Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Harun Yahya Kimdir?

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
HARUN YAHYA GERÇEKTEN BİR İLİM EHLİ....

GERÇEKTEN MADDEDEKİ ALLAHIN EYETLERİNİN TEMAŞASINI ÇOK İYİ YOĞURABİLMİŞ BİR İNSAN.....

TEBRİĞE ŞAYAN GERÇEKTEN.......KEŞKE BENDE BÖYLE BİR BAŞARIYA İMZA ATABİLSEYDİM......

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
kardeşler harunyahya hepimiz gibi sıradan müslümanlardan biri. onu bukadar övmenize yada yermenize gerek yok. yazılmış olan kitaplara bakıpta aldanmayın. bu şahsın ilminin göstergesi değildir. kendisi bilim araştırma vakfının sahibidir. orada yapılan araştırmaları ve edinilen bilgileri bir araya getirip toplayan, sonrada bu topladıkları bilgileri derleyip yayınlayan bir kişiliktir harun yahya. eski kitaplarında hadislere yer dahi vermezdi. maksat dünya insanlarına nasılki semavi dinlerin kitaplarının kaynağı tek ise aynı mantıkla sadece kuranla islami tebliği yapan biriydi. yeni yazılan kitaplarında daha yeni yeni hadislere yer vermeye başlamıştır.

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yaaaa SİZDE SANKİ BÜTÜN DOĞRULARI BİLEN VE YAZAN HİÇ YANLIŞ YAPMAYAN BİR EDA GÖRÜYORUM.....

HAYATTA DOĞRULAR SADECE SİZLERİN BİLDİĞİ DOĞRULAR MI????

ŞU YALANCI, ŞU MÜNAFIK, ŞU BİLMEMNECİ.......

BİR DÜNYA DALEVARA....KIZMAYIN LÜTFEN......

ÖNEMLİ OLAN HAYATTA NEDİR BİLYOR MUSUNUZ!!!!!!!

BATAKLIKTA GÜLLERİ YAŞARTEBİLMEK......

BİZLER DEĞİL BATAKLIKTA GÜLLERİ YEŞERTMEK, KENDİ CAMIMIZIN DİBİNDEKİ BAHÇEYİ ISLAH EDEMİYORUZ, YOK ŞU YANLIŞ YOK BU YANLIŞ!!!!!!

KIZMIYORSUNUZ DEĞİL Mİ......

İSLAM ONU BUNU ELEŞTİRMEK İLE ANLATILMAZ......ELEŞTİRİLECEK BİRİSİNİ ARASANIZ KENDİNİZİ ELEŞTİRİN.....KEN YAPTIKLARIMIZIN YETERLİLİĞİNİN AKLEDELİM.....

ŞUNU HİÇ BİR ZAMAN UUTMAYALIM;

HERKES KENDİ ÇAPINDA GEMİLEİRİ KARADAN YÜRÜTEBİLECEK KADAR BİLGİLİ, AZİMLİ, İMANLI, FİRASETLİ, CİHAN ŞUMUL,
BİR YİĞİT OLABİLİR.....

SADECE BİRAZCIK İSLAM ADINA YAPABİLECEKLERİMİZİ , NASIL Kİ YARIN PARAMI NASIL ONA KIRKA KATLARIM DİYE DÜŞÜNÜYORSAK BUNUN ONDA BİRİ KADAR DÜŞÜNSEK İSLAMIN SANCAĞINI O KÜFFARIN FİLDİŞİNDEN OLUŞMUŞ BURÇLARINA DİKME GAYRETİNİN ÇABARINI , İNANIN O YAŞAMIŞ OSMANLI YENİDEN ŞU YAŞANMIŞ TOPRAKLARDA NEŞVÜ NEMA EDECEKTİR.....

M Çevrimdışı

meftun

Üye
İslam-TR Üyesi
Harun yahyanın o malum kitaplarının kapağına bakarak fikir yürütmeyin bence içeriğe bakarsanız sol gösterip sağ vuran kitaplar olduğunu görürsünüz.

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
BENCE HARUN YAHYA SÜPER BİR ADAM..... KİM NE DERSE DESİN......HİÇ UMRUMDA DA DEĞİL...

VEDE KİMSEYE ÇAMUR ATMAYIN.....BU ÇAMURUN VEBALİ ALTINDA KALIRSINIZ.....

TAMAM MI!!!!!!

