Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
"Bırak, günler istediğini yapsın
Kader bir hüküm verdiği zaman da nefsini hoş tut
Gecelerin dertleri için sızlanma
Çünkü dünya dertlerinin kalıcılığı yoktur
Musibetlere karşı çetin bir adam ol
İnsanlar seni vefa ve hoşgörün ile tanısın
Yaratılmışlar içinde ayıpların çoğalmışsa
Ve onların örtülmesi seni sevindirirse
Cömertlik örtüsüne bürün, çünkü her kusuru
-Söylendiği üzere- eli açıklık örter
Düşmanlarına asla zayıflık(zillet)gösterme
Çünkü düşmanların bunu kullanması beladır
Bir cimriden de hoşgörü bekleme
Cehennem'de susamışlar için su yoktur
Teenni(acele etmek)senin rızkını azaltmaz
Acele edip strese girmek de rızkı artırmaz
Ne hüzün devamlıdır ne de sevinç
Ne üzerindeki darlık ne de bolluk
Eğer kanaatkâr bir kalbe sahip olursan
Sen ve dünyalara sahip olan eşit olursunuz
Sahasına ölümler inen kimseye gelince
Artık onu ne yer koruyabilir ne de gök
ALLAH'ın arzı geniştir fakat
Kader(ecel)gelince feza(uzay)bile dar gelir
Bırak, günler her an gaddar olsun
Nasılsa ölüme fayda verecek ilaç yok!"

-İmam Şafii(rahmetullahi aleyh)​

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Benim bazi konulara kafam basmıyor.
Takip de edemiyorum zaten
Bir yerden sonra ipin ucu kacti mi bi yerden sonra o ucu bulmakta da zorlaniyorum
Sonra da diyorum ki bosver.
Cogu insandaki yilginlik bikkinlik bende de mevcut
Aslinda tuhaf bir sekilde bundan haz da aliyorum. Yani hicbir seyi umursamamaktan.

Biliyor musunuz
Sahurcular konusuna girip 5 dakka filan ekrana bakiyorum. Ne yazayim diye.
Bir suru sey ekleyip siliyor sonra hayirli sahurlar deyip geciyorum.
Ama inanin bi 5 dakka oyle bakiyorum.

Sadece Ramazanin birligini beraberligini topluca yapilan ve icinde gercekten degisik bir mana ihtiva eden bir ibadet oldugu icin seviyor,
Ayni zaman diliminde gecenin bir vakti toplaniyor olmanin vermis oldugu guzel bir duygu diye yazıyorum.

Ama orada bile yok sayilmanin vermiş oldugu bir kirilganlik oluyor bazen.
Ben de oyle yapiyorum.

Bir muslumani herhangi biri cidden incitemez kafir vs gibiler.
Sadece bir musluman incitebilir bana gore.
Ya ben cok alingan oldum
Ya da samimiyetsizlige ve yapayliga artik gelemiyorum.

Ne duygusal yazdim be.:D

Gunluk: aynen kanka aglattin bizi yine.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
"yaşamak, bizim için dokunaklı bir şarkı değil ki,
ömür hanım."

FNGtK_9XwAU0d31

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Her İslam toprağına bir tağutun yerleştirildiği,
Petrol zengini Arap'ların, "Afgan halkı müşrik bir halk" diyerek Müslümanları bu cihad yolundan alıkoyduğu,
Şeyhlerin istihbaratları razı edecek fetvalar yayınladığı bir dönemde Abdullah Azzam gibi ümmetin itilafsız kabul ettiği, Cihad'ın şeyhi, Mücahidlerin öğretmeni bir adam çıktı ortaya...
İsmi anıldığı zaman Mücahidlerin burun direkleri sızladığı, Müslümanların gözleri nemlendiği bir adam... Göz yaşarır, kalp hüzünlenir. Biz ancak Rabbimiz'in razı olacağı sözleri söyleriz. "Allah senden kabul etsin"

