Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Hocadan Sohbet Aliyorsunuz?

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Gene benim hocam senin hocanı döver moduna girmiş çocuklar.

Benim acizane tavsiyem : Hiçbir hocaya mutlak doğru gözüyle bakmadıktan sonra istediğini dinlersin.

genel'den takip ettiğim

Şeyh Hasan Karakaya
Ali küçük(sağir)
kısmen : ebu zerka ve abdullah yolcu

ve özelden ders aldığım sohbetinden anlatımından faydalandığımız bilumum kişiler vardır

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
adam daha takip ettiği kişinin kim olduğu tam olarak bilmeden peşine takılmış subhanallah ))

Harici-tekfirciler selefi değildir bu arada dikkat edin...

E Çevrimdışı

elyasa islam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
konu burası değil ama haricileri ve tekfircileri açarsak inşAllah bizde bilelim, harici kim tekfirci bedavadan karalama kampanyası başlatmayalım , eğer tahmin ettiğim kişi ise daha 2 gün önce müslümanların tekfiri konusunda alimleri konuyu kapatmaya çalıştığını bir müslümanın kolay kolay tekfir edilemeyeceğini bizlere nasihat etti , böyle bi adama harici demek kolay olmasa gerek......

Ömer İbn Abdulaziz Çevrimdışı

Ömer İbn Abdulaziz

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
adam daha takip ettiği kişinin kim olduğu tam olarak bilmeden peşine takılmış subhanallah ))

Harici-tekfirciler selefi değildir bu arada dikkat edin...

Allah'ıa sövüp küfredeni tekfir edemeyiz, eğer helal görmüyorsa kafir olmaz diyen El bani mi selefi?

Yoksa Amerikan askerlerini öldüren Müslümanlar'ın kafire karşı kısas yapılmasına hükmeden, öldürülen Amerikan askerleri için "masum insanlar" diyen Bin Baz mı selefi?

1400 yıldır hangi "selef" alim bir kafire karşı bir Müslüman kısas edilir demiş acaba?

Yoksa Allah'ın şeriatını değiştiren, domuz etini, içkiyi, kumarı, zinayı serbest bırakan, Allah'ın düşmanlarını dost edinen ve Müslümanlar aleyhine savaşan hükümetlere "oy vermek vaciptir" diyenler mi selefi?

Git şu ümmetin selefine, laik demokratik değil Müslüman fakat zalim olan hükümdarlara karşı nasıl tavır takındıklarına bak. Sahabenin fetvalarını en iyi bilen tabiin müftüsü Said İbn Museyyeb neden dövülüp sokak sokak gezdirilmiş? Tabiin büyüklerinden Muhammed İbn Sirin neden zinadana atılmış? Yine Sahabenin öğrencilerinden Said İbn Cübeyr neden 10 sene kaçak hayatı yaşamış ve yakalanıp öldürülmüş? İmam Ebu Hanife, İmam Ahmed bin Hanbel neden işkence görmüş? bir düşün.

Birde saray sofralarında karınlarını dolduran, kralların hevasına göre din uyduran ve sizin "selef alim" dediğiniz kimselerin hallerini düşün.

Birde şu dilinize doladığınız "harici" kelimesi. Sana şimdi sorsam ki; alimler haricilerilerin özelliklerini saymışlar, o özellikleri buraya yaz bakalım desem, yazamayacağını çok iyi biliyorum. Ama buna rağmen birilerine harici diyebilecek kadar cesur bir cahilsin.

Sen önce hariciliği, daha doğrusu Allah'ın cebrail vasıtasıyla Muhammed (aleyhisselatu vesselam)'a indirdiği dini öğren.

Hakkı tanımadan ehlini tanıyamassın.

E Çevrimdışı

elyasa islam

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Allah'ıa sövüp küfredeni tekfir edemeyiz, eğer helal görmüyorsa kafir olmaz diyen El bani mi selefi?

