Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru İcra Yoluyla Nafaka Talebinde Bulunmak Caiz midir?

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Zaten o abla baş vuruda bulunmuş... Ona müslümanlardan yardım geliyor... Allah azze ve celle onun rızkını gönderiyor. Her halde yetmiyor!!! Allah azze ve celle bizleri sırat-i mustaqim e ulaştırsın. Allahumme âmin

Amin.

ya nasil yetsin gecim o kadar kolay bir durum değil ki yani yiyecek giyecek ile olay bitmez ki. surekli ihtiyac durumlari olur.
hastalik vs cikar cocuklar okula gidiyorsa onlarin masraflari vardir. 3 cocuk bu nihayetinde masraf bitmez ki. yani kirada ise o ayri masraf faturalar dersen ayri.
hangi sehirde yasiyor bilmem ama buyuk sehirde ise minimum 10bin geliri olmasi gerek. abla ya evlenecek ya çalışacak. yardimla degirmen belli bir yere kadar döner nihayetinde.

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet tabiki de insan çalışır, birşeyler yapar gerektiğinde biz de yapıyoruz Elhamdulilleh. Zaten alınan yardım sürekli, çocukları okula göndermiyor küfür olduğu için. Bizim şehirdeysen nereden geldiğini bilmiyorsun rızkının :D Elhamdülilleh. Gerçekten Din her şeyin önünde olmalı. Eğer birşey dininde varsa yaparsın yoksa yapmazsın öyle değil mi?? Heleki akidevi meselelerde! Taviz Yok, olmamalı! Eğer kişi Allah teberake ve tealanın dinine yardim ederse Allah azze ve celle ona yardim edecegini ve ayaklarini sabit kılacağını söylemiştir Muhammed, 7 de. İşte bir tek Tevekkül kalıyor, Tedbirden sonra. Eğer o da yoksa iş bitmiş demektir...

Üst Ana Sayfa Alt