Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Tevhid Dergisi (Ebu Hanzala) çok güzel android programı olarak Kur'an Meali yazmış. Gerçekten çok başarılı olmuş, çok beğendim. Lakin Cihad ayetlerine baktım bazı ayetlere kendi akidelerine göre dipnot eklemişler, uzak mana vermişler. Bir ara İmam Buhari Vakfı'da android programı olarak Kur'an Meali yazmıştı ne yazık ki geliştirmediler. Bu tür işlerin bizden çıkması lazım ama ne yapıyoruz nede destek veriyoruz.

Repentant Çevrimdışı

Repentant

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tevhid Dergisi (Ebu Hanzala) çok güzel android programı olarak Kur'an Meali yazmış. Gerçekten çok başarılı olmuş, çok beğendim. Lakin Cihad ayetlerine baktım bazı ayetlere kendi akidelerine göre dipnot eklemişler, uzak mana vermişler. Bir ara İmam Buhari Vakfı'da android programı olarak Kur'an Meali yazmıştı ne yazık ki geliştirmediler. Bu tür işlerin bizden çıkması lazım ama ne yapıyoruz nede destek veriyoruz.

Akhi Tevhid Dergisinin medya kolu gerçek mânâda çok güçlü,öyle zannediyorum ki ayrıca odaklanıyorlar bu tarz işlere,teknolojiyi yakalamış adamlar.

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Foruma üyeliğimin 10. Yılı dolmuş yaşlandığımamı üzuleyim, buradaki kardeşleri tanidiğımami sevineyimmi bilemedim.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dâvud ez-Zâhirî, cunub kimsenin Kur'an-ı Kerîme dokunmasını caiz görür. Delîli, Rasûlullah (s.a.v.), Herakliyus'a yazdığı mektubda Kur'ân-ı Kerîm'den âyet bulunuşudur. Gerek Herakliyus gerekse adamları pis (cunub) oldukları ve Efendimizin onların dokunacağını bildiği halde mektubuna âyet yazdığını söyleyerek görüşünü takviye cihetine gider.
Kuran içinde tüm insanlığa seslenen onca ayet var. Bir müşrik de açıp okuyabilir, müşrik müşriktir zaten daha ne günah yazılacak kuranı ellediği ve okuduğu için (abdestsiz haliyle). İnsanlığa hitap eden ayetleri gayrimüslimler nasıl okuyup müslüman olacak bu mezheplere göre?? Çok çelişkili. Zahiri mezhebi de ölü bir mezheb sanırım. Ayrıca tercihe dayalı cünupluk ile hayız halinin bir tutulması da ilginç. Ve bununla ilgili hadisin yazıda belirtildiği üzere erkek tarafından aktarılması da ilginç. Belki bir kadın ömrünün üçte birini hayızlı geçiriyor, hidayetten yoksun mu kalsın? Feminist değilim ama alim sınıfındaki erkek egemenliği dikkat çekici. Sahih bir temeli yokken nasıl da herkes aynı görüşü benimsemiş. İnsanın maliki olası geliyor.

Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
"Casusların Yıkımı" diye Ensar el-Şeria cemaatinin yayınlamış olduğu bir belgeseli izledim. Suud istibarahat ağına düşen bazı kişiler Suud istibarahatına koz verdiği için bu duruma düşüyor.

Cihad vakasına indirgendiği zaman ise Yemen'den Suud'a geri dönen eski Mücahid, istihbarat tarafından yakalandığında ona fotoğraf albümü gösteriliyor "şu kişiler hakkında bilgi ver, seni serbest bırakalım" deniliyor. O da izzet diyarında arkasında bıraktığı bacılar! gibi terk ettiği mürted ! kardeşleri hakkında başlıyor ötmeye...

Yada İslâmî çalışma yapmak istiyor, medrese açmak falan istiyor. İstihbarat "hayırlı olsuna" geliyor. Senin daha önce Yemen'e gidip geldiğini biliyoruz eğer öğrenci gönderirsen İslami çalışmanı bitiririz diyor. Haliyle Şeyh'de gitmek isteyen öğrencilerini durdurmak için Yemen'de fitne var, oradaki cemaatlerin akidesi bulanık diyor ve bunuda "nasihat" adı altında yapıyor.

Cihadi olmayan vaka örneğide var. Alparslan Kuytul bir videosunda "siyah gözlüklü adamlar" diye bahsediyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Ana Sayfa Alt