Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Gimdes'in Etleri Yenilebilir mi?

E Çevrimdışı

erczz

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum. Kişinin et keserken müslüman olması gerektiği görüşüne inanan birisi GİMDES ' in etlerini yiyebilir mi ? O kurum kendisini İslam a nispet ediyor ve ben akidelerini bilmiyorum . Varsa küfrü şirkinide bilmiyorum . Bu durumda yiyebilir miyim ? Çünkü Tevhid ehli Müslümanlardan alabilme durumum olmadığı için hiç et yiyemiyorum . GİMDES hakkında bilgisi olan kardeşler bilgi verebilirse çok sevinirim.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Âleykum selam we rahmetullah

Gimdes; Türkiye'de imalat ve satış yapan firmaların Helal sertifikası tâlebi üzerine Kur'an-ı Kerim, Hadis-i şerif ve ehl-i sunnetin (mezheblerinin) fıkhi ictihatlarına uygunluğuna itibar ederek Helâl sertifikası veren ender şirketlerden birisidir.
Bilgim, inancım ve bizzat çalışanlardan tanıdığıma göre Gimdes Helal onaylı ürünlerden (aksi bir durum ortaya çıkana kadar) güvenle alınabilir.

Üst Ana Sayfa Alt