Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Forum Günlüğü...

UmmRevaha Çevrimdışı

UmmRevaha

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Çok şükür
Sen nasılsın yazıcı???=))

İyi diyelim iyi olsun be günlük.
Hayat nasıl gidiyor günlük dert dinlemekten sıkılmış olmalısın.
Kimse de demiyor bu günlük nasıldır iyi midir bi ihtiyacı var mıdır? Ondan dolayı ben bi sorayım dedim. İyi olmana sevindim vesselam ::)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
İyi diyelim iyi olsun be günlük.
Hayat nasıl gidiyor günlük dert dinlemekten sıkılmış olmalısın.
Kimse de demiyor bu günlük nasıldır iyi midir bi ihtiyacı var mıdır? Ondan dolayı ben bi sorayım dedim. İyi olmana sevindim vesselam :))

Allah razi olsun sevgili yazıcı
Günlükler hal hatir soran nadir yazıcıları baş taci ederler.
Bu yuzden kalbim kadar temiz olan bu sayfayı sana hediye ediyorum
Kaleminin mürekkebi okyanuslar gibi hayırlı bereketli ve keskin olsun.( günlüğün duası da böyle olur ):hmmm:

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu gece nereden estiyse çocukluğumun geçtiği yer aklıma geldi. Teknolojininde yardımı ile google haritalardan oturduğumuz evin sokağını sorguladım daha net görebilmek için sokağı gezme modu gibi bir şey var onu deneyeyim dedim sokak, evler 30 yıl önce bıraktığım gibi kendi evim ,arkadaşlarımın evi hiçbir şey değişmemiş.Eski güzel anılar canlandı ve içimi bir hüzün kapladı :crycry:crycry:crycry:crycry:crycry

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Gecenlerde tembel isi pogaca aldim.
Dukkan sahibine dedim ki,
-Abi su sandalyede oturup yiyebilir miyim
Abi dediki ;
Hangi sandalye?

Sabah sabah beni felsefik dusuncelere nicin boguyorsun abi diyemedim.

Gul koklanirkan dikeni batmaz mi
Batar elbet
Bende bunda bir hayr vardir dedim
Sevgili gunluk

IMG_20171110_180754.jpg

Ubeyd Çevrimdışı

Ubeyd

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
15.11.2017
Yoğun iş temposu günlerce dışarıda rızık için geçen hunharca vakitler.Metrobüs, otobüs, tramvay odalarım...Akşam eve gelmeden 5 dk dinleneyim diye geçen hayallerim.Tam dinleniyorum derken gitmem gereken bir spor, dönüşte vakit ayırmam gereken asıl amaçlarım.Benzinimin bittiğini fark etmeyip benzi'min attığını başkalarının fark etmesi.
"Sen yaşlandın mı?"-"Yıpranmışsın sanki"- sahneleri, duraklarda küçük yaştaki çocuğun "Abi senin yaşın kaç?..He abi büyük gösteriyon" diyalogları hala kendimi yormam...

Bfpio4rCQAAhlbj.png

Hayal edilen
Senden bir şeyler bekleyen kardeşlerin, ailen, eşin beklentileri, Beklentileri karşılarken Allah'ın rızasını düşününce meşakkatin seni rahatlatması.(Yoksa çekilen sıkıntıların dünyevi bir şey için inanın değeri yok.)Talepleri karşılayamaman, kendini iyi hissettirecek eşinin ve kardeşlerin olması.Her şey için elhamdulillah ala kulli hal.Yoksa yaşadıklarımız nedir ki?
kadikoy_kartal_metro_ProtaMuh.jpg

"(Ey müminler!) Yoksa siz, sizden önce gelip geçenlerin başına gelenler size de gelmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? Yoksulluk ve sıkıntı onlara öylesine dokunmuş ve öyle sarsılmışlardı ki, nihayet Peygamber ve beraberindeki müminler: Allah'ın yardımı ne zaman! dediler. Bilesiniz ki Allah'ın yardımı yakındır."Bakara 214

(Ne yaşadık ki?)
"Bu dünya hayatı sadece bir eğlenceden, bir oyundan ibarettir. Ahiret yurduna (oradaki hayata) gelince, işte asıl yaşama odur. Keşke bilmiş olsalardı!"Ankebut 64
(Ne bekliyorduk?)
"Rasûlullah sallallahualeyhi ve sellem şöyle buyurdu: “Şehîd kimsenin ölüm anındaki duyduğu acı, çimdiklemeden dolayı duyduğu acı kadar basittir.”
Bu hadisi İbn Mace, Tirmizi ve Nesai rivayet etmişlerdir. (İbn Mace, Cihad, 16; Tirmizi, Fezailü’l-Cihad, 26; Nesai, Cihad, 16)

(Ne istiyoruz?)
"Onlar ki zekât vermek için çalışırlar"Muminun 4

(Nasıl çalışmalıyız?)

M Çevrimdışı

Muzammil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gına geldi artık romantik islamcilardan günlük, ne mi istiyorlar?

