Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Geçmişteki Hatalarımdan Dolayı Nasıl Davranmalıyım?

Y Çevrimdışı

Yorgun_28

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hayirli Gunler..Geçmişte hatalari olan genç bir bayanim.iki kere evlilik niyetiyle adim attim.ikincisinde nisanlandim.fakat ayrildim.Bu aşamada hatalarim oldu.zinaya yaklastim.simdi bunu kimseye soylemiyorum.bu sebepten oturu evlenmekten de cok korkuyorum . Ama evlenmeyi mutlu bir yuva kurmayi da istiyorum.cok pismanim yasadiklarim icin.
o siralarda aklim basimdan gitmişti . bu mesru kilmaz yaptigim hatalari ama oyleydi.Ne yapacagimi bilmiyorum.tövbe ediyorum Allah'a sığiniyorum ..ama günahlarim beni kaygilandiriyor..Bana ne onerirsiniz bu derdimin devasina vesile olabilecek?Nasil davranmaliyim?Bu yaşadiklarimi anlatmali miyim evlilim yoluna girersem?yoksa hic yasanmamis sayip unutmali miyim?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Elhamdulillah yaptığınız yanlışların (haram - günah) farkına varmanız çok önemli. Bu sebeble Allah'a samimice nasuh tevbesi ediniz. İnşeAllah tekrar bu yollara girmediğiniz sürece Rabbim (c.c.) bağışlayacaktır.
Günahlarınızı gizleyin, anlatmamaya çalışın. Yaşadıklarınızı evleneceğiniz kişiye anlatmak zorunda değilsiniz. Karşı tarafın sorması durumunda detaya girmeden anlatabilirsiniz.

İlgili Konular:

Günahtan Tevbe Edince Afv Olma Meselesi ve Şartları

GÜNAHTAN TEVBENİN ŞARTLARI

Zinadan Dolayı Artık Afv Edilmem Endişesi Vesvesesinden Kurtulabilir miyim?

Bekarken Zina Yapan Kadının Evlendikten Sonraki Tevbesinin Durumu

Günahtan Tevbe Edince Meleklere ve Şahidlere Unutturulma Hadisi Sahih mi?

Mahremiyle Zina / Dâr'ul Harb ve Dâr'ul İslam'da Günahların Cezası

Günahtan Tevbe Edince, Meleklere ve Şahidlere Unutturulma Hadisi Sahih mi?

Y Çevrimdışı

Yorgun_28

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razi olsun.
Bu sürecte kendime saygimi yitirdim.kendime değer veremiyorum.sanki herkes de beni oyle göruyor zannediyorum.o kadar buyuk bir pismanlik ki..aklimdan çıkmiyor.
nisanlilik surecinde psikolojik tedavi görmüştüm . yersiz korkularim ve kaygilarim olmustu.uykusuz geceler gecirmistim..nisanlimin yuzunu bile gormek istemiyordum.hic bir sebep yokken o zamanlar ondan ayrilmak istiyordum.onun adini duydugumda ellerim titriyordu.
Buyu gercek hayatta vardir fakat bu kadar etkili midir bilmiyorum.cok aci cektim.
bu acilarim bazen boyut degistiriyordu.kendimi suclu hissediyordum.karsimdaki insana layik hissetmiyordum kendimi.yasadigim acilari hic bir mantiga sigdiramiyordum anlayacağiniz.neyse gidip gelen bu ruh halim daha agir bir seye donuşmeden tedavi gormeye basladim.doktorum tip diliyle anlatti bir seyler.1 seneden beri ilac kullaniyorum.
Iste bu surecte nefsime uydum hocam.karsimadaki insana baglanip onu birakmamak icin. dogru degil bu yaptiklarim.yasadiklarim agir bir imtihandi ama ruh halim hic iyi degildi.bir cikmaza girmistim.bir yandan yasadigim korkular da yanimda hic birakmadi beni.daha hafifti sadece.
Sonra yine bitti.yersiz kavgalar ,aile anlasmazligi yuzunden nisanliligimiz sonlandi.
Peki hocam benim bu yasadiklarim neydi?
Ve benim gibi hatalari olup da mutlu huzurlu tertemiz evlilik yapip yoluna devam edenler var mi?
Yaptigi hatalardan dönup temiz bir musluman olarak yasayabilenler var mi?