Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Her Güne Bir Ayet

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Dostlarımızı seçme kriterini Allah şöyle bildiriyor (emrediyor):

"Ey iman edenler! Kendilerine Allah’ın gazap ettiği, kabirlerdeki kâfirlerin ümit kestikleri gibi tamamen ahiretten ümitlerini kesmiş bir toplumu dost edinmeyin."

| Mumtehine, 13

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İSTİĞFAR EDENE.

وَمَا كَانَ اللّهُ لِيُعَذِّبَهُمْ وَأَنتَ فِيهِمْ وَمَا كَانَ اللّهُ مُعَذِّبَهُمْ وَهُمْ يَسْتَغْفِرُونَ

Halbuki sen onların içinde iken Allah, onlara azap edecek değildir. Ve onlar istiğfar ederken de Allah onlara azap edici değildir.

| Enfal, 33

Q Çevrimdışı

Qxwerty

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Günahı haddinden fazla ve gunahi büyük olan kullarına hitaben Rabbimiz buyurdu ki;
Euzubillahimineşşeytanirracim...
Bismillahirrahmanirrahim...

De ki: "Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."
ZÜMER - 53

T Çevrimdışı

tevhiddavam

Rabbim! Benim ilmimi arttır!
İslam-TR Üyesi
وَإِذَامَسَّالْإِنْسَانَالضُّرُّدَعَانَالِجَنْبِهِأَوْقَاعِدًاأَوْقَائِمًافَلَمَّاكَشَفْنَاعَنْهُضُرَّهُمَرَّكَأَنْلَمْيَدْعُنَاإِلَىٰضُرٍّمَسَّهُۚكَذَٰلِكَزُيِّنَلِلْمُسْرِفِينَمَاكَانُوايَعْمَلُونَ

İnsana bir sıkıntı dokunduğu zaman, gerek yan yatarken, gerek otururken, gerek dikilirken bize dua eder. Kendisinden sıkıntısını gideriverdik mi sanki kendisine dokunan o sıkıntıiçin bize hiç yalvarmamış gibi aldırmadan geçer gider. İşte o aşırı gidenlere yaptıkları şeyler böyle güzel gelir. (Yunus/12)

T Çevrimdışı

tevhiddavam

İslam-TR Üyesi
A14F00BF-7F52-467F-899F-705ED9AD4A36.jpeg
Günahı haddinden fazla ve gunahi büyük olan kullarına hitaben Rabbimiz buyurdu ki;
Euzubillahimineşşeytanirracim...
Bismillahirrahmanirrahim...

De ki: "Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah'ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir."
ZÜMER - 53

Kendimizi bu ayetle aldatip gunahta ısrarcı olan topluluklardan olmayalim diye İbni Kayyım(rahimehullah) in kitabindan okudugum yeri paylasmak istedim :)
Bence guzel özet geçilmiş.

Q Çevrimdışı

Qxwerty

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Ekli dosyayı görüntüle 22234

Kendimizi bu ayetle aldatip gunahta ısrarcı olan topluluklardan olmayalim diye İbni Kayyım(rahimehullah) in kitabindan okudugum yeri paylasmak istedim :)
Bence guzel özet geçilmiş.

Kardeşim haklisin, Allah razı olsun . Şeytan ise her turlu yaklasiyor. Allah seni affeder nasılsa vesvesesi ile günahlara iten şeytan, bazen de cok gunah işleyenlere seni artik Allah affetmez, boşuna tevbe etme, vesvesesi verip daha da bataga sürükĺüyor.
Cok ağır günahlar işleyen ve günah bataklığında ümitsizce boğulan bizzat tanidigim birisinin, bu ayet ve Allah'ın tevvâb gafur oluşuna inancı pekiştiği için , değiştiğine ve Allaha yöneldiğine, o bataktan çıktığına şahit oldum...
Ailesi bunu dışlamış, kötü kişi, cehennemlik, muamelesi gösteriyorlardı.
Allah korkusu da , Allah'ın rahmetine, ümit te, çok önemli ve bir arada olması gereken kavramlar...

T Çevrimdışı

tevhiddavam

İslam-TR Üyesi
Kardeşim haklisin, Allah razı olsun . Şeytan ise her turlu yaklasiyor. Allah seni affeder nasılsa vesvesesi ile günahlara iten şeytan, bazen de cok gunah işleyenlere seni artik Allah affetmez, boşuna tevbe etme, vesvesesi verip daha da bataga sürükĺüyor.
Cok ağır günahlar işleyen ve günah bataklığında ümitsizce boğulan bizzat tanidigim birisinin, bu ayet ve Allah'ın tevvâb gafur oluşuna inancı pekiştiği için , değiştiğine ve Allaha yöneldiğine, o bataktan çıktığına şahit oldum...
Allah korkusu da , Allah'ın rahmetine, ümit te, çok önemli ve bir arada olması gereken kavramlar...
Ne güzel Allah hidayetini arttırsın. Dediğiniz gibi ümit korkuyla birlikte olunca değerli :)

C Çevrimdışı

cuheyman el-uteybi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ey insanlar! Şüphesiz ki Allah’ın vaadi haktır. Dünya hayatı sakın sizi aldatmasın. O çok aldatıcı (şeytan) da sakın sizi Allah ile (onun affı ile) aldatmasın.
~ Fatır Suresi 5 ~

Tihame Çevrimdışı

Tihame

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
  • Öyleyse, dünya hayatına karşılık ahireti satın alanlar, Allah yolunda savaşsınlar; kim Allah yolunda savaşırken, öldürülür ya da galip gelirse ona büyük bir ecir vereceğiz.
  • Nisa 74

• De ki: "Siz bizim için iki güzellikten (şehidlik veya zaferden) birinin dışında başkasını mı bekliyorsunuz? Oysa biz de, Allah'ın ya Kendi Katından veya bizim elimizle size bir azap dokunduracağını bekliyoruz. Öyleyse siz bekleyedurun, kuşkusuz biz de sizlerle birlikte bekleyenleriz.
  • Tevbe 52

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Rabbinizden olan bir mağfirete (erişmek) ve Cennete (kavuşmak için) ´çaba gösterip yarışın,´ ki (o Cennet) genişliği gök ile yerin genişliği gibi olup Allah´a ve O´nun Resulüne iman etmekte olanlar için hazırlanmıştır. İşte bu, Allah´ın fazlıdır ki, onu dilediğine verir. Allah büyük fazl sahibidir.

Hadid, 21

Taifetu'l Mansura Çevrimdışı

Taifetu'l Mansura

Yürü sen ey Dünya! Beni arkanda bırak...
İslam-TR Üyesi
IMG_20150322_204631.jpg

bahadır571 Çevrimdışı

bahadır571

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tumblr_ozo1iff7ob1raqtl2o1_r16_540.jpg

Allah (Azze ve Celle) şöyle buyuruyor:

“Sonra şüphesiz, siz de kıyamet günü, Rabbinizin huzurunda hesaplaşacaksınız.”

Zümer 31