Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Resim Günün Resmi ( Her Güne Bir Resim )

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Şimdiki 17 yaş Müslüman gençler video oyunlarına takılı dursun. Namaz kılmak için bile 17 yaşı erken görenler, çocukluk yaşı sayanlar var!
İşte 18 yaşını doldurmadan Afganistan'a giden Şehid Emir Hattab'ın Afganistan'da çekilmiş "çocukluk fotoğrafları".
httb2.jpg

media%2FFOM7dpgXEAAtFId.jpg%3Fname%3Dsmall

(19 Mart gecesi-20 Mart 2002'de İnşaALLAH Şehid oldu)

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Şimdiki 17 yaş Müslüman gençler video oyunlarına takılı dursun. Namaz kılmak için bile 17 yaşı erken görenler, çocukluk yaşı sayanlar var!
İşte 18 yaşını doldurmadan* Afganistan'a giden Şehid Emir Hattab'ın Afganistan'da çekilmiş "çocukluk fotoğrafları".
httb2.jpg

media%2FFOM7dpgXEAAtFId.jpg%3Fname%3Dsmall

(19 Mart gecesi-20 Mart 2002'de İnşaALLAH Şehid oldu)
*18 yaşına girmeden

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
20220406_144923.jpg

Resim ramazan ayındaki Tunus çarşılarından:

"Değerli Kardeşim..param yok diye utanarak ihtiyacını almaktan geri durma ve aileni aç bırakma.

Buyur ve tezgâhtaki meyve ve sebzeden ihtiyacın olanı alarak evlatlarına yedir.

Seninde benimde rızkım Allah azze ve celledendir."

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Screenshot_20220413-203202.png

Bosnada devam ettirilen Ramadan geleneği.
Camiye gelen çocukların ayakkabılarına para bırakmak.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
FQcqRXlXMAAv7pM

İbni Havale (radiyallahu anh) şöyle anlatıyor: Rasûlullah (ﷺ) şöyle buyurdu: "(Yakında) işler, sizin muhtelif ordulara ayrılmanız şeklinde olacaktır! Bir ordu, Şam'da, bir ordu, Yemen'de, bir ordu da Irak'ta olacaktır!"

İbni Havale (radiyallahu anh) şöyle dedi: Ey Allah'ın Rasûlü! Eğer ben o zamana yetişecek olursam, benim için o yerlerden birini seç! Rasûlullah (ﷺ) şöyle buyurdu:

"Sana gereken Şam'a gitmektir! Kuşkusuz ki Şam, yeryüzünde Allah'ın en hayırlı yeridir. Kullarından en hayırlı olanları oraya seçer. Eğer Şam'a gitmekten çekinirseniz, Yemen'e gidiniz! (Oraya gittiğinizde) havuzlarınızdan içiniz! Şüphesiz ki, Allah, Şam ve Şam halkı hakkında bana teminat verdi."

Ebu Davud, 2482

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Dünyada zayıf/güçlü cihad hareketi başlatılan yerler [1Afganistan 2-Şam (Suriye) 3-Yemen
4-Arakan (Mynmar) 5-Keşmir (Hindistan)
6-Belucistan (İran) 7-Pakistan 8-Filistin 9-Mısır
10-Somali 11-Kenya 12-Nijerya 13-Fildişi Sahilleri
14-Benin 15-Nijer 16-Mali 17-Cezayir 18-Tunus] Allah İslam'a zafer hazırlıyor. Peki bu zaferde sen ne yapıyorsun?

19- Patani (Tayland) 20- Moro (Filipinler)

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Ne kadar muazzam, ne guzel işçilik
Ekli dosyayı görüntüle 29190
Ayasofyanin kapisini yiyenler
Bunu da sağ birakmaz artik direkt yerler.
Üç defa gittim Eşrefoğlu camiine.mimarı gerçekten muazzam.Selçuklu devleti zamanında yapılmış ve halen ayakta.içerisi ful odun (ahşap).40 küsür çok yüksek ahşap kolon saydım ve hiç birinde çivi çakılmamış 8 asırdır o şekilde duruyor.caminin tam ortasına yaklaşık 3 metre derinlikte 3-4 metre enine bir çukur açılmış ve tam üstüne çatının olduğu yeri de açmışlar.kışları kar yağdığı zaman o çukur doluyormuş ve yaz boyu içeride ki o kadar ahşabın,kolonların kurumasını önlüyormuş.ecdad bunu 8 asır önce keşfetmiş.yolu düşenlerin uğramasını tavsiye ederim.
Ordan çıkınca acıkırsanız güzel balık yapan lokantalar var (y);)

29192

29193

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Üç defa gittim Eşrefoğlu camiine.mimarı gerçekten muazzam.Selçuklu devleti zamanında yapılmış ve halen ayakta.içerisi ful odun (ahşap).40 küsür çok yüksek ahşap kolon saydım ve hiç birinde çivi çakılmamış 8 asırdır o şekilde duruyor.caminin tam ortasına yaklaşık 3 metre derinlikte 3-4 metre enine bir çukur açılmış ve tam üstüne çatının olduğu yeri de açmışlar.kışları kar yağdığı zaman o çukur doluyormuş ve yaz boyu içeride ki o kadar ahşabın,kolonların kurumasını önlüyormuş.ecdad bunu 8 asır önce keşfetmiş.yolu düşenlerin uğramasını tavsiye ederim.
Ordan çıkınca acıkırsanız güzel balık yapan lokantalar var (y);)

Ekli dosyayı görüntüle 29192
Ekli dosyayı görüntüle 29193

Gerçekten muazzam.
En mumkun zamanda gidip gormek istiyorum nasipse
Bu detaylar ,ince düşünceler zaten ekstra muazzamlik katıyor yapıya.

Bamya corbasi , Etli ekmek mekani değil mi orası ya balık da guzelse o da yenilsiiiinnn :D

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Gerçekten muazzam.
En mumkun zamanda gidip gormek istiyorum nasipse
Bu detaylar ,ince düşünceler zaten ekstra muazzamlik katıyor yapıya.

Bamya corbasi , Etli ekmek mekani değil mi orası ya balık da guzelse o da yenilsiiiinnn :D
Bak şimdi oruç oruç etliekmek dedin aklıma inşaallah akşama yiyeceğim etliekmek geldi :D
Beyşehir gölü büyük bir göldür etrafına balıkçı lokantaları açılmış fırsattan istifade.
Bak bu fotoyu da Eşrefoğlu camiinde çekmiştim

29194

Üst Ana Sayfa Alt