Yoksa Amerikan askerlerini öldüren Müslümanlar'ın kafire karşı kısas yapılmasına hükmeden, öldürülen Amerikan askerleri için "masum insanlar" diyen Bin Baz mı selefi?

1400 yıldır hangi "selef" alim bir kafire karşı bir Müslüman kısas edilir demiş acaba?

Yoksa Allah'ın şeriatını değiştiren, domuz etini, içkiyi, kumarı, zinayı serbest bırakan, Allah'ın düşmanlarını dost edinen ve Müslümanlar aleyhine savaşan hükümetlere "oy vermek vaciptir" diyenler mi selefi?

Git şu ümmetin selefine, laik demokratik değil Müslüman fakat zalim olan hükümdarlara karşı nasıl tavır takındıklarına bak. Sahabenin fetvalarını en iyi bilen tabiin müftüsü Said İbn Museyyeb neden dövülüp sokak sokak gezdirilmiş? Tabiin büyüklerinden Muhammed İbn Sirin neden zinadana atılmış? Yine Sahabenin öğrencilerinden Said İbn Cübeyr neden 10 sene kaçak hayatı yaşamış ve yakalanıp öldürülmüş? İmam Ebu Hanife, İmam Ahmed bin Hanbel neden işkence görmüş? bir düşün.

Birde saray sofralarında karınlarını dolduran, kralların hevasına göre din uyduran ve sizin "selef alim" dediğiniz kimselerin hallerini düşün.

Birde şu dilinize doladığınız "harici" kelimesi. Sana şimdi sorsam ki; alimler haricilerilerin özelliklerini saymışlar, o özellikleri buraya yaz bakalım desem, yazamayacağını çok iyi biliyorum. Ama buna rağmen birilerine harici diyebilecek kadar cesur bir cahilsin.

Sen önce hariciliği, daha doğrusu Allah'ın cebrail vasıtasıyla Muhammed (aleyhisselatu vesselam)'a indirdiği dini öğren.

Hakkı tanımadan ehlini tanıyamassın.

ELYASA BUNU BEĞENDİ :yale

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ben sayfaların hepsini okudum ebu hanzala ismi hemen hemen her sayfada geçiyor sizlerin yazı içeriğinde başka bir şey vardı da sakın ondan silinmesin?
2.olarak hapse girmesi Allah rızası içinse zaten karşılığını alacak bunu vurgulama gereksinimi neden duyuyorsunuz onu da tam anlamadım.
3.olarak ben Hasan karakaya, Ebu hanzala, Ebu muaz dinlediğim hocalar tek merkez odaklı dinlemiyorum ve çok faydalı olduğuna inanıyorum. tek merkezli dinleme hocada varolan hataların bulunamamasına sebep olduğuna inanıyorum. sorgusuz sualsiz her dediğini kabul etmem araştırma yaparım delilleri araştırırım.

hayır bir sıkıntı var ona göre yazılarımız silindi yoksa biz ne yazalım ki yazımız silinsin ?

günümüzde bulunduğu ülkenin sisteminin gerçeklerini anlatmayan sadece genel konuları anlatan hocalarla dolu bu ülke tağut nedir küfür şirk vs nedir ama çıkıpta içinde yaşadığımız ülkenin gizlediği gerçekleri yaftalarını açığa çıkaran hoca pek yok bunu belirtmeye çalıştım....

yalnız şunu da bilmen gerekir: ebu muaz ile ebu hanzala hocaların bazı konularda birbirlerine zıt olabileceğini bilmelisin: evet dediğin gibi kendinde araştırmalısın bizde araştırmalıyız yoksa bizde körü körüne tek bir hocaya bağlılık yok.....

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aşırı tekfir hastası olarak, kendisi gibi itikat edinmeyen ummeti tekfir eden kişilerin reklamını yaptırmıyoruz.

ummhureyre Çevrimdışı

ummhureyre

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Not : Bu konu icinde eklenmis bir hocayi olumsuz anlamda elestiren kim olursa uyarilmaksizin siteden uzaklastirilacaktir. Lutfen kimse yorumlari elestirmesin. Cubbeli ahmed hoca bile eklense olumsuz elestirinin yapilmamasini rica ederim.

