdışı

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Getirdiğin link tam sana yakışan muşriklerin sitesidir.
Hele bir bak orada Diriden yardım istemeyi ölüden yardım istemeye delil diye nasıl getirmişler.

İslam'la tanışmak ve Tevessülün meşru ve şirk / bid'at (istiğase) olan kısımlarıyla yüzleşmek istersen istersen oku, yanlışlarını delillendir aksi taktirde iman et.

İman et derken ? Kâfir mi diyorsunuz bana siz kafayı yemişsiniz dedim size boşuna tartismayalim diye benim de delillerim var sizinde var bu sohbet bir yere gitmez

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Vahdet i vücud her yerde Allah'ın olması değildir vahdet i vücud Allah'ın parçalara ayrılması ve cisimlere yayılması değildir benim anladığım Allah'ın yarattığı şeylere bakıp Allah'tan başka bir ilahın bu düzeni kuramayacağını anlama sanatıdır yani iki ilah olsaydı bu düzen olmazdı bunu anlama sanatıdır

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Delil getireceğim diye linkini attığın sitede şirkin her türlüsü aleni bir biçimde ibadet kabul edilir aynı zamanda teşvik edilir haberin olsun,bu pislik sitenin linkini de kaldır sana zahmet zira şirk daveti için islami bir platform tercihi ironik oluyor.

Bu arada kaza namazı konusunu ilhâd başlığı altında değerlendirmeni de ayrıca takdir ettim o_O

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Ölüden yardım isteyen, ebced cifir yaparak gaybdan haber veren sapkınları neden sevdiğin anlaşıldı.
Aynı görüşte olmayan binler var. Sen Şeyhu'lİslam'ı tekfir ederken, Edip Yüksel'i tekfir edemeyen sapkın bir muşriksin!
Lan bana bak ağzımı bozmak istemiyorum laf etmiyorum büyüğümsünüz ben ibni teymiyyeyi kâfir etmedim ayrica edip denilen şerefsiz kâfirdir ne demek yahu edemezsin ne demek sen müşriklerin haddini bil hiç mi korkuyorsunuz bana döner diye kâfir dediğim adamlardan diye ?

Ebu Dil-Hûn el-Murcie

Üye
İslam-TR Üyesi
Ulan herkesi kâfir ilan ediyorsunuz adamlar Allah birdir diyor iman esaslarini kabul ediyor itikatları sizden farklı diye kâfir oluyor :) sizin böyle olduğunuzu bilsem hiç bu siteye girmezdim

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Lan bana bak ağzımı bozmak istemiyorum laf etmiyorum büyüğümsünüz ben ibni teymiyyeyi kâfir etmedim ayrica edip denilen şerefsiz kâfirdir ne demek yahu edemezsin ne demek sen müşriklerin haddini bil hiç mi korkuyorsunuz bana döner diye kâfir dediğim adamlardan diye ?
Hadisleri inkâr eden ve çıplak namaz kılan birisi Müslüman mı oluyor şimdi?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Edip Yüksel ağzından ben Kafirim mi dedi de tekfir ediyorsun tutarsın kabirperest seni! Öfkeyle tekfir ettin ))

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Osmanlı Müslüman'dır,
Selefiler kendileriyle aynı düşünmeyen (Selefi olmayan) kişileri tekfir etmezler ama çıplak namaz kılan, dini tahrip eden, hadisleri inkâr eden, şirk koşan şahsiyetleri tekfir eder. Tıpkı diğer tüm Müslümanların yaptığı gibi.

AbuYigit2000 Çevrimdışı

AbuYigit2000

Üye
İslam-TR Üyesi
Osmanlı Müslüman'dır,
Selefiler kendileriyle aynı düşünmeyen (Selefi olmayan) kişileri tekfir etmezler ama çıplak namaz kılan, dini tahrip eden, hadisleri inkâr eden, şirk koşan şahsiyetleri tekfir eder. Tıpkı diğer tüm Müslümanların yaptığı gibi.
Evet günümüzün müslümanlarının geneli öyle :/

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Adamlar sitelerinde ölülerin ruhlarının melekleştiğini, el açınca yardıma geldiklerini söylüyor,bu görüş farkı değil,direkt olarak din farkıdır.
Ruh sağlığınız yerinde mi yahu,nasıl bu yaratıkların arkasında duruyorsunuz anlamış değilim.

Şu siteye girerken 5 dakikalık quiz falan yapılsın yıldım vallahi,ben yatmaya gidiyorum geceniz güzel olsun :cautious:

Üst Ana Sayfa Alt