Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Htş Siyasi Sözcülerinden Zeyd El-attar’in Referandum Açiklamasi

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
HTŞ SİYASİ SÖZCÜLERİNDEN ZEYD EL-ATTAR’IN REFERANDUM AÇIKLAMASI

Kuşkusuz batı sistemlerinin kayıtlarından özgürleşmenin sürdürülmesi ve önderlik ve bağımsızlık sahasına geçilmesi, tüm projelerin başarılı olmasının temeli ve doğru yola yönelimdir. Kararlarımızda bağımsız olmadığımız ve kendimize, gücümüze ve mirasçısı olduğumuz ve sorumluluğunu taşıdığımız köklü tarihimize güvenmediğimiz sürece ümmetimizin işleri düzelmeyecektir.

Müslüman Türk halkını sevindiren, bizi de sevindirir; onları üzen ve onlara eza veren şeyler, bizi de üzer, bize de eza verir. Türk halkına karşı boynumuzda bir borç bulunmaktadır. Devrimlerinde Suriye halkının yanında durmaları, iki halk arasındaki İslam bağının hala köklü olduğunun en güzel delilidir.

‘Ehli-Sünnet’ olarak temsil edilen derin İslami bağlara yönelinmesi, tüm bölgeyi kavuran hile ve entrikaları yıkacak olan kaledir. Bu, İzzet ve şeref gemilerinin konakladıkları bir denizdir.

Bizler, Türkiye’nin Müslüman halkların meselelerini desteklemeye ve yanlarında durmaya sevk edecek olan sınırlamalardan kurtulmasına ve İslam dünyasına serbestçe yönelmesine yardımcı olacak; iradesinin ve beldelerinin istikrarına katkı sağlayacak her olayı ve değişimi güzel karşılıyoruz.

Mütercim: Muhammed Atta

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugun yarin uzerlerine abd ve rusya ile gelirse o zaman bu konusma ne hal alir acaba ki

Yada cok kurcalamaya gerek yok ilim sahibi kimselerdir mutlaka iyi birsey gormus olacakki bu aciklamayi yapmis.

Bize dusen bekleyip gormek.
Hayrolsun

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
HTŞ SİYASİ SÖZCÜLERİNDEN ZEYD EL-ATTAR’IN REFERANDUM AÇIKLAMASI

Kuşkusuz batı sistemlerinin kayıtlarından özgürleşmenin sürdürülmesi ve önderlik ve bağımsızlık sahasına geçilmesi, tüm projelerin başarılı olmasının temeli ve doğru yola yönelimdir. Kararlarımızda bağımsız olmadığımız ve kendimize, gücümüze ve mirasçısı olduğumuz ve sorumluluğunu taşıdığımız köklü tarihimize güvenmediğimiz sürece ümmetimizin işleri düzelmeyecektir.

Müslüman Türk halkını sevindiren, bizi de sevindirir; onları üzen ve onlara eza veren şeyler, bizi de üzer, bize de eza verir. Türk halkına karşı boynumuzda bir borç bulunmaktadır. Devrimlerinde Suriye halkının yanında durmaları, iki halk arasındaki İslam bağının hala köklü olduğunun en güzel delilidir.

‘Ehli-Sünnet’ olarak temsil edilen derin İslami bağlara yönelinmesi, tüm bölgeyi kavuran hile ve entrikaları yıkacak olan kaledir. Bu, İzzet ve şeref gemilerinin konakladıkları bir denizdir.

Bizler, Türkiye’nin Müslüman halkların meselelerini desteklemeye ve yanlarında durmaya sevk edecek olan sınırlamalardan kurtulmasına ve İslam dünyasına serbestçe yönelmesine yardımcı olacak; iradesinin ve beldelerinin istikrarına katkı sağlayacak her olayı ve değişimi güzel karşılıyoruz.