Hem bunu deyip hemde yazımı siliyor olmanız çok çelişkili doğrusu. Sizler kimsenin hocasının eleştirilmemesini öğütlerken benim yorumumu silmeniz neden?
Allah adına cevap verin, bu yaptığınız;
Doğru sözlülük mü?
İfade özgürlüğü mü?
Eğer sizlere kalsa Nuh (as)' a bile 'Tekfircii!!!' deyip 'Nasıl olur da onlar halis bir niyetle ve bilmeden şirk işlerken onları tekfir edersin! Önce bir tebliğ etseydin ya! ' derdiniz. (Dermiydiniz gerçekten?)
Sizler Muhammed (sav)'in döneminde yaşasaydınız o halis niyetle(!) ve bilmeden(!) şirk koşan kavmini tekfir ederken ona 'Tekfirciiii!!!' mi diyecektiniz? Bence bir kez daha düşünmekte fayda var...
çünkü sizin o tepkinize karşılık ne derdi biliyor musunuz?
'Eğer ben sizler gibi şirk işleyen bir topluluğa müşrik demezsem İbrahim (as)a uymamış olurum.Neden? Çünkü o kavmine karşı ''Biz, sizlerden ve Allah'ın dışında taptıklarınızdan gerçekten uzağız. Sizi (artık) tanımayıp-inkar ettik. Sizinle aramızda, Allah'a bir olarak iman edinceye kadar ebedi bir düşmanlık ve bir kin baş göstermiştir...'' -Hele Allah-u teala özel olarak İbrahim(as)'in bu sözüne biz müslümanlar için güzel bir örnek olduğunu vurgularken...
Ve de Allah (svt)'ı yalanlamış olurum neden? Çünkü Allah(svt) ''Onlara: "İnsanların inandıkları gibi sizde inanın." denildiği zaman: " O akılsızların inandıkları gibi mi inanalım?" dediler. Gerçekten onlar, kendileri akılsız değil mi? Gerçekten bilmiyorlar.'' (bakara 13)' derdi.
Yoksa " Haklısınız aslında onların niyetleri halis ve bilmiyorlar bu aşırılık ve uç yani adaletsizlik" (haşa) mı derdi?

Ve benim anlamadığım bir şey daha var sizler harici diyerek insanlara tebliğ mi etmiş oluyorsunuz? Yoksa sizin tebliğiniz sadece insanlara sakal bırakmak ve eşler arası hukuku tebliğ etmek mi? Unutmuşum bir de şunu tebliğ etmek gerek "Bu devlet kafir ama istediğiniz gibi onları onaylıyabilir onlara destek çıkabilirsiniz" değil mi?

Söyleyin Nuh(as)'ın kavmi ile bizim kavmimizin ne farkı var?Hatta onlar sadece müslümanları yüceltmişlerdi, ama Allah(svt)'ın gazabından kurtulamadılar. yoksa kurtuldularda ben mi yanlış biliyorum?
Hem sizler "Onlar dünyada bütün müslümanları kafir görüp tek başına kalıyorlar hiç bu mantıklı mı?" derken unutmuş muydunuz Muhammed(sav)'in bize bildirmiş olduğu ümmeti olmayan yalnız peygamberleri?
Lütfen sizden istediğim tek şey bir daha size göre "HARİCİ!!!!" olan bir hocayı eğer birisi siz sorduğunuz vakit(!) o benim hocamdır derse mesajını silmeyin, özelden "Sitemizde bu kişilerin anılmasını istemiyoruz" deyin. Bilin ki bu kişiler sizin bu sözünüz üzere sitede daha fazla durmazlar.

Allahu ekber!!! Benim yazım yine silinmiş. Yeni gördüm.
Bu kadar da ?
Neyse...

