Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hayatüs - Sahabe 21 Cd-mp3 - Hanim - Sahabiler - 13 Cdmp3 Indir

cihad1 Çevrimdışı

cihad1

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum

HAYATÜS - SAHABE 21 CD-MP3 indir
Index of /14/items/hayatus/

HANIM - SAHABİLER - 13 CD - MP3

İslam dininin kadına verdiği değer ve önemi bilmek ve bu değerli Hanım Sahabileri tanımak istemezmisiniz?.Unutmayalımki Cihad meydanlarında o kılıç sallamış olan Mücahidlerin Anneleri ve Eşleridir.Tüm bunlara rağmen bu değerli Hanım Sahabiler cihad meydanlarından da geri kalmamışlardır.

Anne olupda Çocuklarını cihad meydanında kaybetmenin ne demek olduğunu ve daha akşam evlenipte Beyini Cihad meydanında kaybetmenin ve kesinlikle isyan etmemenin ve Allah c.c sığınmanın ve Rabbimizden gelen her konuya boyun eğmenin ne demek olduğunu merak ediyorsanız işte size Fırsat.

Sahabe döneminde bu değerli Hanımlar ve Annerlimiz ki beyleri ile büyük bir mücadele göstermişlerdir.

Unutmayalımki bende Resulullah s.a.v efendimizin Dinine girdim demek her an ölebilirim, her an yüzüme tükürebilirler, heran bana bir şey olabilir demekti.
Birde şimdi siz bunu Kureyşin acımasızca kadınlara karşı tavırlarinda Bayan Sahabi hanımlarda düşünün.Onların yanında Hanımlarin gerçekten değeri yoktu bunu mutlaka cahiliyye zamanını okuyan kardeşlerimiz göreceklerdir.

Ne kadar büyük bir mücadele verdiklerine şahit olacaksınız bu Set de

Hadis ilmi konusunda bilhassa Hz.Aişe r.a ne kadar çok Dua etsek ki azdır.
Allah c.c cennetde bizleri onlara komşu eyler inşaAllah.

cekebileceginiz Formatlar
192kbits MP3
64kbits MP3
VBR MP3
ve OGG formatlrindadir

HANIM - SAHABİLER - 13 CD - MP3
Index of /8/items/Hanim-Sahabiler/

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
bana bu 21 cd nin ilk 3 cdsi (1-2-3-) lazım. Nasıl bulacağız. Yardım edebilecek kardeşler var mıdır?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
bana bu 21 cd nin ilk 3 cdsi (1-2-3-) lazım. Nasıl bulacağız. Yardım edebilecek kardeşler var mıdır?

Valla ahi bunun orjinal setini almıştım ama halama hediye ettim :) ama yukarda ki linkte verilmiş olması lazım ahi

Abdulmuizz Fida

Admin
Elhamdulillah buradan bulup indirdim, seriyi tamamladım. (yıllar sonra ) Cezakallau hayr

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Muhammed Emin Yıldırım bence bu konuda tek kelime ile mükemmel
Hikmet Vakfının Sitesinde "suffa mektebi" adlı başlıkta çok güzel sohbetleri var.

Allah M.Emin Yıldırıma ecrini kat kat versin çok istifade ediyoruz.

Abdulmuizz Fida

Admin
Muhammed Emin Yıldırım bence bu konuda tek kelime ile mükemmel
Hikmet Vakfının Sitesinde "suffa mektebi" adlı başlıkta çok güzel sohbetleri var.

Allah M.Emin Yıldırıma ecrini kat kat versin çok istifade ediyoruz.

Bu hilal tv de çıkan genç değil mi? Güzel anlatımı var, akıcı. Acaba aynı freaksiyondalar mı?

T Çevrimdışı

Tevhid-Dini

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Evet Hilal Tv de çıkan...

Ben ihtimal vermiyorum sohbetlerinden de zaten gayet net bir şekilde o malum şahıs ile
aynı paralelde olmadığının görüyoruz.
Aynı çatı altında olmalarının sebebi nedir açıkçası bende bilmiyorum ama vardır herhalde bir sebebi.
O şahsa" hocam" diye hitap etse de Sünnete yaklaşımları tamamen farklı.

İşte bende bunu anlayamıyorum Abdulmuizz kardeş
Bir tarafta Sünneti alabildiğince dışlayan diğer tarafta her meseleye Sünnet ile yaklaşan iki uç noktadaki
insanların birbirlerine - en azından dışarıdan görünen hal bu - bu gerçekler yokmuş gibi sevgi ve saygı duymaları.

Bundan dolayı samimiyetlerinden de şüpheye düşüyorsunuz ama M.Emin Yıldırım o kadar içten anlatıyor ki... ne diyeyim bilemiyorum

A Çevrimdışı

abdullah11

Guest
MUHAMMED EMİN YILDIRIM adlı güzel insan muhammed faris ( esedullah1230 ) şehadetinden sonra evine gelip annesini tebrik etmişti ve onu müjdeleyip sehadetin ne denli güzel sey oldugu hakkında özellikle hanım sahabelerin duruşlarıyla ılgılı sohbet verip annesini müjdelemişti .

farisin onun bir sohbetine gittiğini konununda tevafuken musabbın umeyrin sehadeti oldugunu ve sohbet sonunda sehadetin sehitliğin ne denli güzel birseyler olduguyla alakalı özel konustuklarını belirtmişti ..

Abdulmuizz Fida

Admin
Allah kardeşimizin günah ve kusurlarını avf eylesin. İnşeallah Şehidliğini kabul etmiştir. Şehadeti Mubarek olsun, kardeşim hepinize.

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Guest
Fondaki müziği silmak kolaymi zormu? Kardesler yapabilecek varmi

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Anlatımın başındaki ya da sonunda müzikleri silebilirim ama anlatım arası müzikleri silmek çok zordur...Yalnız arada sanki türkü müziği gibi müzikler var olmamış...

R Çevrimdışı

rahmanınkulu

Guest
Onemli olan calgi aletlerinin haramligi.... bundan dolayi pek hos degil..

Üst Ana Sayfa Alt