Mütercim: Muhammed Atta
Ben açıklamada 'davet'de(islami) gördüm sanki... :)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben açıklamada 'davet'de(islami) gördüm sanki... :)
Evet bir teblig durumu var varda gorurlermi bilmem cunku herkez kendini islama nisbet ediyor ve onlarin gozunde hts hala teror orgutu

Bakalim ilerleyen gunler bizlere hakki gosterecektir.

Strangers Çevrimdışı

Strangers

Şam Bir Sabır Kalesi Oldu...
İslam-TR Üyesi
Evet bir teblig durumu var varda gorurlermi bilmem cunku herkez kendini islama nisbet ediyor ve onlarin gozunde hts hala teror orgutu

Bakalim ilerleyen gunler bizlere hakki gosterecektir.
Akhim Gaye Allah'ı razı etmek onları razı etmek değil varsın terorist desinler.
Abdullah azzamın dediği gibi;
"Bizler teroristiz, bizler korkutanız. Çünkü bizim dinimizde terör(korkutmak) farzdır." :)

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Son günlerde Referandum sebebiyle böyle bir açıklama geldi. Ben meselenin şer'i boyutunu ele almaya çalışacağım. Öncelikle bu açıklama, bunu beyan eden ve bu yapıda olup destekleyenleri bağlar. Bütün Şam sahasında ki mücahitleri bağlamaz.

İkincisi açıklamasında Demokrasiyi destekleme, meşru görme diye bir şey göremedim.

Üçüncüsü küfrün azalmasına veya küfrü şiddetli olan bir taifenin küfrü daha az olan taife karşısında yenilmesine sevinmenin bir sakıncası yoktur.

Dördüncüsü "Müslüman Türk Halkı" demektedir. Bu genel umumi ifadedir. Türk halkı genel anlamda kendini İslam'a nisbet etmektedir. Benim kanaatim Türk halkı karışık bir halktır. Diğer İslam halkları gibi İçinde Müslümanı, asli kafiri, mürtedi ve şirk koşanı mevcuttur. Belirli kişilere hüküm indirilirken kendisinden zuhur eden alametlere göre davranılır. Tabi iman küfür ahkamını çok iyi bilmek, tekfir kurallarını iyi kavramak ve ilmi ehliyeti olanlar bu konuda doğru karar verebilirler. İlmi ehliyeti olmayanlar genellikle irca veya hariciliğe kaymaktadırlar.

Beşincisi kapalı olan sözler veya bir kaç manaya çekilebilecek olan sözler kullanan kişi, sahibiyle iyice konuşmadan ve kasdını bilmeden hakkında tekfir hükmü indirmek haricilerin özelliğidir, caiz değildir. Peygamberimiz (sav) "Hadleri şüphelerle giderin (düşürün)" (Hakim) buyurmaktadır.

Altıncısı küfür sözü kullanan bir kimsenin sözü onu ve onu destekleyenleri bağlar. Yaşadığı bölgede ki bütün müslümanları kaplamaz. Tekfir ahkamının şartları ve kuralları vardır. Ehliyeti olan alimler bu konu hakkında konuşur. Cahiller bu işe el atarsa fesad çıkar. Kanlar akıtılır, hukuklar çiğnenir. (Not) Ben yukarı yazıda açık net bir küfür sözü bulamadım.

Yedincisi bir kavme olan kininiz sizi adaletsizliğe yöneltmemelidir. Çünkü zulüm kıyamette (zulümat) karanlıklar olacaktır. Kul hakkı affedilmeyen günahlardandır. Müslümanlardan çıkan hataları cımbız ile çekmek, pireyi deve yapıp o müslümanı ve cemaatini yerin dibine geçirmek büyük bir zulüm ve haksızlıktır.