Artık üyeliğimi silerseniz bana en büyük yardımı yapmış olursunuz.
İster mesajımı silin ister silmeyin, ama siliceksenizde insanlara neden yaptığınızı açıklayın (Hani hak ya sizinkisi insanlardan gizlemeyin)
Bundan sonra kim benden veya mesajımdan hayırla bahsederse Allah-u teala ona yüklendiği bu Hakkın doğal olarak getirdiği ağır davasında yardımcı olsun ve kim benden veya mesajımdan şerle bahsederse Allah-u teala en iyi hükmedendir ben Allah(svt)'a havale ediyorum.

"Rabbim beni yalanlamalarına karşılık bana yardım et" (mü'minun 26)

Selametle...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Hem bunu deyip hemde yazımı siliyor olmanız çok çelişkili doğrusu. Sizler kimsenin hocasının eleştirilmemesini öğütlerken benim yorumumu silmeniz neden?
Allah adına cevap verin, bu yaptığınız;
Doğru sözlülük mü?
İfade özgürlüğü mü?
Misal verilen Cübbeli Bayraklı Ahmed'dir. Cübbeli gibi, Telefi zihniyetindeki irca ehli gibi vs sapkınlar dahi olsa yazılmasında bir sorun yoktur demek; Bizi tekfir eden "Aşırı Tekfir Hastalarının" reklamını yaparak, sizinde bizi tekfir ettiğiniz halde sitede tutalım demek değildir!

Eğer sizlere kalsa Nuh (as)' a bile 'Tekfircii!!!' deyip 'Nasıl olur da onlar halis bir niyetle ve bilmeden şirk işlerken onları tekfir edersin! Önce bir tebliğ etseydin ya! ' derdiniz. (Dermiydiniz gerçekten?)
Sizler Muhammed (sav)'in döneminde yaşasaydınız o halis niyetle(!) ve bilmeden(!) şirk koşan kavmini tekfir ederken ona 'Tekfirciiii!!!' mi diyecektiniz? Bence bir kez daha düşünmekte fayda var...
çünkü sizin o tepkinize karşılık ne derdi biliyor musunuz?
Sapkın örneklerini taahutlu geri iade ediyorum. Biz, muslumanı /bizi tekfir eden sizlere tekfirci demiyoruz. Çünkü tekfir şeriattandır. Sizin durumunuz muslumanı da kafiri de ayırım yap(a)madan, Tekfirin engellerini kafanıza göre algılayarak ummeti de tekfir ettiğinizden "Aşırı Tekfir Hastası" (Akidedeki hastalıktan dolayı Tekfirde Aşırıya Kaçanlar) diyoruz.

'Eğer ben sizler gibi şirk işleyen bir topluluğa müşrik demezsem İbrahim (as)a uymamış olurum.
Ummeti ayırım yapmadan (bizle beraber) toptan tekfir ederek Muşrik /tekfir lafının kendine döndüğünü mujdelerim!

Neden? Çünkü o kavmine karşı ''Biz, sizlerden ve Allah'ın dışında taptıklarınızdan gerçekten uzağız. Sizi (artık) tanımayıp-inkar ettik. Sizinle aramızda, Allah'a bir olarak iman edinceye kadar ebedi bir düşmanlık ve bir kin baş göstermiştir...'' -Hele Allah-u teala özel olarak İbrahim(as)'in bu sözüne biz müslümanlar için güzel bir örnek olduğunu vurgularken...
Ve de Allah (svt)'ı yalanlamış olurum neden? Çünkü Allah(svt) ''Onlara: "İnsanların inandıkları gibi sizde inanın." denildiği zaman: " O akılsızların inandıkları gibi mi inanalım?" dediler. Gerçekten onlar, kendileri akılsız değil mi? Gerçekten bilmiyorlar.'' (bakara 13)' derdi.
Yoksa " Haklısınız aslında onların niyetleri halis ve bilmiyorlar bu aşırılık ve uç yani adaletsizlik" (haşa) mı derdi?

