Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Banlandım abi gece. Banlaninca foto cekmedim icimde bi ukte kaldi.
Uskudarda sabah namazinda aziz mahmud hudayide corba dagitimi oluyordu hala var mi bilmiyorum. Pazar kesin var ama.
Ayin 14 15 inde beyoglu mevlehanesinde pilav dagitimi oluyor aksam 7 den sonra genelde
Bir de bugun kandil
Fatih karagumrukde aksam ezanindan sonra yemek filan olur kavurma pilav corba.

Lokma dağıtımı da olur cumadan sonra

Tum belesci kişiligimi burada sergilemek istemem acikcasi. Bir miktar sergiledim ama:D
Tüm beleşçi kişiliğini sergile bence yoksa memlekete yürüyerek gitmek zorunda kalabilirim :geek:
Bu şehirde en az 3 asgari maaşı almalıki yaşanabilsin.Subhalallah çok pahalı.Allah burda yaşayan müslümanların yardımcısı olsun

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
O nasıl bir belescilik. Çığır acmissiniz . Bir bölüm yapalim sizi moderatör yapalım. En hit alan yer olur heralde. Bugün nerede ne var diye

IMG-20220923-WA0003.jpg

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Tüm beleşçi kişiliğini sergile bence yoksa memlekete yürüyerek gitmek zorunda kalabilirim :geek:
Bu şehirde en az 3 asgari maaşı almalıki yaşanabilsin.Subhalallah çok pahalı.Allah burda yaşayan müslümanların yardımcısı olsun

Istanbulda normal kira diye bir sey kalmadi abi, 2+1 evler 8/10 bin den başlıyor.
Kilo ile değil tane ile aliyorsun.

En iyi yerler esnaf lokantalari
1 kase corbaya 1 dolu sepet ekmek veriyorlar
Corba mercimek 15 tl ekmek ucretsiz
1 sepet ekmekle gunun yarisini kurtarirsin.

Bi keresinde 4 arkadas sahilde yoresel gun pazarina ugradik. beyran corbasi icmek istedik corba 15 tl idi ama pandemi oncesi filan. Yuruyus yaptigimiz icin kimsenin de yaninda para yok. Bi Bende 20 tl var.
Adama dedik abi bize 20 telelik corba. Ve bol ekmek.
Bol ekmekle 4 kisi 20 telelik corbayi ictik doyduk da valla. :D

Ebu Tahir Çevrimdışı

Ebu Tahir

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Istanbulda normal kira diye bir sey kalmadi abi, 2+1 evler 8/10 bin den başlıyor.

Bi keresinde 4 arkadas sahilde yoresel gun pazarina ugradik. beyran corbasi icmek istedik corba 15 tl idi ama pandemi oncesi filan. Yuruyus yaptigimiz icin kimsenin de yaninda para yok. Bi Bende 20 tl var.
Siz ekipçe beleşçiymişsiniz :D

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin

Mübalağa olmasin yazdigin : ) 20 tl olabilir ama illaki hepsinde kartciklar vardır, bakın kart demiyorum kartcik: )))

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Su zamandan sonra dunyalık dusunenlerin işi epey zor kuresel çeteler kapitalizm sömürizm bilmemnizm vs
Adamlar ipleri ele iyi almışlar insanların cogu farkında diil hala komplo. Teorisi diyen arkadaşlarımız mevcut.
Bak kardeşim insanların %90ı internetle ve elektrıkle yasıyor bunu kapattıgın an kimsenin kimseden haberi dahi olmaz sonuc mu bankayla da haberin olmaz merak etme kımsenın ne elınde ne avucunda ne tarımında birşey birakmadilar.herkez borçlu yasıyor.
NORMALDE cok umrumda olan bırsey degıl nıye ALLAH tan geldik yine ona gidecegiz.
Mumınler için sıkıntı yok vallahi yok ahirete kenetlenen insanın Ahiretten baska ne derdi ola
Ama işde dunyadayız bır aradayız insan gorup farkına da varınca uyarası gelıyor =)
Herneyse bu aralar varsa ımkanınız viborclu olan kapatsın rahatına duskun olan gunes enerjisi elektrık sıstemı bırde aile yakınsa telsiz alsın tedbır gereklı her zaman herşey için once tedbir =)