Sekizincisi HTŞ diğer cemaatler gibi isabet ve hata yapmaktadırlar. Hatalarına bizler gibi binlerce mücahid kızmaktadır. İsabetlerine sevinmekteyiz. Rabbim cümlemizi hakka yönlendirsin. Doğru yolda ayaklarımıza sebat versin.

|Musa Hoca

Furkan el turki Çevrimdışı

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha evvel okumuştum bu yazıyı kesinlikle çok yerinde kelimeler özenle seçilerek yazılmış bir yazı...
Kesinlikle Demokrasiyi övecek tek bir kelime yok, sürekli olarak ümmetin maslahatı üzerinden ve müslümanların işlerinin ferahlamasından yana tavır alınmış ki bu doğrudur da, Türkiye Cumhuriyeti şu an evet sistem itibari ile antiİslami olabilir, lakin başımızdakiler tam anlamıyla laikliği hakkı ile yaşayan insanlardır da, sosyal demokrat kimdir bu ülkede diye bir soru sorulacak olsa düşünmeden Erdoğan derim en komik olanı da tabanının Erdoğan'ı İslamcı zannetmesi... Sol tandanslı insanların ise bilinçli olarak diktatör diye yaftalaması, gerçekten bunlar diktatör görmemiş dedirttiriyor insana, Zira her türlü dine mensup kişi istediği şekilde toplanıp eylem, sempozyum, söyleşi düzenleyebiliyor ve bizlerde rahatça evlerimizde veya derneklerde sohbetler edebiliyoruz...
Bunu lehimize çevirip bizlerde daha çok çalışmalı Lanet olsun bu sisteme demektense, elimizden geldiğince durumun avantajlarını güçlenmek için kullanmalıyız.
Sistemi öteleyip başımızdakileri eleştirmektense, yapılan doğru icraatları övüp yanlışlarını dile getirmeliyiz...
Mücahitler de bunu anlamış ki Türkiye'yi daima yanlarında görmek istiyorlar zira eğer Türkiye'de sol zihniyetli bir partinin tahakkümüne girerse mazlum ve mağdur kalmış Suriye halkına ve mücahidlere elle tutulur bir yardım gitmez, siyasi olarak masada destekçileri kalmaz, Mücahidler doğru yolda ilerliyor ve hamdolsun ki artık siyasi İslam rolünüde üstleniyorlar bu gerçekten çok gerekli çünkü artık dengeleri meydanlardaki kalabalıklar ve onların elindeki güç kadar devlet destekleri değiştiriyor... El Kaide'nin Ruslara karşı Cihadında Amerikadan yardım aldığını hepiniz bilirsiniz umarım...
Yok ya hu olurmu öyle şey...!
Sahici olmamız gerek, bugün Suyedeki savaşın uzaması ABD'nin de Rusya'nın da işine geliyor ve uzun vadeli planlar için hazırlık yapıyorlar, yoksa HTŞ'yi de Ahrar'ı da bir haftada haritadan silecek güce sahipler...

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
“TÜRKİYE HALKINI MUTLU EDEN ŞEY BİZİ DE MUTLU EDER VE TÜM MÜSLÜMANLARI MUTLU EDER” SÖZLERİ BENİ TEMSİL EDER

Mücahid kardeşlerden biri bana sordu: “HTŞ’nin siyasi sorumlusu Zeyd Attar’ın sözü hakkında ne düşünüyorsun?” Dedim ki: “Sözleri beni temsil eder”

Türkiye halkını mutlu eden şey bizi de mutlu eder ve tüm Müslümanları mutlu eder. Onun şu sözü, insaflı hak bir sözdür ve güzelliğe verilen karşılıktır: “Suriye halkının yanında durmalarıyla bizim boynumuzda onların borcu vardır.” Ben, Şam ehline yardım eden bir muhacir olarak diyorum ki; onlara yardım eden bana güzellik yapmış gibidir.