Tekfirde aşırılığa kaçmaktan dolayı gözün dönmüş, Nuh (a.s.) gibi kendine vahy gelmiş gibi hareket ederek komple ummeti tekfir ediyorsun! Nuh (a.s.)ın kavminin itikadıyla(!), İslam toplumun/ummetinin içinde muşrikler ve cahil muslumanların varlığı sebebiyle cahil muslumanları ve tekfirin engellerinden dolayı tekfirden kurtulabilecek insanların varlığını inkar ederek komple tekfir ederek Nuh (a.s.)ın inkar eden kavmi gibi aynı kefeye koyuyorsunuz! Allah sizi ıslah etsin!

Ve benim anlamadığım bir şey daha var sizler harici diyerek insanlara tebliğ mi etmiş oluyorsunuz? Yoksa sizin tebliğiniz sadece insanlara sakal bırakmak ve eşler arası hukuku tebliğ etmek mi? Unutmuşum bir de şunu tebliğ etmek gerek "Bu devlet kafir ama istediğiniz gibi onları onaylıyabilir onlara destek çıkabilirsiniz" değil mi?
Anlamadığın konuda zırvalamaya devam ediyorsun. Tanımadığın kişileri bile tekfir etmekten utanmıyor sıkılmıyorsun! Bu yaptığın şekilde davranışlar Harici olacak kalitede bile değildir! Sana kim dedi veya hangi söz/yazımızdan buldun da Tağut devletin yaptıklarını onayla destek çık!
Ummmeti tekfir etmek ayrı şey, tağutu tekfir etmek ayrı şey!

Söyleyin Nuh(as)'ın kavmi ile bizim kavmimizin ne farkı var?Hatta onlar sadece müslümanları yüceltmişlerdi, ama Allah(svt)'ın gazabından kurtulamadılar. yoksa kurtuldularda ben mi yanlış biliyorum?
Hem sizler "Onlar dünyada bütün müslümanları kafir görüp tek başına kalıyorlar hiç bu mantıklı mı?" derken unutmuş muydunuz Muhammed(sav)'in bize bildirmiş olduğu ümmeti olmayan yalnız peygamberleri?
Nuh (a.s.)ın kavminde iman edenler gemiye bindi kurtuldu, Size göre ise Aşırı tekfir hastalarına katılmayanlar suda boğulanlardan!
Bu toplum içinde Nuh (a.s.) kavmindeki gibi hatta daha da aşırı sapıkların olması, komple ummeti /milleti tekfir etmeye hak mı kazandırıyor sana? Bir muslumanı haksız yere öldüren bütün âlemi /insanlığı öldürmüş gibidir!

Lütfen sizden istediğim tek şey bir daha size göre "HARİCİ!!!!" olan bir hocayı eğer birisi siz sorduğunuz vakit(!) o benim hocamdır derse mesajını silmeyin, özelden "Sitemizde bu kişilerin anılmasını istemiyoruz" deyin. Bilin ki bu kişiler sizin bu sözünüz üzere sitede daha fazla durmazlar.
Baş üstüne!
Nasıl uygulama yapacağımızın hakkı bizde saklıdır. Musait olduğumuzda özelden uyarı mesajı da gönderebiliyoruz, musait olmadığımızda direkt silebiliyoruz! Buraya reklam amacıyla gelmiş olanlara, pirim vermediğimizden dolayı gitmek isteyeni zincirleyecek değiliz.

Artık üyeliğimi silerseniz bana en büyük yardımı yapmış olursunuz.
Aşırı tekfir hastaları, Siteye girmeyerek bize daha büyük yardım yapmış olurlar.

E Çevrimdışı

ebuzekeriya

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ahi.saglam bi akideye sahip olmam icin hangi kitaplari okumam lazim. Kimleri dinlemem lazim hoca olarak bana bilgi verirseniz sevinirim

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum ahi.saglam bi akideye sahip olmam icin hangi kitaplari okumam lazim. Kimleri dinlemem lazim hoca olarak bana bilgi verirseniz sevinirim

Selef İmamlarının çizgisinden giden alimleri ve ilim talebelerinin derslerine iştirak edin kardeşim...

