Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Hasta Biri Küfür Duysa Nasıl Orayı Terk Etmelidir?

C Çevrimdışı

ceyhun_namazəliyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm.

Hocam iki sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Hasta biri veya odayı terk edecek durumda olamayan biri Elfazı küfür duyarsa ne yapmalıdır? Bazen duyuyorum ama ya tekerlekli sandalyemin pili bitiyor yada sandalyemde olamıyorum.

2) Mesela ailem tv izliyor veya odada küfür söylendi. Bende odadan çıktım yada kanalı çevirdim. Kaç saniye sonra geri gelmem caiz dir? Küfür bitince mi yoksa 1 veya 2 dakika sonra mı?

Sorularım bu kadar hocam. Şimdiden Allah razı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Selamun aleyküm.

Hocam iki sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.

1) Hasta biri veya odayı terk edecek durumda olamayan biri Elfazı küfür duyarsa ne yapmalıdır? Bazen duyuyorum ama ya tekerlekli sandalyemin pili bitiyor yada sandalyemde olamıyorum.

2) Mesela ailem tv izliyor veya odada küfür söylendi. Bende odadan çıktım yada kanalı çevirdim. Kaç saniye sonra geri gelmem caiz dir? Küfür bitince mi yoksa 1 veya 2 dakika sonra mı?

Sorularım bu kadar hocam. Şimdiden Allah razı olsun.
Âleykum selam we rahmetullahi we berakatuh;

C 1- Allaha, dine, kutsal değerlerin aşağılandığı ortamda, bulunduğunuz yeri terk edememeniz durumunda; o kâfir, munafık ve beyinsiz câhillerin yaptıklarından beri olduğunuzu, bundan dolayı da Allah'tan afv ve mağfiret dileyerek gadabından sakınmayı amaçlayan dualarda bulunabilirsiniz.

C 2- Kardeşim böyle bir soru nasıl sorulur da cevab verelim? Ne bilelim izlediğiniz veya odadaki küfür ne zaman bitecek? Ne zaman biterse yahud siz kufru sonlandırırsanız girersiniz. Rabb'im yardımcınız olsun.

Üst Ana Sayfa Alt