Eşyalar zıtlarıyla ayırt edilir… Dera’daki kardeşlerimizin haline bakın. Ürdün hükümetinin icraatları, zulümleri ve yüzüstü bırakmasının sonucudur…

Ben, bu kardeşime ve diğerlerine izahen (Genel olarak siyasi işler hakkında) faziletli kardeş Zeyd Attar’ın sözleri dışında diyorum ki: “Allahu Teala bağlayıcı bir emirle Müslümanların topraklarını özgürleştirmek ve din sancağını yükseltmek için tüm gayretleri sarf etmemizi bize emretmiştir. Bu gayret siyasi ve kıtali olur. Biri diğerinden daha az önemli değildir.”

Allahu Teala şöyle buyurmuştur: “Onlara gücünüz yettiğince kuvvet hazırlayın” (Enfal:60) Burada “kuvvet” nekre (belirsiz) gelmiştir. Genel anlaşılır. Her türlü gayreti sarfetmeyi içerir; askeri, siyasi, teknik, idari ve diğerleri...

Ama Allah’ın kevni kanunları dışında sadece savaşla mazlumlara yardım etmek ve Allah yolunda cihadı ikame etmek isteyen kaynaktan uzaklaşmış yolu kaybetmiştir. İşte DAEŞ, çok büyük kuvvete ulaştı ve dünyayı karşısına aldı. Allah’ın kevni sünnetlerini örttü. O (kuvveti) ondan bir şeyi koruyamadı.

Buna mukabil “Taliban Emirliği” 20 seneden fazla sebat etti. Düşmanlarını azaltmak ve yardım etmesi mümkün olanlardan yardım almak için tüm gayretlerini sarf etti. Komşu devletlerle iyi ilişkiler kurdu. Ama silahını da bir gün olsun terk etmedi veya baskılara boyun eğmedi.

Rasulullah (sav) in siyerini ve cihad siyerini okuyan siyasi ilişkilerle dolu olduğunu görecektir. Rasulullah (sav) in hicretten sonra aldığı ilk karar siyasi bir karardı. Yahudilerle yapılan imtiyazlı Medine Sözleşmesi idi. Bununla Medine’nin savunması ortak yapılacaktı. En şiddetli düşmana karşı Allah’ın kevni kanunlarıyla amel etmek ve tüm sebepleri yerine getirmek hayır ise soykırıma uğrayan göç ettirilen mazlum halka yardım etmeye çalışan, ümmetin savunmasını yüklenen zayıf cihadi cemaatler nasıl olmalıdır?

Söz, siyasi ilişkilerden olmamalı, ilişkilerin tabiatından ve manalarından olmalıdır. Ben siyasi ofisteki kardeşleri, güvenilir ve adaletli olarak biliyorum. Bir adım atmadan önce mutlaka ilim ehli mücahidlerden oluşan HTŞ’nin şer’i ofisine danışırlar.

Allah’ım Heyet’teki siyasetçi kardeşlerimiz ve diğerlerini mazlumlara yardım ve Müslümanlardan zilleti kaldırmada muvaffak kıl. Bizi ve onları bu din üzere sabit kıl.

Muhacir kardeşiniz Abdullah Muhammed Muhaysini

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Makdisi'den; Heyet'in Tr Seçimleriyle alakalı beyanı üzerine kendisine soru soranlara cevap...
Bazı kardeşler Heyet'teki birtakım insanların Tr'deki anayasa değişikliği seçiminin sonucuyla ilgili açıklamaları hakkındaki görüşümü soruyorlar.

Benim görüşümü herkes biliyor!

Birtakım topluluklarla nasihatleştik.Ta ki bizim nasihatımızdan bıkana kadar.Onlar aralarındaki hısım ve düşmanlıklarına rağmen bize yazılar yazdılar.Onlar apaçık düşmanla müşfik nasihat edenin arasını ayırmadılar.

Benden; Heyet'e beyatle alakalı fetva isteyen hakkında ,"tevakkuf"u ilan ettiğim zamandan beri Heyet'e karşılık vermeyi terk edişim, herkesin dikkatini çekmiştir.

Nasıl ki onlar sözleri tahrif edip aldatmış olmalarına karşın bunlara karşı belgelerimiz mevcut ise aynı şekilde benim tarafımdan onlara ve başkalarına karşı gönderilenler de tarih tarih kayıt altındadır.