Muhammed bin Abdilvahhab(r.h)'ın davetini yayan onların kitapları ders yapanları takip ediniz...

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
S.a. Ankarada tavsiye edebileceğiniz ders yapan müslüman hocalar varmı ?

Angaralı Çevrimdışı

Angaralı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykümselam ve Rahmetullah kardeş kardeş bu konunun diğer yorumlarına bakarsan benim kimden ders aldığımı görürsün ben Ankara da oturuyorum.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ders alınacak biri varsa oda Şehid Fehmettin hocadır. RABBİM,kendisinden razı olsun

F Çevrimdışı

ferbay1

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum,

Kardeslerim, haftalik ya da hafta ici birden fazla hangi hocalardan sohbet aldiginizi merak ediyorum.

Fazla detaya girmeden, sohbetine gittiginiz hoca hakkinda asagidaki sablona gore yanit yazarsaniz sevinirim.

Hoca ismi : Abdullah YOLCU
Hangi aralikda sohbet yaptigi : Haftada 2 kez
Yer : ISTANBUL - Guraba yayin evi
Sohbet alani : Akide, fikih, siyer, soru cevap

Buna benzer bir sablonda konuya yanit verirseniz ve sohbetine gittiginiz hocalarla olan yakinliginiz iyiyse benimle ozelden irtibata gecerseniz sevinirim.

Not : Bu konu icinde eklenmis bir hocayi olumsuz anlamda elestiren kim olursa uyarilmaksizin siteden uzaklastirilacaktir. Lutfen kimse yorumlari elestirmesin. Cubbeli ahmed hoca bile eklense olumsuz elestirinin yapilmamasini rica ederim.

maalesef konuda belirtmiş olduğunuz hocalar kim olursa olsun eleştirmesin sözü lafta kalmış. Sitenin kendi moderatörleri arasında uygulamada farklılıklar var.
Onu yazma bunun yazma ne yazacak O zaman. diğeri tarikatçı, diğeri telefi, diğeri partici, diğeri tekfirci geriye hoca mı kalıyor ben anlamadım. Bırakın herkes rahatça yazsın yeter ki kendi sapkın görüşünü dikta etmesin. sizlerin tebliğ ettiği kişiler sonuçta bu hocalardan ders almış kişiler.

MseyKa Çevrimdışı

MseyKa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bizzat ders aldığım fakülteden hocalar var, onun dışında sık sık izlediğim Mehmet Okuyan'ın programları var.

S Çevrimdışı

sez

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykum selam kardeşim
Hoca ismi : kul sadi yüksel ve yakınından özel ders alıyorum cuma namazlarınıda caiz boyutuyla beraber kılıyoruz.VUSLAT dergisi ve özel fm radyosu ve KUR'AN'A hizmet vakfı
Hangi aralikda sohbet yaptigi : Haftada 2 veya 3 defa
Yer : ISTANBUL - ümraniye ve üsküdar
Sohbet alani : Akide, fikih, siyer, soru cevap

ümraniye ve üsküdar gibi yakın bölgelerde başka sağlam hocalar varmı? derslerine gidebileceğimiz?

Mercan Çevrimdışı

Mercan

Eski nick : Salih Kul
İslam-TR Üyesi
Ahmed Kalkan hocanın sohbetlerini dinliyorum, youtubedan hepsini indirdim,

DjKarakurt Çevrimdışı

DjKarakurt

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Hoca ismi : ,Alparslan Kuytul,Hüseyin Cinisli,Nureddin Yıldız
Hangi aralikda sohbet yaptigi : Random :)
Yer : Youtube-Kendi Web Sayfaları
Sohbet alani : Akide

Üst Ana Sayfa Alt