KİMSE İSLAMI TEK ELİNDE DE TUTMASIN..... İSLAMIN UFKUNU NE SEN KESTİREBİLİRSİN, NEDE BEN.....

ÇÜNKÜ O UFKUN DA ÖTESİNDE OLAN BİR SİSTEM....

BİR ADAM ALENİ OLARAK KÜFRETMEDİKTEN SONRA ONA ŞUDUR BU DUR GİBİ YAKIŞTIRMALAR

YAPANLAR HER ZAMAN ZİYANDA OLANLARDIR....

BUNUN BİR ÇOK ÖRNEĞİNİ OKURSANIZ İSLAM ALİMLERİNİN HAYATLARINI BİRAZ TEFEKKÜÜRÜN

BEREKETİ SİZİ HAKKA GÖTÜRECEKTİR....ÖYLE İKİ KELAM DUYMAKLA İNSANLARI ZAN ALTINDA

BIRAKMAYIN.....BUNUN VEBALİ YÜZYILLAR ÖTESİNE TAŞINIR.....

İLK OKUYACAĞINIZ ALİM ŞU YÜKSEK ŞAHSİYET OLSUN;

İMAMI AZAM EBU HANİFE NİN YAŞAMINI OKUYUNDA NASIL ŞEHİT OLDUĞUNU BİR GÖRÜN.......

DAHA SONRA GELİNDE BURADA ŞU BİLMEMNECİ ŞU BİLMEMNECİ GİBİ, ÇAMURLARIN ONLARIN ÜZERİNE ATMAKLA

SİZLER KENDİ ÜZERİNİZİ KİRLETTİĞİNİZİ GÖRECEKSİNİZ.......

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
gözü___yaşlı ' Alıntı:
BENCE HARUN YAHYA SÜPER BİR ADAM..... KİM NE DERSE DESİN......HİÇ UMRUMDA DA DEĞİL...

VEDE KİMSEYE ÇAMUR ATMAYIN.....BU ÇAMURUN VEBALİ ALTINDA KALIRSINIZ.....

TAMAM MI!!!!!!

KİMSE İSLAMI TEK ELİNDE DE TUTMASIN..... İSLAMIN UFKUNU NE SEN KESTİREBİLİRSİN, NEDE BEN.....

ÇÜNKÜ O UFKUN DA ÖTESİNDE OLAN BİR SİSTEM....

BİR ADAM ALENİ OLARAK KÜFRETMEDİKTEN SONRA ONA ŞUDUR BU DUR GİBİ YAKIŞTIRMALAR

YAPANLAR HER ZAMAN ZİYANDA OLANLARDIR....

BUNUN BİR ÇOK ÖRNEĞİNİ OKURSANIZ İSLAM ALİMLERİNİN HAYATLARINI BİRAZ TEFEKKÜÜRÜN

BEREKETİ SİZİ HAKKA GÖTÜRECEKTİR....ÖYLE İKİ KELAM DUYMAKLA İNSANLARI ZAN ALTINDA

BIRAKMAYIN.....BUNUN VEBALİ YÜZYILLAR ÖTESİNE TAŞINIR.....

İLK OKUYACAĞINIZ ALİM ŞU YÜKSEK ŞAHSİYET OLSUN;

İMAMI AZAM EBU HANİFE NİN YAŞAMINI OKUYUNDA NASIL ŞEHİT OLDUĞUNU BİR GÖRÜN.......

DAHA SONRA GELİNDE BURADA ŞU BİLMEMNECİ ŞU BİLMEMNECİ GİBİ, ÇAMURLARIN ONLARIN ÜZERİNE ATMAKLA

SİZLER KENDİ ÜZERİNİZİ KİRLETTİĞİNİZİ GÖRECEKSİNİZ.......