"Sakaldan akan abdest suyunu şallarıyla silmek istiyorlar , at Pazarı'nda nargile içip mesnevi okumak istiyorlar
Secde edilen seccade olup gözyaşlarını görmek istiyorlar.
Tövbe 40' (لاَ تَحْزَنْ إِنَّ اللّهَ مَعَنَا) kısmını aşklarına meze yapıyorlar.
Falan istiyorlar , filan istiyorlar
Ali Şeriati'den de geri kalmıyorlar haaa! Hele İsmet Özel karşı cinse yürümenin en doğru rehberi onlar için..
Filistin eylemlerinede gidiyorlar Savaşma çay demle diyorlar.
Müslüman namaz kılar, şiir okur, aşık olur diyorlar
Hastalık bu.. Muhafazakar şalcı, çaycı gençlerin hastalığı"

Coolumsu Çevrimdışı

Coolumsu

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Geçen gün otobüs bekliyordum. Yanımda iki Kemalist kadın, dinle öyle bir alaya başladılar ki sormayın. Besmele ile Fatiha ile.. İçimden bir şeyler demek geldi ama sonra kendiminde din konusundaki eksikliklerini düşünüp bir şey diyemedim. Kötü kötü bakınca ama kadının birisi sustu, konuyu geçiştirdi. Ben de uzaklaştım zaten hemen oradan tahammül edemedim daha fazla.. Elhamdülilah demekle bu kadar alay eden biz hiç demeyiz diyen bir zihniyet nasıl müslüman olacak? Tevbe Suresi'nin o ayeti orada dururken?

Ülkemdeki belli bir kesimin, din düşmanlığını ve alay edişini gördükçe, utanıyorum. Hristiyan, Yahudi hatta diğer tüm müşrik zihniyetler de bile olmayan saygısızlıkları, bu adı Ahmet, Mehmet olup dinle imanla alakası olmayanlar nasıl dine yapıyorlar anlamıyorum. Sorunca da, biz müslüman değil miyiz? 'e sığınırlar hemen..

Kimseyi tekfir edemem ama bu zihniyettekilere müslüman demek gelmiyor. Sonrada falanca şahıs olmasa adınız şu bu olurdu zırvaları..
Kusura bakmayın da, sizin yaptığınız dinsizlik, imansızlık, Allah düşmanlığı seviyesine ne Mekke müşrikleri, ne Hristiyanlar ne Yahudiler erişebildi..

Hiç değilse onlar Allah demekten rahatsızlık duymuyorlar.. Bu bizim çağdaş geçinen cahillere ne oluyor da bu kadar din düşmanlar?

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bigün bir yere görüşmeye davetliydim. Geç kalmamak için koşarak son anda duraktaki metroya yetiştim sonra aktarma yapıp ikinci toplu taşıma aracına bindim. Telefonum çaldı arayan kişi "görüşmenin iptal" olduğunu söyledi. Görüşmenin iptal olmasından çok şu dikkatimi çekti;

Eğer ben koşup metroya yetişmeseydim hem vakit kaybetmeyecektim hemde yol parasından olmayacaktım. Aklıma şu ayet geldi;

وَيَدْعُ الإِنسَانُ بِالشَّرِّ دُعَاءهُ بِالْخَيْرِ وَكَانَ الإِنسَانُ عَجُولاً

"İnsan hayra dua eder gibi şerre dua eder. İnsan çok acelecidir." İsra/11

Acaba kalan ömrümüzde khayır gibi gözüken kaç şer olay var... Allahu alem...

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum gunluk,

Bizim mahallede bir kedi var.

-Gerçekten mi? Inanilir gibi degil, demek sizin mahallede bir kedi var dediğini duyar gibiyim.

Dalga gecme benimle, gercekten bir kedi var.

Fakat bu kediyi diğer kedilerden ayiran ozellik,kedinin bir gozu olmayışı ya da kuyruğunun kopmuş olmasi degil.

Evvelki hayatinda ( biz tanişmadan once) ne yaşamissa tum bunlara ragmen hala tebessum ediyor oluşu onu farkli kilan.

Bir kedi tebessum edebilir mi diye sorma hic gunluk.

Evet edebilir.
Edgar allen po' nun, o psikopat hikayelerine inat, gerçekten umutla tebessum eden bir kedi o.

Iyi ki tanımışım dedigim, bana umut veren bir kedi.

Hayatin tum siradanligini birden yikiveren, herhangi bir sosyal deneye maruz kalmamis, herseye ragmen safligini korumasi cezbediyor belki de beni.

Ben tum sınırsızlığımla bir fanus icinde debelenirken, o bir ikindi vakti ezanini huşu ile dinleyebiliyor,

Ben yağmur altinda yururken eve 15 adim kala yagmurun yagdigini gercekten o an farkedip son dakka duasina muteakip ruhum ve belki kalbim temizlenebilir diye dua ederken, o her tanede bunu yapiyor zaten. Cunku hic kactigini gormedim. Ya da farkindasizligini.

Dibe onlarca kez vurup kalkmasini bildim alketa der gibi bakarken tek gozuyle, her kalkista bir seyler biraktim da kalktim var tebessumunde.

Bir gun gozunu
Bir gun kuyrugunu
Benim bilmedigim baska ne varsa

Ona cok fazla anlam yukledigimi bilmeden, patileriyle ellerimi cizerken,

Alketa, biraktiklarin neyse birak arkanda kalsin dedigini duyuyorum
Perdeyi acip bugun dunun aynisi desende onlarca kez,birak gitsin dedigini de duydum sanki

Yoo yoo sizofren değilim

Sadece biraktim.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum Günlükcüm.
Tekfir yedim, imanımdan.
Yıkıldım. Sadece italik duruyorum.
Şikayetçiyim günlük.
Aşırıcılardan.
Şuursuzlardan..

El günlükten cevap:

Aleykum Selam,

Bir süre sonra alışmaya başlıyorsun ve artık umrunda bile olmuyor. Ruhi sıhhatin için eyvallah de geç, takılma boşver

M Çevrimdışı

MUTEFEKKİR

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sevgili günlük. Bir kez daha ümitsizlik denizinde kayboldum. Tövbe ettim fakat affolunmam için bir şans olmadığını düşündüm. Fakat o beni bırakmadı ve bana nimet vermeye devam etti. Anladım ki o yarattıklarına karşı çok şefkatli.

Üst Ana Sayfa Alt