Bundan sonra da bıktıran bir tekrardan başkası olmaz.

Allah'tan onları ve bizi dosdoğru yola iletmesini diliyoruz.Onların doğru yolda oluşu İslam ve Müslümanlar açısından en faydalı durum ve bize de en sevimli gelen bir iştir.Onlarla ihtilaf etmiş olsak da Allah'ın düşmanlarına karşı savaşan herkese dua ettiğimiz gibi onlara dua etmeye devam edeceğiz.

Ebu Muhammed el Makdisi
Tercüme:Muhammed Ubeyde

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ekran Alıntısı.PNG

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Musa Hoca, Ebu Huzeyfe isimli şahsa cevap vermiş. Vallâhi şu yazıyı okuyup ta muvahhidlerin içine düştüğü fitnenin kalbini acıtmadığı müslüman kendinden korksun...

Allah hoca'dan razı olsun, Vâllahi bu hoca bize, Allâh subhânehû'nun bir in'âmı ve ikrâmıdır...

BİSMİLLAH

“Bu reddiye, bazı kardeşlerimizden gelen talep üzerine, mürted Zeyd el-Attar’ın Türkiye’de yapılan anayasa referandumunun sonucuna dair yapmış olduğu küfri açıklamayı savunmaya kalkışan mürted Musa Ebu Cafer’e karşı yazılmıştır.”

Hamd alemlerin Rabbi olan Allah’a, salat ve selam efendimiz Resulullah’a olsun.

Başlamadan şunu belirtmek istiyorum; Zeyd Elattar’ın açıklaması ile ilgili bir açıklama yapmıştım. Tekrar söylüyorum; Zeyd ElAttar’ın beyanını yanlış görüyor, katılmıyor ve bu beyana nefret ettiğimi beyan ederim!.

Bu yazı müdafaa değil Devle Cemaatinden olan Ebu Huzeyfe denen ve aynı zihniyette olan kişilere nasihat mahiyetindedir.

Ey Ebu Huzeyfe! eğer sende kibir yoksa bu nasihata kulak as. Tefekkür et. Tevbe et. Bu hal üzere ahirete intikal etme. Kulların hakkına çokça girip ahirette iflas olanlardan olma. Sen ilim talebesi isen sende biraz Allah korkusu biraz edep olsun. Senin tekfir ile, fetva vermeyle ilgili ilmin yok. Cehenneme karşı cesur olma. “Fetvada en cesur olan kişi, ateşede en cesur olan kişidir” hadisini kulağına küpe yap.

“Müslümanı (ilimsiz) tekfir etmek, onu öldürmek gibidir” hadisiyle amel et. Haksız ve ilimsiz Müslümanı tekfir etmek büyük günahlardandır. Her gün defalarca bu büyük günaha bulaşırsan ahirette haricilerin arasında haşr olursun.

Senin zihniyetine göre Ebu Ömer Elbağdadi, Ebu Bekir Elbağdadi, Muhammed Adnani, Ebu Ali Elanbari ve kısacası eski Irak İslam Devleti yöneticileri kafir olması lazım. Sen ve senin gibiler Devlenin akidesini bozdunuz. Harici akidesini yerleştirdiniz. Bu saydığım şahsiyetler komple Türk halkını tekfir etmiyorlardı. Sonradan değişen olabilir. Düne kadar “Selam ala Taliban” diye marş yapıyorlardı. Şeyh Usame (rhm)’ı seviyor, Zevahiriye beyatlarını yeniliyorlardı. Ebu Ömer Elbağdadi (rhm)’ın tekfirde aşırı gidenleri kınadığını unutmuş değiliz. Adnani’nin “Müslüman halkları tekfir edenleri uyarırız. Kendilerini düzeltmezlerse ihraç ederiz.” Sözü kulağımızda çınlamaktadır. Ebu Bekir Elbağdadi’nin sağ kolu olan Ebu Ali El’anbari’nin : “Sen Türkiye halkını komple tekfir ediyor musun? Sorusuna “ Ben 80 kişilik köy fertlerini tek tek tekfir etmezken nasıl oluyor da 80 milyonluk insan topluluğunu tekfir ederim! Türkiye’de namaz kılan bir kimseye zahiren Müslüman hükmü vererek arkasında namaz kılarım. Eğer namazdan sonra şirkini görürsem uyarırım. Namazımı bir daha iade ederim!” Dediğine yakini olarak kıyamette de şahitlik edebilirim.

