Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Fotoğrafla Rukye Yapıldıktan Sonra, Rahatsızlanma Meydana Gelmesi Nedendir?

E Çevrimdışı

emre kaynar

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Merhabalar yaşım 20.

Detaya girmeden geçtimiz günlerde kız arkadaşımı yaşadığı taciz ve maduriyetten dolayı dayısının yanında yaşamaya götürdüm. Dayısının ikinci eşi olan yengemiz senş okutturalım adı altında bir bayana götürmüş. Kız arkadaşımın anlatmasıyla kadın çok değişik bi insanmış. yaklaşık 4 saat süren okuma seansında "insanlara verdiğin sözleri tutamıcaksın" gibi sözler kullanırken bir fotoğraf çıkartıp "Dede gül! Dede Gül!" diye sayıklamış.

Kız arkadaşım bu tür ya kötü amaçlı yada sahtekar insanlardan etkilenmiş ve eve geldiğinden beri her konuşmamızda "Kapılar oynuyo. Farklı sesler duyuyorum. Karartılar görüyorum" diyor. Ne yapmam gerek ne demem gerek hiç bilmiyorum. Lütfen bir akıl verin. Ben her fırsatta Allahtan yardım istiyorum ama Tahminimden kötü şeylerden korkuyorum. Tecrubesi olan veya yardım edebilcek olan lütfen iletişime geçsin.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Merhabalar yaşım 20.

Detaya girmeden geçtimiz günlerde kız arkadaşımı yaşadığı taciz ve maduriyetten dolayı dayısının yanında yaşamaya götürdüm. Dayısının ikinci eşi olan yengemiz senş okutturalım adı altında bir bayana götürmüş. Kız arkadaşımın anlatmasıyla kadın çok değişik bi insanmış. yaklaşık 4 saat süren okuma seansında "insanlara verdiğin sözleri tutamıcaksın" gibi sözler kullanırken bir fotoğraf çıkartıp "Dede gül! Dede Gül!" diye sayıklamış.

Kız arkadaşım bu tür ya kötü amaçlı yada sahtekar insanlardan etkilenmiş ve eve geldiğinden beri her konuşmamızda "Kapılar oynuyo. Farklı sesler duyuyorum. Karartılar görüyorum" diyor. Ne yapmam gerek ne demem gerek hiç bilmiyorum. Lütfen bir akıl verin. Ben her fırsatta Allahtan yardım istiyorum ama Tahminimden kötü şeylerden korkuyorum. Tecrubesi olan veya yardım edebilcek olan lütfen iletişime geçsin.
Kardeşim aslında anlattığınız hadisede baştan sona yanlışlar, eksikler ve detaylı sorulmadığından dolayı kapalı kalan meseleler var. Bundan dolayı vereceğimiz cevabın yeterliliğini, kat'iyetini göz önüne alarak hareket ediniz.

Dayısının ikinci eşinin İslami bilgi ve yaşantı kapasitesi ne seviyededir ki, "seni okutturalım" diyerek kocasının yeğenini alıp, ne olduğu ve imanı belli olmayan bir şahısa neden götürüyor?
Okunma ihtiyacının sebebi nedir?
Bu şahıs 4 saat boyunca neyi nerden okuyor?
İnsanlara verdiğin sözü tutamayacaksın diyerek gaybdan haber vermesine sebeb olan kafir cinler midir?
Rukyede resim çıkarmak ve "Dede gül! Dede Gül!" diye tılsımlarda bulunmak bu işin meşru bir okuma değil, büyü veya efsun gibi kafir cin / ifritlerin işi olduğu izlenimi veriyor.
Size tavsiyem, İslamı iyi bilen kimselerle ve kızın akrabalarıyla, o kadının yanına gidip resmi ve "dede gül" demesini, sebeblerini ve delillerini sorgulamanızdır.
Hastanın devamlı olarak abdestli bulunmaya, saatlerini Kuran ve namazlı geçirmeye gayret geçirmelidir.