Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili günlük artık köy hayatı yaşamak istiyorum.Şehir hem bunaltıcı hemde insanın kendisini geliştirmesinin önünde bir engel . Çok güzel hayallerim var ama gerçekleştirmek için çaba sarf etmiyorum.

Tunahan 28 Çevrimdışı

Tunahan 28

Giresunspor
İslam-TR Üyesi
-Ben Recep.
-Ben Ali.
-Bugün sizlerle UEFI Windows toplayacağız. Değil mi Ali?
-Evet Recep bu gün gerçekten de UEFI bir windows toplayacağız.
-Bu anakartımız yanında aparatlarıyla geliyor, değil mi Recep?
-Evet Ali bu anakartımız sahiden de yanında aparatlarıyla geliyor. Dilersen şimdi sistem testlerine geçelim Recep.
-Geçelim bakalım Ali. Shadow of War oynuyoruz burada bir ork var gördüğün gibi. Öyle değil mi Ali?
-Evet Recep orada gerçekten de bir ork var. - Şimdi vuruyorum onu Ali... Vurdum onu değil mi Ali?
-Evet Recep Gerçekten de vurdun onu.
-Bu yeni topladığımız sistem hakkında ne düşünüyorsun Ali?
-Evet Recep gerçekten de öyle. Öyle değil mi Recep?
-Evet Ali gerçekten de öyle. öyle değil mi Ali?
-Evet Recep gerçekten de öyle.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
kuzenlerimin cocuklari bir bir yutup kanali açip merhaba arkadaşlar ile başlayan videolar cekip duruyor.
sonra bana( ve tum aile uyelerine)
yok laykla yok yorum at deyip duruyorlar.
-evet arkadaslar bayram tatiline geldik
-evet arkadaslar asansore binicem 2 ye bastim
arkadaslar asansordeeeģ vsvs

aferin asansörde 2 ye basan ilk kucuk insansin helal olsun diye yazdim
salak diye yanit vermiş bana.

100 tl bayram parasi vermistim geri de vermiyor.

bin takipci olunca para kazanmaya baslaniyormuş. oyle seyler anlatip durdular. ne yutupmuş ya. icim şişti.

yegenlerimle de borek yaptik oyun hamurundan habire. 3 gunde 18 kilo alarak bayrami tamamlamiş bulundum.

bayramim nasil gecti diye asiri merak ettiginiz icin yazayim dedim

forum ahalisi: aynen cok merak etmistik siteye sirf bunun icin girip gunde 987 kere bakip durduk.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
yani sevgili forumdaşlarim
sessiz cogunluk kardeslerim
inanir misiniz tam 1 saattir yatsi kilacagim
ama hucrelerime kadar işlemiş uşengeçlikten kalkamiyorum
gerci sabahin nurundan beri 747893 tane iş hallettim onun yorgunlugu da var.
saganak yagmuru da yedim onun ezikligi de var
vay ne guzel bir gokkusagi cikti istanbulda yasayan 1 milyar insan gibi bende cekeyim fotusunu deyip
foto karesine gokkusagi yerine balikci poyrazi cekmenin huznu de var
siteyi acip bos bos yazmakta var
var oglu var yani
ama şordan kalkip yatsi kilmaya eriniyorum ya hu.
bismillah deyu imdi kalkiyorum
bi dua edin bana ya hu
KARDESLIK BITTI MI

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yani sevgili forumdaşlarim
sessiz cogunluk kardeslerim
inanir misiniz tam 1 saattir yatsi kilacagim
ama hucrelerime kadar işlemiş uşengeçlikten kalkamiyorum
gerci sabahin nurundan beri 747893 tane iş hallettim onun yorgunlugu da var.
saganak yagmuru da yedim onun ezikligi de var
vay ne guzel bir gokkusagi cikti istanbulda yasayan 1 milyar insan gibi bende cekeyim fotusunu deyip
foto karesine gokkusagi yerine balikci poyrazi cekmenin huznu de var
siteyi acip bos bos yazmakta var
var oglu var yani
ama şordan kalkip yatsi kilmaya eriniyorum ya hu.
bismillah deyu imdi kalkiyorum
bi dua edin bana ya hu
KARDESLIK BITTI MI
Hayatı düzene sokmak çok önemli sabahtan itibaren vakti vaktine ibadetlerini yapıyorsanız zaten düzeniniz olur.Allah herkesin yardımcısı olsun.Şordan ifadesi ile de aklıma bozkır ve iç Anadolu geldi.Şordan iç Anadolu yöresine ait bir kendini ifade ediş biçimidir.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Hayatı düzene sokmak çok önemli sabahtan itibaren vakti vaktine ibadetlerini yapıyorsanız zaten düzeniniz olur.Allah herkesin yardımcısı olsun.Şordan ifadesi ile de aklıma bozkır ve iç Anadolu geldi.Şordan iç Anadolu yöresine ait bir kendini ifade ediş biçimidir.