amacımız kimseye çamur atmak değil kardeşim. yanlışları eleştirip düzeltmeye çalışmak, doğruları nakletmek. bu durumda bu site içerisinde eğer bende yanlışlık varsa ben eleştirilerinize açığım. uygun bir dilde bir bölüm açıp eleştirebilirsiniz. Harunyahya ise bizimgibi normal biri olmakla birlikte belirli bir cemaatin önderliğinide yaptığı için hal ve hareketleri daha fazla göze batmaktadır. çünki isla ümmetinin cemaatlerinden birinin reisi olması hasebiyle islamı temsil ediyor. istemesekte bizleri bile. bu nedenle bence harun yahyanın doğru yönlerini savunup yanlış yönlerinide eleştiriler aracılığıyla aramızdan elemeliyiz. ben mercek ve araştırma dergilerini ( şu anki isimleri ilmi mercek ve ilmi araştırma oldu) ilk çıktığı günden beridir alırdım. busene kestim. artık kendine yeni birşeyler katamadığını gördüm. benim gibi bu dergilerin okuyucuları şahsın mehdilik iddiasında olduğunuda bilir. bir çok kitabını okudum, elimde 200 den fazla cd si mevcut, onlarında çoğunu izledim. Harun yahya insaniyet yönünden sevdiğim bir insandır. ilmi ise öğrencilerinin topladıkları bilgilerden ibarettirki o sadece bilgileri birleştirip kitap haline getirmektedir. haliyle harun yahya ismi şahıstan çok bir topluluk ismini simgelemektedir. kendisinin Atatürke ileri düzeyde bir ilgisi vardırki sanıyorum bu ilgi milliyetçi bir sevgiden ibaret. belkide kendisi sosyete kesimindeki insanları kendi çevresinde toplamaya çalıştığı için kullandığı bir silahtır. Allah bilir... sosyete kesimi demişken, islami cemaatlerden birininde o kesime ulaşabilmesi hoş birşey aslında, ama uslubunu oturtamadı gitti. sonuç olarak islami bir kişilik olarak harun yahaya yolunu takib edebileceğim bir insan değil ama bilimsel çalışma azmi ve bu alanda verdiği eserlerle hoş bir duruş sergiliyor. şunuda unutmadan söylim, kitaplarını okumayan bilemez tabii... daha düne kadar kitaplarında hadislere yer vermiyor olayları sadece ayetlerle açıklamaya çalışıyoduku düşünsel anlamda eksik ve yanlış yorumlarına şahit oldum. özellikle de tefsir niteliğindeki beyaz ciltli serisi vardı, onlarda ayetle açıklamaya çalışılan ancak ayrıntları hadislerde bulunan bazı noktalarda yanlış yorumlar bulunmaktaydı. inanmayanlar açıp okuyabilirler. hadisleri yeni yeni kullanmaya başladı ki eski kitaplarını kütüphanelerinde bulunanların ve onlara göre amel edenlerin vay haline. (yanlış anlaşılma olmasın kendisi hadisi hiç inkar etmemesine rağmen sadece kaynak olarak kabul etmeyip kullanmıyordu)

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
DELİ ABİCİĞİM....

BU SİTEDE İNAN EN SÖZÜNÜ DİNLEYECEĞİM KİŞİ SENSİN.....

NEDENİ İSE OKUMA AŞKININ HAD SAFHADA OLUŞUNDUR....

DEDİKLERİNEDE KATILIYORUM......NEDENİ İSE HARUN YAHYA HAKKINDA O KADAR DA AŞIRI DERECEDE BİR BİLGİYE SAHİP OLMAYIŞIMDIR...

AMA HARUN YAHYANIN BENDE MERCEK DERGİSİNİ VE KİTAPLARINI BİRAZ BİRAZ OKUDUM.....

VERDİĞİ MESAJLARIN AKILLARI GÖZLERİNE İNMİŞ OLANLAR İÇİN ÇOK ŞOK VERİCİ BİLGİLERİ İÇERİYOR...ONUN BU YÖNÜ ÇOK HOŞUMA GİTTİ.....

Haaa HOŞ DEMİYORUM Kİ HARUN YAHYA DÖRT DÖRTLÜK BİR İNSAN VEDE HİÇ YANLIŞ YAPMAZ GİBİ BİR SAPLANTI İÇİNDEDE DEĞİLİMDİR.....

VEDE BEN ŞUNU HER ZAMAN GÖZ ARDI EDERİM;

''''' HAYATTA HERŞEY AMA HER ŞEY İHTİMAL DAHİLİNDEDİR...''''

HER ŞEY HAYATTA GERÇEKLEŞEBİLİR......AMA HER ŞEY.....

VEDE GAYET FARKINDAYIM, OLUŞTURULAN ESERLERİ HARUN YAHYA TEK BAŞINA OLUŞTURMAMIŞTIR.....

OLUŞTURDUĞU ''''' BAV '''''' VAKFI TARAFINDAN MEYDANA GELDİĞİNİ BİLİYORUM, HASBEL KADER....