Siz devleyi ne hale soktunuz. Müslümanları sahve diyerek savaşmanız, meydanlarda kafalarını kesmeniz, ilimsiz en ufak şeylerde tekfir edip hakaret etmeniz inan ki kafirleri çok sevindiriyor. Ben inanıyorum ki sahve var. Öldürmede haklı yönünüz var. Ama sakallı ve Müslüman görünümünde olan kişilerin infazını videolarda sergilemeniz, acımasız ve gayri islami usluplarla öldürmeniz bırakın kafirleri Müslümanları bile korkutup sizden nefret ettiriyor.

Halifelik rahmet olması gerekirken azaba çevirdiniz. Halife Müslümanları koruması gerekirken Müslüman öldüren suretine soktunuz. Hangi alim size itiraz etse, nasihat etse ajan, kafir, mürted, zındık, sahva, kitap yüklü eşek diye vasfettiniz. Yahudilerde hesaplarına gelmeyen peygamberleri ya öldürdüler veya hakaret edip terkettiler. Sizlerde oluşan bu gibi ahlakı Allah için terk ediniz.

Allah’tan korkmanızı ve tevbe etmenizi nasihat ederim. Bizler HTŞ nin hatalarını görüyoruz. Hatalarını meşru göstermiyoruz. Adalet sahibi olmaya çalışıyoruz. Devle cemaatine karşıda adil olmaya çalışıyoruz. Devle cemaatini eskiden çok severdim. Ancak malesef kendinizden soğuttunuz. Gençlere çok kötü örnek oldunuz. Gençlerinizin sizi eleştiren ne alime, ne abide, ne faziletli kişiye nede Müslümana bir ihtiramları kalmadı. Üç kelimelerinden biri “kafir, mürted, zındık, kafanı keseceğim” oldu.

Eskiden Ebu Muhammed Elmakdisi, Ebu Katade Elfilistini ve benzer onlarca alim cemaatinizin değer verdiği şeyhlerdi. Ama günümüze bakalım bunları açık şekilde dergilerinizde tekfir ettiniz. Haşa “Kitap yüklü eşekler” olarak nitelediniz. Haşa Eymen Ezzavahiriye “Ümmetin bunak ve sefihi” diye vasfederken yıllarca küfre karşı cihad eden, Müslümanları ABD’ye teslim etmeyen Taliban hareketine “Tağut Taliban” diyorsunuz.

Yazıyı uzatmayacağım. Anlayan kimseye işaret bile yeter. Rabbim bizleride, sizleride ıslah etsin. Güzel yaptığınız amelleride inkar eden biri değilim. İslama uygun amelleriniz bizleri sevindiriyor. İslama muhalif olan davranışlarınız bizleri üzüyor. Allah şahit PYD, Şiiler, Nusayriler, asli kafirler ve mürtetlerle olan savaşınıza seviniyor, şüphelerle ve hamasi duygularla tekfir edip öldürdüğünüz Müslümanlar içinde üzülüyoruz.

Rabbim hakkı hak olarak görmeyi ve tabi olmayı, batılıda batıl görüp içtinap etmeyi cümlemize nasip ve müyesser eylesin. Davamızın sonu yüce Allah’a hamd etmektir.