Hayat düzenimde bir sorun yok.
yapisal olarak usengec bir insanim.

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Midem bulanıyor. İyi biri miyim kötü biri miyim karar verememekten. Neredeyse tüm gece nasihat dinledim. Ama bunu almaya müsait bir hal ve zamanda mıydım, yoksa ters tepecek bir hal ve zamanda mı?
İnsan karman çorman anlarında diyalogu kontrollü yönetemeyebiliyor, tamam. Ama bu "Sen dili" ile yapılan nasihat, faydadan çok zarar veriyor, kişiye kendini berbat hissettiriyor, aklımızda bulunsun. Ardından gelen "Kaba olmaktan Allaha sığınırım, kırıcı olan yerlerde hata bendendir hakkını helal et" ifadeleri yüzde yüz samimi olabilir, nasihat içeriği de yüzde yüz haklı olabilir. Lakin karşı tarafın o anki yoğun hislerini ve yazılandan çıkardığı şeyi tamamen nefsani yaklaşım ve zan olarak nitelemek...
Saatlerdir dinlene dinlene ağlıyorum böyle görüldüğüm için.
Bilmiyorum, belki de ben gerçekten nasihate kapalı egoistik tarafı olan biriyimdir. Böyle bir din kardeşi de kim ister......
Hatırlanacağım iyi özelliklere sahip olmak ben de isterdim. Ama başaramadım sanırım. Allah beni ıslah etsin, ne diyeyim.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Midem bulanıyor. İyi biri miyim kötü biri miyim karar verememekten. Neredeyse tüm gece nasihat dinledim. Ama bunu almaya müsait bir hal ve zamanda mıydım, yoksa ters tepecek bir hal ve zamanda mı?
İnsan karman çorman anlarında diyalogu kontrollü yönetemeyebiliyor, tamam. Ama bu "Sen dili" ile yapılan nasihat, faydadan çok zarar veriyor, kişiye kendini berbat hissettiriyor, aklımızda bulunsun. Ardından gelen "Kaba olmaktan Allaha sığınırım, kırıcı olan yerlerde hata bendendir hakkını helal et" ifadeleri yüzde yüz samimi olabilir, nasihat içeriği de yüzde yüz haklı olabilir. Lakin karşı tarafın o anki yoğun hislerini ve yazılandan çıkardığı şeyi tamamen nefsani yaklaşım ve zan olarak nitelemek...
Saatlerdir dinlene dinlene ağlıyorum böyle görüldüğüm için.
Bilmiyorum, belki de ben gerçekten nasihate kapalı egoistik tarafı olan biriyimdir. Böyle bir din kardeşi de kim ister......
Hatırlanacağım iyi özelliklere sahip olmak ben de isterdim. Ama başaramadım sanırım. Allah beni ıslah etsin, ne diyeyim.

Tafsilata hakim değilim ancak diyaloglarda bu derecede bir hassaslık sizi hasta edebilir,en azından saatlerce ağlamanızın olayın gidişatına olumlu bir katkısı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tafsilata hakim değilim ancak diyaloglarda bu derecede bir hassaslık sizi hasta edebilir,en azından saatlerce ağlamanızın olayın gidişatına olumlu bir katkısı olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.
İnsan hasta olmak istemiyorsa cihada gitsin.Allah hepimize silah ve kalemle cihadı da nasip etsin. Türkiye gibi bir yerde mahvoluyoruz

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
İlk iman ettiğim yıllar kardeşlerle birbirimizi sabah namazına/sahura kaldırırdık. İnsan o yılları o heyecanı özlüyor. Sonra nedense bir daha o tadı alamıyorsun hatta ayağın dinin üzerine sabit kalsa şükrediyorsun...
Çünkü dün bileğini göstermeyen bacılar yarın göbeğini gösterebiliyor. Dün mücahid olanlar yarın müteahhit olabiliyor. Dün muvahhid olanlar bugün Murcie olup Mali'de, Burkina Faso'da Müslümanların kanını akıtan Siha'larla övünebiliyorlar... Ve dahada kötüsü içine düştükleri şirkten/fitneden haberleri bile olmuyor.
Rasulullah ﷺ Allah'ın elçisi ve resulü olmasına rağmen sık sık “Ey kalpleri evirip çeviren Allâh'ım! Benim kalbimi Sen'in dînin üzere sâbit kıl!" duasını çok yaparmış. Bizim ise bu duayı dahada çok yapmamız lazım... Saatin 04.20 olduğu şu vakitlerde size ve kendime nasihat edeyim dedim...

“Ey kalpleri evirip çeviren Allâh'ım! Benim kalbimi Sen'in dînin üzere sâbit kıl!