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu izlediğimiz fılımlerin basımıza sonradan gelecek olayların fragmanı gıbı durması var zombıyı bılmem ama harbı harbı yurtdısında insan eti yemeyi tesvık etmeye başladılar.zaten hepımız istisnasiz bir cuval bocegı mıgdeye doldurmusuzdur. Habersiz gene.
Tabı su kendıne ozel yetenek bırtarafından alev cıkan falan onunda alt yapısı hazırmıs bu 5g yı forumda baya bı anlatmıstım. 5 g ve devamında 6g bunlar yeryuzunde projektör gıbı dusunun bulındugunuz yere gorselde uzay mekıgı varmıs veya meteor dusuyormus gıbı gosterebılır merak edenler bluebeam dıye arastırabılır. Seneye tum ulkelerde bence garıp seyler gorunebılır yanılgıya dusmeyın haberiniz olsun.Bugunluk bu kadar yeter Bir geldim pir gidiom
:D ALLAHA EMANET OLUN SELAMUN ALEYKUM

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Mübalağa olmasin yazdigin : ) 20 tl olabilir ama illaki hepsinde kartciklar vardır, bakın kart demiyorum kartcik: )))

Kartlari vardir tabi o kadar bilemem :D
Ama o zamanki amac yuruyus yapmak oldugu icin kimse yanina para almamis. Hazir yuruyorken yoresel yere de gidek demistik. Bende su filan alirim diye cebimde mendil gibi burusmus 20 tl vardi sadece :D

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Bu izlediğimiz fılımlerin basımıza sonradan gelecek olayların fragmanı gıbı durması var zombıyı bılmem ama harbı harbı yurtdısında insan eti yemeyi tesvık etmeye başladılar.zaten hepımız istisnasiz bir cuval bocegı mıgdeye doldurmusuzdur. Habersiz gene.
Tabı su kendıne ozel yetenek bırtarafından alev cıkan falan onunda alt yapısı hazırmıs bu 5g yı forumda baya bı anlatmıstım. 5 g ve devamında 6g bunlar yeryuzunde projektör gıbı dusunun bulındugunuz yere gorselde uzay mekıgı varmıs veya meteor dusuyormus gıbı gosterebılır merak edenler bluebeam dıye arastırabılır. Seneye tum ulkelerde bence garıp seyler gorunebılır yanılgıya dusmeyın haberiniz olsun.Bugunluk bu kadar yeter Bir geldim pir gidiom
:D ALLAHA EMANET OLUN SELAMUN ALEYKUM

Abi bunlarin hangi birini dusunelim.
Uzayli zombi. En son kuduz virusu ile ilgili haber okumustum 3 5 ay once.
Yani iste bir nevi zombicilik.
Gucumuz ne kadar ki
Anca limon kolonyasi mikrobu kirar olayina kadar yani :D 5 g 6g, insanlar degisiyor tuhaflasiyoruz git gide.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abi bunlarin hangi birini dusunelim.
Uzayli zombi. En son kuduz virusu ile ilgili haber okumustum 3 5 ay once.
Yani iste bir nevi zombicilik.
Gucumuz ne kadar ki
Anca limon kolonyasi mikrobu kirar olayina kadar yani :D 5 g 6g, insanlar degisiyor tuhaflasiyoruz git gide.