AMA HEPTEN HEPTENDE BİR ZEKERİYA BEYAZIN KEFESİNE KOYMAK ONA KARŞI YAPILMIŞ ÇOK
BÜYÜK BİR HAKSIZLIKTIR....

DEĞİL Mİ???????

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
haklısın kardeşim. galiba hepimiz aynı şeyi anlatmaya çalışıyoruzda kurmaya çalıştığımız cümlelerin çarpıklığı aramızda yanlış düşünceler doğmasıne sebebiyet veriyor. harunyahya elbetteki müslüman bir şahsiyettir. bir müslüman üzerine güneşin doğup battığı herşeyden hayırlı ise eğer zekeriya beyaz gibi bir dünya dolusu adam bir harun yahya etmez. ama benim ve galiba diğer katılımcı kardeşlerin tercihi harun yahya gibi bir kişinin yolunu takib etmemek yönünde. o yolu tercih edenlerde kardeşlerimizdir. anlayışlarındaki çarpıklıkları düzeltmelerini ümid ederim.

G Çevrimdışı

gözü___yaşlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
YAAAA BEN DEMİYORUM Kİ KİMSEYE.....

HERKES ÇANTASINI ALSINDA HARUN YAHYANIN PEŞİNDEN GİDELİM....

PEŞİNDEN GİDİLECEK BİRİNİ ARARSANIZ ODA BELLİ.....ŞU FANİYYAT ONUN HATRINA YARATILAN VAR KEN

NE GEREK VAR ÖNDER ARAMAYA, REHBER ARAMAYA.....

KANUN VE NİZAMLARIN ŞEKLİDE BELLİ.....

Eeeee DAHA NE KALIYOR Kİ GERİYE....

TEK BİR ŞEY.....

O DA DOYUMSUZCA YAŞAMAK.....GERİSİ FASA FİSO.....

HEM BÖYLE ONA BUNA ÇAMUR ATMAK ÇOCUKLUKTAN ÖTE BİR ŞEY DEĞİLDİR.....

BİZLER DAHA İÇİMİZDEKİ NEFSANİ DUYJGULARIN TEZAHÜRÜ OLAN KİŞİLİK YANSIMALARININ DAHİ FARKINDA DEĞİLİZ....

BİZLER HER ŞEYDEN ÖNCE KENDİMİZİ DEŞİFRE ETMELİYİZ....BAŞKALARINI DEŞİFRE ETMEYE HİÇ GEREREK YOK....

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
iddialı konuşuyosun mahmut akar kardeşim. madem öyle sende harunyahya kadar çalışta onun açığını kapa. yok eğer açığını kapayamayacaksan böyle ithamlarda bulunma. müslüman şahsiyetlerin yaptığı hatalar islamı bağlamamalıdır. hatalar kendimizdendir. hatasız olan şüphesizki islamdır. dünyanın dört bir yanındaki insanlara islamı ulaştıran bir şahsiyeti ve özelliklede bunu Allah rızası için yaptığınıda söylüyorsa hatalarını ayıklayıp doğru yönlerini insanlara duyurmak bizlerin görevi. yapılan yanlışlıklar yüzünden cemaatlere karşı tavır almak ali imran süresinde geçen Allahın ipine toptan sımsıkı sarılıp parçalanmamak emirine karşıda biraz ters yaklaşmak olur. bizler kafir topluma karşı müslüman cemaatlerin yaptığı hatalara karşı birleşmek zorundayız. yoksa ayettede belirttiği gibi parçalanmış oluruzki bu müslümanlardan çok kafirlerin işine gelir. harun yahyanın ne seni, ne de beni temsil etmediği kesin. yaptığı icraatler ialam adına yapılıyor ve yapan kişininde alnı secdeye değiyorsa ağır derecede adırgayıcı red edici yorumlar müslümanları nifaka düşürmekten başka bir işe yaramaz.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şahsın yeterince kitabını okudum. dediğin türden bir yaklaşımını bilmiyorum. sivrildiği tek nokta doksanlı yılların başında yaptığı mehdilik iddiası. devam eden kitapları süresince kendini ön plana çıkarmasının altında yatan sebeplerde bundan ibaret. varsın öyle bir iddiası olsun. ben kabul etmem. edenide uyarırım ama kötüleyip dışlamadan. senlede bu konudan sonra ayrılabiliriz.