Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hangi Hocadan Sohbet Aliyorsunuz?

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kuran ve sünnete uygunluğunu bakıyorsan
biraz daha iyi bak. hatta gerekirse gözlük tak
hayırlı olsun

uslup ne kadar da itici sizde tebliğci olacaksınız, emri bil maruf yapacaksınız öylemi... Adamın iyi olan şeylerini alıp kötü olanları atamazmı yani... evet şu bir gerçek ki kuran tefsirinde islamoğlu çok iyidir... ehli sünnete ters görüşleri vardır... ama kelamcılar arasında en iyisidir benim gözümde... Hakiki islamla tanıştığım yullarda çok stiyfade ettim.... hangimiz etmedikki...:)

F Çevrimdışı

fecri kadim

Üye
İslam-TR Üyesi
uslup ne kadar da itici sizde tebliğci olacaksınız, emri bil maruf yapacaksınız öylemi... Adamın iyi olan şeylerini alıp kötü olanları atamazmı yani... evet şu bir gerçek ki kuran tefsirinde islamoğlu çok iyidir... ehli sünnete ters görüşleri vardır... ama kelamcılar arasında en iyisidir benim gözümde... Hakiki islamla tanıştığım yullarda çok stiyfade ettim.... hangimiz etmedikki...:)

bu konuda okuduğum bir yazıyı aktarmakta fayda var

"taşları ayıklayıp pirinci yiyelim derken midemiz taşla dolmuş haberimiz yok" diye yazmış.
ondan hepimiz istifade etmiştik vaktiyle

el_kassam Çevrimdışı

el_kassam

Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun.. İmam buhari ilim araştırma derneği İstanbul'un neresinde?

kardeş güneşlide vahdet petrolu sor onu buldun mu zaten derneği hemen bulkursun sen istbulun neresindesin

M Çevrimdışı

musab bin ferman

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaş lar aranızda güngörende oturan ve ya yakınlarda oturan kardeşlerim musab bin umeyir eklermisiniz bunu eyer face kullanıyosanız yada bu siteden mesaj atabilirsiniz işşallah bi pilanı var hayırlara vesile olur

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Arkadaslar, lutfen konuyu saptirmadan, paylasimi kisitlamadan konuya devam edin. Kafamda bir dusunce var, ondan dolayi piyasa arastirmasi icin konuyu actim, birakin size gore sapik dusuncede bir hocada olsa millet yazzin ki bizler bu konuda olmasa da baska bir konuda o kisiye yardimci olalim, mustafa islamoglu hakkinda sitede yeterince konu var zaten, az oldugunu ya da yeterli olmadigini dusunuyorsaniz yeni bir konu acabilirsiniz ama bu konuda dusunceyi kisitlayip baska kisilerin goruslerini yazmasinin cekinmesine vesile olmayalim.

M Çevrimdışı

Murat76

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamu aleykum ve rahmetullahi ve berekatuh,

Bulunduğum yere 6 ay önce taşındım ve bildiğim kadarıyla Ehli Sünnet çizgisinde olan davetçiler yok. Bu nedenle daha çok kitap okumakla ve internet üzerinden dersler dinlemek ile yetiniyorum. Bu arada yalnızım bunun sıkıntısını çekiyorum. Rabbim selamet versin. Allah'a emanet olun.

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bende zekeriya ve yaşar nuri hocayı dinliyorum ama dediğim gibi sadece dinlemekle yetiniyorum.. :)

A Çevrimdışı

aarvas.

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aeykum,

Ben Bursa'da hiç rastlamadım öyle yerlere bilginiz var mı sizin?

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleyküm
Hoca ismi :Hoca demeyelim de ablamdan alıyorum dersimi.
Hangi aralikda sohbet yaptigi :Haftada bir kez
Yer :Gaziantep-Kayaönü- bizim ev
Sohbet alani :Akideyle başladık Allahın izniyle şu üniversite sınavını geçersem daha detaylı çalışacağım.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
afyondayım ve ben de sünnet ehli bir hocaya rastlamış değilim, bilen varsa ve bilgilendirirse sevinirim.

ebu hamza Çevrimdışı

ebu hamza

Üye
İslam-TR Üyesi
Hoca ismi : Ahmet Güler
Hangi aralikda sohbet yaptigi : haftada 1 kere umumi,5 kere bölgelere gidiyor
Yer :İzmir/bornova medreiyesi
Sohbet alani : İman Hakikatları

Üst Ana Sayfa Alt