Kendi kendini yokedecek bir sistem için bırsey yapmaya gerek yok
Elektronıgın hatta mekaniğin bile bir omru var insan gıbı sonsuz enerjı kavramını cozemedıler daha ALLAH ta fırsat vermesin zaten gercekten tuhaf gunler gelıyor.Bİz imanımızdan taviz vermeyelim de gerisi kolay zaten onemli olan neden yaşadığımızı neden varolduğumuzu hatırlamak quran namaz ibadet hep bunun için yoksa ALLAH muhafaza dunyanın süsü dipsiz bir kuyu gıbı. Bir kapıldınmı tamam hele şu zamanda ALLAH muhafaza.
Kardeşlerim (alıntı) anladınız siz. :)
Yanı demem oki biz şu zamanın ashabı keyfi olmalıyız. İmandan islamdan ALLAH tan uzaklaşmamalıyız yoksa varya subhanallah şeytan ve avaneleri saglam gelıyor.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Kendi kendini yokedecek bir sistem için bırsey yapmaya gerek yok
Elektronıgın hatta mekaniğin bile bir omru var insan gıbı sonsuz enerjı kavramını cozemedıler daha ALLAH ta fırsat vermesin zaten gercekten tuhaf gunler gelıyor.Bİz imanımızdan taviz vermeyelim de gerisi kolay zaten onemli olan neden yaşadığımızı neden varolduğumuzu hatırlamak quran namaz ibadet hep bunun için yoksa ALLAH muhafaza dunyanın süsü dipsiz bir kuyu gıbı. Bir kapıldınmı tamam hele şu zamanda ALLAH muhafaza.
Kardeşlerim (alıntı) anladınız siz. :)
Yanı demem oki biz şu zamanın ashabı keyfi olmalıyız. İmandan islamdan ALLAH tan uzaklaşmamalıyız yoksa varya subhanallah şeytan ve avaneleri saglam gelıyor.
Ya sistem zaten imandan taviz vermeye hedefli değil mi
Mesela bu komplo teorilerinde tanricilik oynaniyor ve buna cok fazla prim vermek buna katki sagliyor bence. Dolayisiyla kendini korumaya alirken aslinda tanrcilik oyunlarina inanmak zaten bi acidan taviz vermek gibi geliyor buna. Bahsettigin dipsiz kuyu tam da bu. Insanlar değişiyor/ değişiyoruz. Kimin kim oldugu da belli değil artık. Çölde dolanıp duruyor çıkış ariyor gibiyiz

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya sistem zaten imandan taviz vermeye hedefli değil mi
Mesela bu komplo teorilerinde tanricilik oynaniyor ve buna cok fazla prim vermek buna katki sagliyor bence. Dolayisiyla kendini korumaya alirken aslinda tanrcilik oyunlarina inanmak zaten bi acidan taviz vermek gibi geliyor buna. Bahsettigin dipsiz kuyu tam da bu. Insanlar değişiyor/ değişiyoruz. Kimin kim oldugu da belli değil artık. Çölde dolanıp duruyor çıkış ariyor gibiyiz
aslında hedefleri bu tum bu olanlar bıtenler vs

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Telefonum omrunu tamamlamak uzere.
Kapandi mi acilmasi icin sarfettigim cabayla tip dunyasina yeni bir katki saglayabilirdim.
Misal tek hapla yaglari kiran, ultra super odem attiran, celik gibi bunyeye eşlik edecek hatta tek elle halter kaldirip firildak gibi dondurebilecek sekilde kuvvetlendirecek bi hap. Ama iste ben bu gucumu telefonun dusen guc tusuna bicak sokarak telimi acmaya calisarak harciyorum.

Ne demek istiyorsunuz acik konusun sayin alki kardeşim diyenlere

Sunu demek istiyorum
Ocaktan sonra zam gelecekmis
bana acil telefon alin. 60 kere sordum 1 tane mi zengin yok yav
Forum halki: telefonda radyosyan var kullanma bosver daha napican telefonu.
Hem kafamiz da rahat bozma bizi kardeş.

Üst Ana Sayfa Alt