Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Forum Neden Çok Durgunlaştı

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Pasif üyelerinde etkisi var. Konu konu gezip ölü taklidi yapan.

+Aktif üyeden çok yönetici olması. Yöneticiler diğer görevlerininde konu açmak, paylaşmak olduğunu unutuyorlar Allahu alem. Tabii paylaşım yapan yöneticilere sözüm yok, Allahu Teala emeklerini zayi etmesin.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Üyeler zırt pırt başka üyelere karıştığı için durgun
Bu hususa ben de aynen katılıyorum.

Şunu bir anlasak, herşey çok güzel olacak:

Kültürlerimiz farklı, yetişme şekillerimiz, eğitim düzeyimiz, duygularımız, duygularımızı ifade şekillerimiz... Hep farklı. Ama isteniyor ki, herkes tek kalıp olsun. Bu gerçek hayatta da olmaz, e burası da uzaylı yurdu değil ya, burda da olmaz. İnsanlar fikir fikir, çeşit çeşittir ve tek bir kalıp ancak rüyalarda görülür.

Hal böyleyken, insanları kendi fikirlerine uymaya zorlamak çok da doğru birşey değil. Ha diyelim ki uyarılması gereken bir hatası var (herkesin olur, olmayan mı var) onu uyarmanın da bir üslubu var. Hoşgörü ve nezaket ne zaman öğrenilir, bu dertler o zaman geride kalır.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Tahammül sınırlarımızı biraz esnetmek lazım. Karışsa ne olur diye düşünebilir insan. Kafirlere gösterdiğimiz ihtimamı birazda kardeşlerimize göstermek lazım diye düşünüyorum.
Kâfirlere gösterdiğimiz sabrı kardeşlere gösteriyoruz, hatta daha fazlasını da gösteriyoruz. Ama bazı kardeşlerden kâfirlerden görmediğimiz zulmû, hakaret ve ısrarı da görebiliyoruz ki işte olayın kopma noktası burası oluyor. Yoksa forumun genel ahlak ve kaideleri içerisinde hareket eden kimseyi kaybetmek istemeyiz.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kâfirlere gösterdiğimiz sabrı kardeşlere gösteriyoruz, hatta daha fazlasını da gösteriyoruz. Ama bazı kardeşlerden kâfirlerden görmediğimiz zulmû, hakaret ve ısrarı da görebiliyoruz ki işte olayın kopma noktası burası oluyor. Yoksa forumun genel ahlak ve kaideleri içerisinde hareket eden kimseyi kaybetmek istemeyiz.
Yazanları evdeki yaramaz çocuklar olarak görürsek sorun olmaz gibi. Atsan atılmaz, satsan satılmaz. Kapı dışarı edince döner başımıza bela olur. En azından gözümüzün önünde olunca şşşştt diyip uyarabiliyoruz.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben Foruma üye olurken henüz üniversitedeydim. Covid yoktu maskesiz geziyorduk ne güzel, ekonomi bu kadar kötü değildi, neredeyse 8 sene olmuş, köprünün altından çok sular aktı. Sonrasında biz diğer insanlar gibi değiliz ki bizim islam hassasiyetimiz var dışarda sayısız sivil toplum kuruluşlarında derneklerde aktif olarak görev yapan davet çalışmaları yapan afganistana suriyeye yardım çalışmaları yapanlar ayrıca bir de bu insanlar gönüllü çalışmalar yapıyor bir de kendi iş hayatları var evine gidip eşini göremeyen müslüman tanıyorum gidip bir daha gelemeyen daha doğrusu işi başından aşkın olan insanlar oluyor belli bir süre yıllar diyelim ben de gelmedim gelemedim foruma ara ara girip baktım sadece neyse ramazan da geliyor sahurcular başlığını hortlatırız yakında.

Üst Ana Sayfa Alt