Musa Ebu Cafer

H Çevrimdışı

HasanMuhacir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Musa Hoca, Ebu Huzeyfe isimli şahsa cevap vermiş. Vallâhi şu yazıyı okuyup ta muvahhidlerin içine düştüğü fitnenin kalbini acıtmadığı müslüman kendinden korksun...

Allah hoca'dan razı olsun, Vâllahi bu hoca bize, Allâh subhânehû'nun bir in'âmı ve ikrâmıdır...

BİSMİLLAH

“Bu reddiye, bazı kardeşlerimizden gelen talep üzerine, mürted Zeyd el-Attar’ın Türkiye’de yapılan anayasa referandumunun sonucuna dair yapmış olduğu küfri açıklamayı savunmaya kalkışan mürted Musa Ebu Cafer’e karşı yazılmıştır.”

Başlamadan şunu belirtmek istiyorum; Zeyd Elattar’ın açıklaması ile ilgili bir açıklama yapmıştım. Tekrar söylüyorum; Zeyd ElAttar’ın beyanını yanlış görüyor, katılmıyor ve bu beyana nefret ettiğimi beyan ederim!.

Bu yazı müdafaa değil Devle Cemaatinden olan Ebu Huzeyfe denen ve aynı zihniyette olan kişilere nasihat mahiyetindedir.

Ey Ebu Huzeyfe! eğer sende kibir yoksa bu nasihata kulak as. Tefekkür et. Tevbe et. Bu hal üzere ahirete intikal etme. Kulların hakkına çokça girip ahirette iflas olanlardan olma. Sen ilim talebesi isen sende biraz Allah korkusu biraz edep olsun. Senin tekfir ile, fetva vermeyle ilgili ilmin yok. Cehenneme karşı cesur olma. “Fetvada en cesur olan kişi, ateşede en cesur olan kişidir” hadisini kulağına küpe yap.

“Müslümanı (ilimsiz) tekfir etmek, onu öldürmek gibidir” hadisiyle amel et. Haksız ve ilimsiz Müslümanı tekfir etmek büyük günahlardandır. Her gün defalarca bu büyük günaha bulaşırsan ahirette haricilerin arasında haşr olursun.

Senin zihniyetine göre Ebu Ömer Elbağdadi, Ebu Bekir Elbağdadi, Muhammed Adnani, Ebu Ali Elanbari ve kısacası eski Irak İslam Devleti yöneticileri kafir olması lazım. Sen ve senin gibiler Devlenin akidesini bozdunuz. Harici akidesini yerleştirdiniz. Bu saydığım şahsiyetler komple Türk halkını tekfir etmiyorlardı. Sonradan değişen olabilir. Düne kadar “Selam ala Taliban” diye marş yapıyorlardı. Şeyh Usame (rhm)’ı seviyor, Zevahiriye beyatlarını yeniliyorlardı. Ebu Ömer Elbağdadi (rhm)’ın tekfirde aşırı gidenleri kınadığını unutmuş değiliz. Adnani’nin “Müslüman halkları tekfir edenleri uyarırız. Kendilerini düzeltmezlerse ihraç ederiz.” Sözü kulağımızda çınlamaktadır. Ebu Bekir Elbağdadi’nin sağ kolu olan Ebu Ali El’anbari’nin : “Sen Türkiye halkını komple tekfir ediyor musun? Sorusuna “ Ben 80 kişilik köy fertlerini tek tek tekfir etmezken nasıl oluyor da 80 milyonluk insan topluluğunu tekfir ederim! Türkiye’de namaz kılan bir kimseye zahiren Müslüman hükmü vererek arkasında namaz kılarım. Eğer namazdan sonra şirkini görürsem uyarırım. Namazımı bir daha iade ederim!” Dediğine yakini olarak kıyamette de şahitlik edebilirim.