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
O kadar uzun bir yazı yazmıştım ki, neredeyse on beş dakika sürdü yazmam, ama paylaşamamak daha da üzdü.Kişisel bir şey değildi yazdıklarım,az biraz vardı oda gündelik yaşantılardan örnekler falan,ama fikirler,düşünceler, ve duygudurum değişiklikleri ya da bozuklukları, bozukluk değil bence değişim desek daha isabetli olur.Karmaşık süreçler,bazen okuduğunuz kitaptaki bir cümleyi dahi değiştirmeye çalışıyorsun. Neyse uzatmayayım yoksa bunlarıda silmeyi düşünüyorum.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Mısırlı bir adamın kalp hastalığı vardı. Doktorlar hastalığının çok ağır olduğunu, ameliyatın yalnız yurtdışında yapılabileceğini söylediler. Adam zaman kaybetmeden Londra'ya gitti ve kendine iyi bir doktor buldu. Doktoru hastalığının ağır olduğunu ve ameliyat olursa da %1 yaşam şansı olduğunu söyledi. Adam ne yapacağını bilemedi. Düşündü taşındı ve doktora ameliyattan önce memleketine dönerek, vasiyetini yazacağını, işlerini yoluna koyarak on günün içinde geri geleceğini söyledi.

Adam memleketine geldi, on günün içinde düzene koydu herşeyi, yakınlarıyla helallaşıp evden ayrıldı. Yolu pazarın karşısından geçiyordu. Pazarda bir kasap etlerin kötü yerlerini ayırıp çöpe atıyordu. Bir taraftan da genç bir kadın kasapın çöpe attığı etleri topluyordu. Kadına yaklaştı, etlerin kötü kısımlarını neden çöpten topladığını sordu. Kadın utanarak beş çocuğu olduğunu, çocuklarının yalnız yılda bir kez Kurban bayramında et yediklerini söyledi. Adam duyduklarına çok üzülmüştü. Kasaptan 5 kilo et alıp kadına verdi, sonra ise kasabın her ay bu kadına 5 kilo et vermesi içi 5 yıllık et parasını önceden ödedi. Kadın gözleri yaşlı ve sevinç içinde ellerini göğe açarak; "ALLAH'ım..." dedi, "sen bu adamın bütün zorluklarını kolaylaştır."

Adam Londra'daki hastaneye gelmişti. Ameliyat öncesi yeniden muayene olunması gerekiyordu. Muayene eden doktor şaşırmış durumdaydı, üç kez yeniden adamı muayene etti, sonra adama bakarak: "Bu bir mucize, kalbin tamamıyla sağlam." dedi. Adam kadının ettiği duayı hatırladı ve doktora; "Mucize değil, bir kadının gözyaşları sebebi ile ALLAH'ın verdiği şifadır bu." Dedi."

Nebi(sallallahu aleyhi we sellem);"Mallarınızı zekatla koruyunuz. Hastalarınızı sadaka ile tedavi ediniz. Belaları duâ ile savınız." Buyurmuştur.
[Taberâni]

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Yarın inşaAllah iki evladım gözlerinden lazer ameliyatı olacak, dualarınızda onlara da yer verirseniz bu kardeşinizi çok mutlu edersiniz.
Rabbim acil şifalar versin ablacım. yukarıdaki paylaşımlar ile de tevafuk etmiş, sadaka mevzuu. Allah dünya afiyeti olarak evladının gözlerindeki sıkıntıyı gidersin, ahiret afiyeti olarak ise Allah azze ve celle ile şereflendirsin.

Ümmü Yasir Çevrimdışı

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Rabbim acil şifalar versin ablacım. yukarıdaki paylaşımlar ile de tevafuk etmiş, sadaka mevzuu. Allah dünya afiyeti olarak evladının gözlerindeki sıkıntıyı gidersin, ahiret afiyeti olarak ise Allah azze ve celle ile şereflendirsin.
Amin Allah razı olsun canım, evet haklısın güzel tevafuk olmuş. Bende sadakanın iyileştirici ve belaları giderici olduğuna çok şahid olmuşumdur. Rabbim bizi gözettiği gibi bizide kardeşlerimizi gözetenlerden eylesin. amin.
Dualarına amin ecmain canım..

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
ALLAH, Zulme Uğrayan Mü'minlere Yardım Edecektir!

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
"Nerede benim iyiliklerim, nerede sadakalarım, nerede infaklarım?" (İbretlik Kıssa)

Üst Ana Sayfa Alt