Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Hadis Inkarcılarına Karşı Sadece Bir Örnek...

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Tüm hadis inkârcılarına ıthaf ediyorum

"ALLAH'I VE PEYGAMBERINI INKAR EDEN, ALLAH'LA PEYGAMBERLERİ ARASINI AYIRMAK ISTEYEN " BIR KISMINA INANIRIZ, BIR KISMINI INKAR EDERIZ "DIYEREK IKISI ARASINDA BIR YOL TUTMAK ISTEYENLER , İŞTE ONLAR GERÇEKTEN KAFIR OLANLARDIR. KÂFIRLERE AĞIR BIR AZAP HAZIRLAMIŞIZDIR" Nisa 150-151

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yakup konuyu carpitma .... Ölüden medet umulmadigini biliyoruz ...
Peygamber (sav) öldü ... Mirasi ve Davasi bitti, sadece Kuran kaldi gibi bir sacma ve sapik yola girerek konuyu saptirdin ..
Sen sorulara cevap ver ...
Veya söyle yapalim ...
Senin Ehli-Sünnetin iman esaslari diye bildikleri seylere dellileri ile birer birer reddiye yaz ...

Y Çevrimdışı

yakup kaplan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Tüm hadis inkârcılarına ıthaf ediyorum

"ALLAH'I VE PEYGAMBERINI INKAR EDEN, ALLAH'LA PEYGAMBERLERİ ARASINI AYIRMAK ISTEYEN " BIR KISMINA INANIRIZ, BIR KISMINI INKAR EDERIZ "DIYEREK IKISI ARASINDA BIR YOL TUTMAK ISTEYENLER , İŞTE ONLAR GERÇEKTEN KAFIR OLANLARDIR. KÂFIRLERE AĞIR BIR AZAP HAZIRLAMIŞIZDIR" Nisa 150-151
evet aynen Allah cc dediği gibi bazı milletler ,kavimler etnik dincilik adına kendi peygamberlerini diğer peygamberlerden üstün kıldılar.diğer peygamberlere ifitra attılar.

Aslında bu durum bu gün bizdede var.muhammet as allahın habibi ilan ediyoruz.Alemi onun için yaratıyoruz.kuran bunları red ediyor.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
evet aynen öyle işkembeden sallayacak değiliz. bilgi taramak suçmu.?biz buhari gibi 600 000 hadis ezeberliyemiyoruz..:eek:
Zındık herif alimlerimizi hedef alacagina video olarak ekeledigin 12 imam avenelerinin sempatisani olan isyanoglunun sia severliginden,Tağudu (Allah indirmedigiyle hukmedenlere) destegiyle elestirsene!

Y Çevrimdışı

yakup kaplan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yakup konuyu carpitma .... Ölüden medet umulmadigini biliyoruz ...
Peygamber (sav) öldü ... Mirasi ve Davasi bitti, sadece Kuran kaldi gibi bir sacma ve sapik yola girerek konuyu saptirdin ..
Sen sorulara cevap ver ...
Veya söyle yapalim ...
Senin Ehli-Sünnetin iman esaslari diye bildikleri seylere dellileri ile birer birer reddiye yaz ...

ehli sunnetin iman esaslarıy aramızda çok fark yok.sadece kader imanın bir gereği değildir.kader çok izafi bir kavram hala daha çözüme bağlanmış değil.
hadis inkarcılığı ,gerçek ehlisunnet ulemasına bakıldığında "terkinde bir şey lazım gelmeyeceği belirtilmiş"..kimi delil olarak kullanır diğeri kullanmaz..
fakat hadisi kullanan kişi ,hadisi kullanmayanı tekfir edemez..

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
evet aynen Allah cc dediği gibi bazı milletler ,kavimler etnik dincilik adına kendi peygamberlerini diğer peygamberlerden üstün kıldılar.diğer peygamberlere ifitra attılar.

Aslında bu durum bu gün bizdede var.muhammet as allahın habibi ilan ediyoruz.Alemi onun için yaratıyoruz.kuran bunları red ediyor.
Biz peygamberler arasında ayırım yapmayız Muhammed sav ümmetiyiz ama peygamberimize de senin gibi dengesizler gibi " postacı" gibi bakmayız. Senin gibileri görünce aklıma şu karikatürleri çizen ahlaksızlar geldi, ha onlar ha senin gibi peygamberi sav devre dışı bırakmaya çalışanlar.. Zavallısınız!!!

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
çok bilmiş arkadaş bakalım kuranı kerime

22- Dirilerle ölüler bir olmaz. Şüphesiz Allah dilediğine işittirir. Ama sen kabirdekilere bir şey işittiremezsin. (Fatır 35/22)

Hz. İsa aleyhisselamın ahirette yapacağı şu konuşmayı veren âyeti düşünmek gerekir.

“ ... İçlerinde bulunduğum sürece onları gözetiyordum. Beni vefat ettirince artık onlar üzerine gözetleyici yalnız sen oldun. Sen her şeyi görüp gözetirsin. (Mâide 5/117)

Büyük Peygamber Hz. İsa ölünce ümmetinden habersiz oluyor..muhammet as bizden haberdar olması mumkunmü?

Herhalde şu âyet, konuya nokta koyacaktır.

"Allah’ın yakınından kendisine kıyâmet gününe kadar cevap veremeyecek kimseyi çağırandan daha sapık kimdir? Oysaki bunlar onların çağrısının farkında değillerdir.“ (Ahqâf 46/5)

Hadis adı altında muhammed as çağırmak onu görev başında tutmanın ne anlamı var?
isa as dediği gibi ,Artık bizim tek gözetleyicimiz allah muhammet as gitti.onun sözlerini güncel tutmak muhammet as tabi olmakmı oluyor?
Yuh artık 5.Sınıf çocuğunun kurabilecegi bir mantık.. Yahu biz peygamberimiz(s.a.v) den ve onun ruhundan yardım mı istedik bunu nereden çıkarıyorsun? Onu örnek almamız onun emirlerine itaat etmemiz ölülerden yardım istemek mi ne alakası var... nasıl bu sonuca vardın gerçekten merak ediyorum ve soruyorum Allah(cc) Kur'anda ibrahimde(a.s.) sizin için güzel bir örnek vardır, diyor bunu örnek alan peygamberimiz(s.a.v) ve bizler ölülerden yardım mı istemiş oluyoruz?

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yakup senden halen cevap bekliyorum ...
- Namazinin sekli nedir ve "Kuran Müslümani" olduguna göre hevana degil ayetlere uyuyorsundur (?) muhtemelen ... Sekil ve dellileri lütfen
- Zekatin ölcüleri nelerdir ? Sinirlari vs ... Bak hevana göre yorum yaparsan bu is olmaz ..
- Bayramlarda napiyorsun?
- Hac ibadetinin sekli nedir? Siralamasi nedir?
- Sünnetlimisin?

Y Çevrimdışı

yakup kaplan

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Biz peygamberler arasında ayırım yapmayız Muhammed sav ümmetiyiz ama peygamberimize de senin gibi dengesizler gibi " postacı" gibi bakmayız. Senin gibileri görünce aklıma şu karikatürleri çizen ahlaksızlar geldi, ha onlar ha senin gibi peygamberi sav devre dışı bırakmaya çalışanlar.. Zavallısınız!!!
peygamber öldü rahmete kavuştu nübvveti biteli 1400 kusur sene oldu.... çoktaan devre dışı kaldı .....

hay sahibi allahın kelamı önünde ..yetmiyormu sana!

ve kul hasbeyellaaahh!allah bana yeter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üst Ana Sayfa Alt