Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu hakikati artık kalbime yedirmem lazım, sürekli unutup gaflete düşmekten bıktım; Kurtubi'nin ve Begavi'nin dediği gibi;

Allah'ın hızlanı(kötü amellerle baş başa bırakması) olmadan kulun şer işlemesi mümkün değildir.
Allah'ın tevfiki(başarılı kılması) olmadan da kulun khayr işlemesi mümkün değildir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Gecenlerde yegenimle bir suru dövüşmecelik oynadiktan sonra bugün şu moda girdim.

Babam geldi kismini teyzem geldi diye okumlayalim

images (1).jpeg

Fakat o bugun o kafada değildi
Suprge ile evi supurup evi viledalamaca oynadi şapşiko.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bundan kelli sağlıklı yaşayacam
3 beyazdan uzak durucam
Spor yapicam diye kendimi gazlayip
2 kglik dambil siparis etmistim
5 kglik almişim meğer
Kendimi fazla gazlamişim sanirim
gozum bir sey gormemiş
Naim suleymanoglu gibi hissettim kendimi 1 an.
Neyseki kendimi gazlamam 5kglik dambildan sonra bitti.
Ugraşamam ben bunla dedim
Bir daha ki gaza kadar 3 beyaza merhaba
Spora elveda.

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullahi ve berakâtuh
Her geçen gün çevresini gözlemleme ve okuyup dinlediklerini içselleştirmeye çalışan ben, tevhidin kıymetini daha iyi idrak ettiğimi hissediyorum. Ve buna nasıl hamd edeceğimi bilemiyorum. Gece gündüz araştırma yaptığım falan anlaşılmasın, tevhidî bakış açısının hayat görüşümü nasıl değiştirdiğini görmem sadece bir iki kişiyle sohbet edince bile oluyor. O durumda kibir ve riyadan Allaha sığınıyorum, çok korkuyorum ben bunlardan üstünüm gibi düşüncelerle hareket etmekten. Kendime sık sık "Allah hidayet etmeseydi biz kendiliğimizden doğru yolu bulamazdık" diye hatırlatma yapıyorum.
Ne var ki karşı tarafın delilsiz konuşmaları beni sivri dilli yapıyor bazen.

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yaşadıgım muhiti terk edip eski çevremin oldugu yere taşınmak orada yaşamıma devam etmek istiyorum. orada buldugum huzuru hiç bir yerde bulamadım. buranın tabiatı hoş dahi olsa kendimi burada barındıramadım. bana dua edimn dostlar, Allah kolaylaştırsın dileğimi ve kavuştursun

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Emekci ve saglik delisi hanimlarimizin bildiği ama benim anca idrak ettigim bir yiyecek hurma.
Ortalama 15 tane hurma puresi ile mukemmel kek kurabiye yapilabiliyormus dostlarım.
Hurmaya aşık oldum diyebilirim..yulaf kepegi ve yulaf ezmesi ile ozellikle muazzam bir uyum içinde.
Neden birden saglikli yiyecek manyagi oldum derseniz
7 kilo vermek icin muazzam bir cabaya girdim
Bu cabanin sonunda ya 7 kilo vericem
Ya da ata dönüşecem.
Saglikli yiyecek manyagi derken
Diyette kek kurabiyeyi nasil yerim derdine düştüğümden.
Yoksa her turlu zararli seyi yemeye ant icmis bir bünyem var.
Anladin mi gunluuuk ?
Günlük : dolapta aksamdan kalma 4 kofte var yapsana ekmek arası.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Emekci ve saglik delisi hanimlarimizin bildiği ama benim anca idrak ettigim bir yiyecek hurma.
Ortalama 15 tane hurma puresi ile mukemmel kek kurabiye yapilabiliyormus dostlarım.
Hurmaya aşık oldum diyebilirim..yulaf kepegi ve yulaf ezmesi ile ozellikle muazzam bir uyum içinde.
Neden birden saglikli yiyecek manyagi oldum derseniz
7 kilo vermek icin muazzam bir cabaya girdim
Bu cabanin sonunda ya 7 kilo vericem
Ya da ata dönüşecem.
Saglikli yiyecek manyagi derken
Diyette kek kurabiyeyi nasil yerim derdine düştüğümden.
Yoksa her turlu zararli seyi yemeye ant icmis bir bünyem var.
Anladin mi gunluuuk ?
Günlük : dolapta aksamdan kalma 4 kofte var yapsana ekmek arası.

lütfen yaptiginiz kekin resmini atmayin. en son yaptiginiz nesneyi tanimlayabilmek icin cok caba sarfetmistim ama ne yazikki tanimlayamamistim, siz resim atmayin en iyisi ,banlarim yoksa yok yok en iyisi kendimi banlayim görmeyeyim

: )))

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
lütfen yaptiginiz kekin resmini atmayin. en son yaptiginiz nesneyi tanimlayabilmek icin cok caba sarfetmistim ama ne yazikki tanimlayamamistim, siz resim atmayin en iyisi ,banlarim yoksa yok yok en iyisi kendimi banlayim görmeyeyim

: )))

Abi asiri sağlıklı dayanamiycam aticam

Yani goruntu biraz iç açmiyor olabilir ama 10 uzerinden gayet 10 abi
Tarif verim mi :ROFLMAO:

20220716_012507.jpg

Üst Ana Sayfa Alt