Son düzenleme:
!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
İlk iman ettiğim yıllar kardeşlerle birbirimizi sabah namazına/sahura kaldırırdık. İnsan o yılları o heyecanı özlüyor. Sonra nedense bir daha o tadı alamıyorsun hatta ayağın dinin üzerine sabit kalsa şükrediyorsun...
Çünkü dün bileğini göstermeyen bacılar yarın göbeğini gösterebiliyor. Dün mücahid olanlar yarın müteahhit olabiliyor. Dün muvahhid olanlar bugün Murcie olup Mali'de, Burkina Faso'da Müslümanların kanını akıtan Siha'larla övünebiliyorlar... Ve dahada kötüsü içine düştükleri şirkten/fitneden haberleri bile olmuyor.
Rasulullah ﷺ Allah'ın elçisi ve resulü olmasına rağmen sık sık “Ey kalpleri evirip çeviren Allâh'ım! Benim kalbimi Sen'in dînin üzere sâbit kıl!" duasını çok yaparmış. Bizim ise bu duayı dahada çok yapmamız lazım... Saatin 04.20 olduğu şu vakitlerde size ve kendime nasihat edeyim dedim...

“Ey kalpleri evirip çeviren Allâh'ım! Benim kalbimi Sen'in dînin üzere sâbit kıl!

hangi mürciye en direkt) burkina fasoda sihalarin vesilesi ile müslümanlarin kaninin dökülmesiyle övünmüs desifre eder misiniz-ispat.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hangi mürciye en direkt) burkina fasoda sihalarin vesilesi ile müslümanlarin kaninin dökülmesiyle övünmüs desifre eder misiniz-ispat.
Burkina Faso'da Sihalar ile öldürülen kişileri ve Siha saldırısını yapan tarafı araştırdım.Sihalar ile öldürülen kişilerin Işid ve El Kaide grupları siha ile öldürenlerin ise Türkiye cumhuriyeti olduğu haberlerde söyleniyor.

Bayraktar TB2 ile Burkina Faso'dam düzenlenen operasyonlardan yeni görüntüler

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Burkina Faso'da Sihalar ile öldürülen kişileri ve Siha saldırısını yapan tarafı araştırdım.Sihalar ile öldürülen kişilerin Işid ve El Kaide grupları siha ile öldürenlerin ise Türkiye cumhuriyeti olduğu haberlerde söyleniyor.

Bayraktar TB2 ile Burkina Faso'dam düzenlenen operasyonlardan yeni görüntüler

mesajinla vermek istedigin mesaj cok farkli. Sitede mürciye dendigi zaman kendisini tevhid ehline nispet edip aksine yasayista farkli olunan bir akide menhec ise mürciye (mürciyeye ait özellikleri kendisinde barindiriyorsa) ismi zikredilir.

Vermis oldugun site mürciyeye ait degil bildigin direkt kemalist kesime ait bir sitedir.

مكنون Çevrimdışı

مكنون

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
mesajinla vermek istedigin mesaj cok farkli. Sitede mürciye dendigi zaman kendisini tevhid ehline nispet edip aksine yasayista farkli olunan bir akide menhec ise mürciye (mürciyeye ait özellikleri kendisinde barindiriyorsa) ismi zikredilir.

Vermis oldugun site mürciyeye ait degil bildigin direkt kemalist kesime ait bir sitedir.
Aslında sizin bu sorunuza asıl cevabı vermesi gereken ben değilim. Mubadil rumuzlu arkadaşın size cevap vermesi gerekiyor.Çünkü "Dün muvahhid olanlar bugün Murcie olup Mali'de, Burkina Faso'da Müslümanların kanını akıtan Siha'larla övünebiliyorlar.. " bu sözü söyleyerek Burkina Faso'da olayından bahseden oydu.

Size cevap olarak ise Siha ile birilerini öldürenleri mürcie olarak nitelendiren sizsiniz . Dünya üzerinde siha kullanan mürcie yok diye biliyorum. Mürcie kendisini müslüman olarak nitelendirdiği halde büyük günahlar işleyen ve bu günahların kendisinin imanına zarar vermeyeceğini söyleyen kimsedir. kemalistlerin dışında Burkina Faso'daki gruplarla ilgili haberler yayınlayan sitelerde var. Aşağıdaki bağlantılarda yer aldığı gibi ;
Terör Örgütü IŞID Burkina Faso'da Yapılan Saldırıyı Üstlendi
Binlerce kilometre uzaklıktaki ülke Bayraktar TB2 SİHA'lar ile operasyona başladı! Operasyonun görüntüleri bomba - Yeni Akit
Afrika ülkesi Bayraktar TB2'lerle operasyona başladı! Üsse saldıranlara karşı misilleme görüntüleri - TGRT Haber

Üst Ana Sayfa Alt