Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Ahzab21 Çevrimdışı

Ahzab21

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
قال ابن رجب رحمه الله: ألا وإن شهركم قد أخذ في النقص فزيدوا أنتم في العمل

İbn Receb El-Hanbelî rahimahullah dedi ki;

Dikkat edin! Şüphesiz ki ayınız (ramazan) azalmaya başlamıştır. dolayısıyla (salih) amelleri çoğaltın.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Benim valide balkonumdaki panjurlari kapatmış. Kumrularim gelememiş.
Ama beni yeniden buldular @Nesîbe Lena

Dünden beri pencerimin onune geldiler gittiler, surekli
Hic buraya gelmezlerdi.
Hasta ziyaretcilerim. Asiri mutlu ettiler beni.:D

20220422_160514.jpg
20220422_160351.jpg

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
"Zor günler bir gün biter

Acılar bir gün diner

Bizim kavgamız devam eder

Bu hayat bir gün sonra erer

Bizim davamız devam eder

Biz biliriz ilimsiz silah işimize yaramaz

Kitapsız kılıç bizi kurtarmaz

Köpekler kurtların dilinden anlamaz;

Sert günler bizi sertleştirir

Kanayan yaralar bizi iyileştirir

Yoldaki dikenler bizi sivriltir

Biz savaşın çocuklarıyız

Bu yolda yorulmayız

Biz zor günlerin çocuklarıyız

Gücümüzü ALLAH'tan alırız."​

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
"Zor günler bir gün biter

Acılar bir gün diner

Bizim kavgamız devam eder

Bu hayat bir gün sonra erer

Bizim davamız devam eder

Biz biliriz ilimsiz silah işimize yaramaz

Kitapsız kılıç bizi kurtarmaz

Köpekler kurtların dilinden anlamaz;

Sert günler bizi sertleştirir

Kanayan yaralar bizi iyileştirir

Yoldaki dikenler bizi sivriltir

Biz savaşın çocuklarıyız

Bu yolda yorulmayız

Biz zor günlerin çocuklarıyız

Gücümüzü ALLAH'tan alırız."

Şiir kime ait? Çok beğendim.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Şiirleri ben yazmıştım

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Kendinize ait siirler bolumune yazip toplasana siirlerini. Burada kaybolup gider sayfalar arasinda.
En azindan orada okunur yeri belli olur istifade edilir.
İlk olarak şiirleri benim yazdığımın anlaşılmaması için buraya yazmıştım ama şimdi söylemek zorunda kaldım. Şiirlerin korunmasının bir önemi yok sadece bir süreliğine okunup fayda edilsin.

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benlik nereden geliyor/kaynağı nedir? herkes nasıl ben benim diyebiliyor? her ruh başlangıçta tek bir özden yaratıldıysa bu kadar benlik ne zaman sudur etti? Melekler bedenimize ruh üfledikten sonra bilinç kazandık. ben görüyorum, duyuyorum..

kısacası ben diyebilip hissedebilme kaabiliyetini nasıl kazandık? bu benlik ruhun mahiyetinde olan bir özellik mi? yoksa başka bir sebeb mi... son olarak tefsirde ruh ile alakalı begaviden şu ibare var; والروح جسم لطيف يحيا به الإنسان ruh latif bir cisimdir insan bununla yaşar

Ruh eğer bir cisimse duygularımız hissiyatımız neşemiz kederimiz hep cismani birer mahluk.. gülme gazı içen bir kimsenin kahkahaya boğulması gibi.. neyse bu kadar aforizma yeter.. hayırlı bayramlar şimdiden!!

https://twitter.com/KiyanParisi/status/1520894223515623425/analytics

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Bizim valide 3 tepsi börek açmış.
Partal denilen bir borek var biz de, sabah açılışı onunla yapacakmış.
1 gunde kalp damar sağlığımızi hedef alan ne varsa yapmış sağ olsun.. Bir tek borek konusunda arnavut milliyetciligim kabarir.o kadar da olsun artik hakkımız bence.
Uyusak da sabah olsa..:confused:

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Ramazan bitince amaçsız kaldım yaw. :eek:
Aslında amaç edinecek çok mukaddes şeyler var fakat benim de şevkim kırık. Dinime daha iyi sarılayım dedikçe daha kötü oluyor sanki. Dün de bayrama bir hevesle başladım, neredeyse hiç iyi bir şey görmedim ümmet adına (başka diyarlardan özellikle). Psikolojim çöküktü iice çöktü. Bir şeyler yapmak istiyorum ama elim nasıl yetişecek bilmiyorum, önümde engeller var ve bu çaresizlik beni mahvediyor. Üstüne üstlük tevhid bilincine sahip kimse olmayınca çevremde durumumun vahameti alıp başını gidiyor. Çok dua ediyorum Rabbim bir çıkış yolu açsın sıkıntıdaki her müslümanla birlikte bana da. Birbirimize çok dua edelim. Her şeyi içimde yaşamak yaşlandırdı beni artık.

M Çevrimdışı

M. Fatih

hutve
İslam-TR Üyesi
Kardeşim @IsLaM4eVeR o gün kü yazdıkların kapalı, çok net olmadığı için yazdıklarını yanlış anlamışım. Sürekli Taliban hakkında, Heyet hakkında veya müstakil samimi mücahidler hakkında birşeyler yazıldığı, çizildiği için kastını sormayarak hata ettim. As olan o yazıda kastının kim/ler olduğunu sormam lazımdı. Birde bu konuda hassas olduğum için Allah rızası için kızıyım derken araya nefisler girdi bende, sende ağır konuştuk. Tabii bu dediğim mazeretler benim haklı olduğum anlamına gelmiyor. Evet, dediğin gibi daha çok devleciler özellikle Instagram'da cihad ediyorlar! Senden herkesin önünde özür diliyorum, hakkını helal et. Umarım beni affedersin. Benim hakkım var ise helal olsun. Allah sizden ve bizden amellerimizi kabul buyursun.

-Hutve-

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt