Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Hadis İnkarcılarının Kalbleri Hastalıklıdır

karatasyas Çevrimdışı

karatasyas

Yasin Karataş
İslam-TR Üyesi
10648220_504375906371225_1377049988800058645_o.jpg

Selamu aleykum. Nebevi Hareket Derneği Bursa Temsilciliği tarafından 3 Ocak 2015 saat 20.00'da düzenlenecek olan ve Yard Doç Ebubekir SİFİL Hoca'nın konuşmacı olarak katılacağı "Sünnetin Bağlayıcılığı" konulu konferansa tüm kardeşlerimiz davetlidir.

BURSA : Zafer Mah. Zafer Bulvarı No: 13/A Osmangazi/Bursa
HARİTA : http://goo.gl/maps/w79ll
TELEFON : 0506 102 0206 - 0541 665 9861
WEB : www.nebevihareketdernegi.org
FACEBOOK : facebook.com/nebevihareketbursagokdere
TWITTER : twitter.com/nebevihareketBG

YALOVA : Fevzi Çakmak Mah. İstanbul Cad. Koçal Sok. No: 7/B Yalova
HARİTA : http://goo.gl/maps/4jRLQ
TELEFON : 0506 102 0206
WEB : www.nebevihareketdernegi.org
FACEBOOK : facebook.com/nebevihareketdernegi
TWITTER : twitter.com/nebevihareketD

Abdulbaki.... Çevrimdışı

Abdulbaki....

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu hadis inkarcıları nereden türedi anlamadım gitti.Dini kuşa çevirmek isteyen zerzevat takımı bunlar.Nefislerine de çok düşkünler ayrıca denk geldim bir kaç tanesine.

vega1977 Çevrimdışı

vega1977

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Birisi bana islamdan önce de bugünkü gibi hac oruc kurban zekat namaz uygulandığı ve kaç rekat hangi vakitte olduğunun herkes tarafından bilindiğini bir ispatlasin. Cahiliye araplari çırılçıplak soyunup el çırparak tavaf ederdi ve yahudi Hristiyan kabeyi tavaf etmezdi keza 1500 1700 yıllık kilise ve havralara bak namaz ile ilgili bir işaret varmı peki kuran kabenin rabbi kim gökten yağmuru kim indiriyor diye sorsan tabiki de Allah derler derken bilinen bir tevhidi. Yuzlerce ayetle aciklayan kuran neden dinin temeli olan bir ibadete neden tafsilata girmemis kaldı ki bu din cok uzak mekan ve zamanlara da hitap ediyor herkesin bunu bilmesi imkansız olduğuna göre hani kuranda eksik birşey bırakılmamisti. Evet eksik yoktur bazi cahiller vahyi sadece kitap olarak alıyor bizzat peygamber sav in kendisi de dinin huccetidir. Ikra ayetinden sonra 3 yil ayet gelmedi peki hz peygamber insanlara neyi anlattı ikra mi dedi sadece ve bu zaman icinde bi cok insan müslüman oldu neye göre oldular çünkü hadis de vahiy dir ancak her vahiy kuran değildir her vahiy gelende peygamber değildir meryeme ariya vahyettik diyor kuran burdan bişeyler anlayın artık

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
Hadis inkarcıları derken toptan hadisleri inkar edenlerimi kast ediyorsunuz yoksa bazı hadisleri inkar edenlerimi?

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslinda uydurma hadislere karsi cikarak basladilar tekfir meselesine cevirip tum hadisleri yok saymaya calistilar asli bu surekli konusup olmasi gerekeni yapmayanlardan illet etmisimdir dini cok samimi bir sekilde bilen bir kardese hadi mazlumlara destek olalim dedim gel hicret edelim cakilip kaldilar olduklari yerde.ALLAH i anlatip ondan geri kalanlardan daha zalim kim olabilirki hersey ap acik din belli rasul belli ALLAH belli ahiret dunyadan daha hayirli ee neyi bekliyoruz ki bir isaret mi ayetler bir isaret degilmi rasulallah in hadisleri sunnetleri bir isaret degilmi muslumanim elhamdulillah diyenin haline sasiyorum dogrusu umuyorum ki ALLAH affeder yoksa rabbi bilip cehenneme dusenden daha zalim kim olabilirki.