Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Şaka maka bir tarafa bu nedir? Madde mi cisim mi göktaşı mi ? Koklanir mi ısıtılır mi yoksa kafa kırmaya mi yarar?

Bence soru cevapda konu aç sor abdulmuizz hocaya çünkü artık yaptıkların israf derecesine ulasti kanaatimce : )))))

Yok abi ya niye israf olsun hepsini yiyorum:D

Tencere kapagimin kulbu yandi ama nihayetinde tamir ettim

Mantar tıpa vidaladim
Vida uzun geldi cok az folyoladim ucunu
Gayet guzel tuttu valla.

20221002_154246.jpg

Ekmegim bu. Kabarmadi ama sert oldu baya
Ama tadi gayet guzeldi
Tulum tereyag ve bal 3 lusu ile yarisini gömdüm bile gece :cry:

20221001_202933.jpg

Hawkeye Çevrimdışı

Hawkeye

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Estağfirullah güzel kardeşim. Ben psikolog değilim lakin asperger hakkında bildiğim bir ‘empati eksikliği’ olduğu ve bu da zannımca arkadaş edinirken seni zorlayabilir. Sadece senin açından değil karşı taraf açısından da üstünde düşünülmesi gereken bir konu, çünkü senin davranışın/yanlış anlaman karşındakini senin tahmininden çok fazla etkileyebilir…

Bu hastalık başkalarını anlamayı ve hisleri ifade etmeyi zorlaştıran bir hastalık. Yani bu senin diğer insanları anlamanı zorlaştırıyorsa dikkat etmelisin. Birde şu var asperger olan kişi herkesi kendi gibi düşünüyor zanneder, eğer sende de durum böyleyse yine dikkatli olmanı tavsiye ederim.

Kendini ifade etmede çok başarılı olduğunu düşünsem de başta da dediğim gibi psikolog değilim ve bu konuda bilgim sınırlı.

Sana arkadaş edin veya edinme diyecek kadar ilime sahip değilim malesef. Ama yazdıklarımı bir düşün ve eğer mümkünse bu konuda bir uzmana danış ki sonunda ne sen üzül ne de karşındaki şahıs/şahıslar üzülsün. Rabbim sana doğru kararlar verdirsin inşaAllah. (Amin)
Abla bir de sizden ricam olacak. Asperger'e hastalık demeyin lütfen..

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Esselamu Âleykum we Rahmatullâhi we Berekâtuh

editlendi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayette İbrahim (as) yıldızlara bakıp ben hasta olacagım diyor. Peki yıldızlarla hastalık arasındaki bağ nedir. Yıldızların insana bağımlı bir tesiri varmıdır? Alusinin tefsirinde cok geniş malumatlar var aktarmaya calısıcagım

B Çevrimdışı

Burûcc

Üye
İslam-TR Üyesi
Tolstoy'un Savaş ve Barış adlı eserinde bir sahnede Prens Andrey savaşın ortasında vurulup sırt üstü yere düşüyor ve gökyüzünü görüyordu ve şöyle diyordu:

Gökyüzünün bu kadar güzel olduğunu anlamam için vurulmam mı gerekiyordu.

Güzelliğin farkına sona ulaşınca mı varacak insan?

B Çevrimdışı

Burûcc

Üye
İslam-TR Üyesi
Pessoa şöyle demişti: "Mutsuzluğunun farkında olmayan bunca insanın mutluluğu beni ürpertiyor."

Mutlu insan görmeye dayanamıyorum dedim arkadaşıma hased değil bu sadece bilinçli olmayan mutluluklar midemi bulandırıyor. Çağın bunları şunları yaparsan mutlu olursun diye dayattığı her şeyi mutluluk sanan, mutsuzken mutlu görünen mutsuz olduğunu fark edemeyen insanlarından midem bulanıyor.
Kaynağı ilahi olmayan mutlulukları çöp kutusuna atalım.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayette İbrahim (as) yıldızlara bakıp ben hasta olacagım diyor. Peki yıldızlarla hastalık arasındaki bağ nedir. Yıldızların insana bağımlı bir tesiri varmıdır? Alusinin tefsirinde cok geniş malumatlar var aktarmaya calısıcagım

Kavminin batıl bir inanışı veya geleneğiyle alakalı bir şey diye düşünürdüm hep ben.

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bugun 2 tane fit tarif denemesi yapmayi planliyorum

@Ebu Tahir abi
Beni 24 saatligine engelleyebilirsin :D
Ne yaptın (yapamadın) çok merak ediyorum!!!varsa foto gönder gelsin zaten kaç gündür şu koskoca İstanbul da ya aç yada ne yediğimi bilmeden geziyorum.şuan ev yemeği olsunda varsın bi tas guru bi tas pilav olsun.:)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bugün korkmadan uyuyacağım insaAllah: )

:D Abi Allah razi olsun

Muhtemel forum kurallarına aykırı bir davranışınızdan dolayı yasaklandınız.
Yasaklanma sebebiniz : Forum sağlığı için banlandiniz Yasağın 7 Eki 2022 00:00'de tarihinde kaldırılacak.

Forum sağlığı :cry:
Halbuki tarifim cok saglikliydi

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Ne yaptın (yapamadın) çok merak ediyorum!!!varsa foto gönder gelsin zaten kaç gündür şu koskoca İstanbul da ya aç yada ne yediğimi bilmeden geziyorum.şuan ev yemeği olsunda varsın bi tas guru bi tas pilav olsun.:)

Banlandım abi gece. Banlaninca foto cekmedim icimde bi ukte kaldi.
Uskudarda sabah namazinda aziz mahmud hudayide corba dagitimi oluyordu hala var mi bilmiyorum. Pazar kesin var ama.
Ayin 14 15 inde beyoglu mevlehanesinde pilav dagitimi oluyor aksam 7 den sonra genelde
Bir de bugun kandil
Fatih karagumrukde aksam ezanindan sonra yemek filan olur kavurma pilav corba.

Lokma dağıtımı da olur cumadan sonra

Tum belesci kişiligimi burada sergilemek istemem acikcasi. Bir miktar sergiledim ama:D

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Banlandım abi gece. Banlaninca foto cekmedim icimde bi ukte kaldi.
Uskudarda sabah namazinda aziz mahmud hudayide corba dagitimi oluyordu hala var mi bilmiyorum. Pazar kesin var ama.
Ayin 14 15 inde beyoglu mevlehanesinde pilav dagitimi oluyor aksam 7 den sonra genelde
Bir de bugun kandil
Fatih karagumrukde aksam ezanindan sonra yemek filan olur kavurma pilav corba.

Lokma dağıtımı da olur cumadan sonra

Tum belesci kişiligimi burada sergilemek istemem acikcasi. Bir miktar sergiledim ama:D

O nasıl bir belescilik. Çığır acmissiniz . Bir bölüm yapalim sizi moderatör yapalım. En hit alan yer olur heralde. Bugün nerede ne var diye

Üst Ana Sayfa Alt