Siz devleyi ne hale soktunuz. Müslümanları sahve diyerek savaşmanız, meydanlarda kafalarını kesmeniz, ilimsiz en ufak şeylerde tekfir edip hakaret etmeniz inan ki kafirleri çok sevindiriyor. Ben inanıyorum ki sahve var. Öldürmede haklı yönünüz var. Ama sakallı ve Müslüman görünümünde olan kişilerin infazını videolarda sergilemeniz, acımasız ve gayri islami usluplarla öldürmeniz bırakın kafirleri Müslümanları bile korkutup sizden nefret ettiriyor.

Halifelik rahmet olması gerekirken azaba çevirdiniz. Halife Müslümanları koruması gerekirken Müslüman öldüren suretine soktunuz. Hangi alim size itiraz etse, nasihat etse ajan, kafir, mürted, zındık, sahva, kitap yüklü eşek diye vasfettiniz. Yahudilerde hesaplarına gelmeyen peygamberleri ya öldürdüler veya hakaret edip terkettiler. Sizlerde oluşan bu gibi ahlakı Allah için terk ediniz.

Allah’tan korkmanızı ve tevbe etmenizi nasihat ederim. Bizler HTŞ nin hatalarını görüyoruz. Hatalarını meşru göstermiyoruz. Adalet sahibi olmaya çalışıyoruz. Devle cemaatine karşıda adil olmaya çalışıyoruz. Devle cemaatini eskiden çok severdim. Ancak malesef kendinizden soğuttunuz. Gençlere çok kötü örnek oldunuz. Gençlerinizin sizi eleştiren ne alime, ne abide, ne faziletli kişiye nede Müslümana bir ihtiramları kalmadı. Üç kelimelerinden biri “kafir, mürted, zındık, kafanı keseceğim” oldu.

Eskiden Ebu Muhammed Elmakdisi, Ebu Katade Elfilistini ve benzer onlarca alim cemaatinizin değer verdiği şeyhlerdi. Ama günümüze bakalım bunları açık şekilde dergilerinizde tekfir ettiniz. Haşa “Kitap yüklü eşekler” olarak nitelediniz. Haşa Eymen Ezzavahiriye “Ümmetin bunak ve sefihi” diye vasfederken yıllarca küfre karşı cihad eden, Müslümanları ABD’ye teslim etmeyen Taliban hareketine “Tağut Taliban” diyorsunuz.

Yazıyı uzatmayacağım. Anlayan kimseye işaret bile yeter. Rabbim bizleride, sizleride ıslah etsin. Güzel yaptığınız amelleride inkar eden biri değilim. İslama uygun amelleriniz bizleri sevindiriyor. İslama muhalif olan davranışlarınız bizleri üzüyor. Allah şahit PYD, Şiiler, Nusayriler, asli kafirler ve mürtetlerle olan savaşınıza seviniyor, şüphelerle ve hamasi duygularla tekfir edip öldürdüğünüz Müslümanlar içinde üzülüyoruz.

Rabbim hakkı hak olarak görmeyi ve tabi olmayı, batılıda batıl görüp içtinap etmeyi cümlemize nasip ve müyesser eylesin. Davamızın sonu yüce Allah’a hamd etmektir.

Musa Ebu Cafer
Haklı tarafları olmakla birlikte haksız taraflarıda var.Şam sahasındaki olaylara hiç değinmemiş.

Sükunet Çevrimdışı

Sükunet

Twitter: @sknttt
İslam-TR Üyesi
Haklı tarafları olmakla birlikte haksız taraflarıda var.Şam sahasındaki olaylara hiç değinmemiş.
Sende Haklı gördüğün tarafları al, gerisini sahibine iade et kardeşim o zaman :)
Allah hocadan razı olsun.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi

BİSMİLLAH

Musa Ebu Cafer

Musa ebu cafer hocayı resmi dışında tanımam etmem lakin bu açıklamadan sonra kendisini insaAllah daha yakından takip edicem Rabbim kendisinden razi olsun

Ayrıca mucahidlere dil uzatanlara şunu diyorum

Eğri boyunları ancak kılıç düzeltir

Üst Ana Sayfa Alt