Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Fırat Kalkanı Operasyonuna Katılanlar Için Makdisi’den Ibni Hazm Fetvası

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fırat kalkanı işide veya pkk ya karşı değil abd ye karşı yapılıyor zira işid zaten elindeki bölgeleri savunamayacak hale geldi tek tek tek kaybediyor , operasyonun ilk günlerinde hem pkk elindeki menbice dğru ilerlendi hem de işid elindeki bölgelere girildi dha sonra pkk elindeki bölgelere abd bayrakları asılmaya başlandı . burada abd dende rusyadan da izin alınmadı rusya zaten ben izin falan vermedim diye açıkça beyan etti , abd ise el baba operasyonu desteklemediğini ilan etti burada bu ikisinin birbirine olan hasımlığından faydalanılıyor. esad ve rusya bilinçli olarak tr ile arasına afrin kantonun yerleştirmekte , öte tarafta ise işler karışık abd kaynakları artık doğu cephesine gönüllü yahudi ermeni milis gönderdiğini inkar etmiyor zaten geberenlerin kimlikleri de açık . menbiç de pkk yok diyor doğru diyor zira menbici pkk adı altında toplaana ermeni suryanilere vermiş durumda yan i pkk nın kürt ağırlıklı olan kısmı esad tarafında iken (ki halep düşerkende açıkça beraber hareket ettiler ) ermeni suryani yapılanması doğuyu ele geçirmeye başladı , ıraktaki amerikan ataması barzani bile suriyedeki bölgeye sokulmamakta ve işler pkk eliile yürütülmeye çalışılmakta. tr baarış süreci zırvasının etkisi ile suriyeye müdahele etmezken basiretsizliğinin bedelini içerde zaten şu anda ödemekte. esad ben heryeri geri alacağım sevdasına düşmüş durumda ama abd ele geçirdiği bölgeleri esada asla geri falan vermez , orda da aralarında maraz var abd petrolden sonra suyu da kontrol etme derdinde , federatif bir yapı peşinde ortada bir seçim hakkı varsa buyrun seçin türkiye ile diğer sunnilerinin arasına abd ve esadın girişimi yoksa tr nin ilerleyişimi . daha da basitleştirelim ya iç savaşın başlangıcında tr nin suriyeye sınırı olmasaydı ? tr ile diğer sunni alemin sınırdaş olması bir nimettir benim düşüncem budur .
mantıklı akhı

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Abilerim/Kardeşlerim fetvayı samimi bir şekilde kabul etmek yerine Oso/Ahrar ihaneti sonucu düşmekte olan Halep'te erkeklerin öldürüldüğü, bacılarımızın esir alındığı şu saatlerde neden tevil üstüne tevil yapıyorsunuz? Eğer tartışılacak bir durum varsa o da bizim şuan ki durumumuzdur. Allah'in laneti taguti çıkarları için Halep'i satanların üstüne olsun !!!

E Çevrimdışı

Ebu Mervah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
RTE artık şu Beşiktaş saldırısından sonra bi karar aşamasında, artık dünyanın müstekbirleri onu bir karar vermeye zorluyorlar, bir nevi diyorlarki;

1) Ya bütün İslam alemine ve mazlumlara sırtını dönüp, yüzünü batıya çevirip bizden olacaksın.

2) Ya bizle ipleri koparıp, müslümanların ve mazlumların yanında olacaksın.

3) Ya da ilk 2 şıktan birinde karar kılamazsan seni 15 Temmuzdan daha beter hale getiririz. 15 Temmuzda aslında en büyük mesajı verdi dünyanın müstekbirleri RTE'ye. Bir an evvel bi karar vermezsen, ülkende darbe üzerinden iç savaş çıkartıp ülkeni işgal ederiz. 15 Temmuz, sonrasında dolar üzerinden ekonomik saldırı ve son olarak Beşiktaş patlaması...Şuan RTE zor da olsa bi karar aşamasında. Allah vermesin, ki inşallah olmaz, eğer Halep düşerse TSK'yı El Bab'dan ve Kuzey Suriyeden çıkarırlar.

Geçmişine ihanet edemezsin RTE. Milli görüş geçmişinden geliyorsun. Erbakanlarla, Timurtaş Hocalarla, Gülbeddin Hikmetyar'larla oturdun kalktın geçmişte, artık tercih sana kalmış...

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Abilerim/Kardeşlerim fetvayı samimi bir şekilde kabul etmek yerine Oso/Ahrar ihaneti sonucu düşmekte olan Halep'te erkeklerin öldürüldüğü, bacılarımızın esir alındığı şu saatlerde neden tevil üstüne tevil yapıyorsunuz? Eğer tartışılacak bir durum varsa o da bizim şuan ki durumumuzdur. Allah'in laneti taguti çıkarları için Halep'i satanların üstüne olsun !!!
Ahrar için ihanet etti demek bence ağır oluyor abi. Halep'in düşmesinin sebebi ÖSO'nun para görünce ağzından salyalar akmasıdır. Ahrar arayı bozmayalım diyerek gitti ve gönderdiği askeri gücün pek fazla olmadığını biliyorum. Ahrar'ın Fırat Kalkanı'yla aynı anda Halep'te canla başla savaştığını biliyoruz.

Bkz:

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ahrar için ihanet etti demek bence ağır oluyor abi. Halep'in düşmesinin sebebi ÖSO'nun para görünce ağzından salyalar akmasıdır. Ahrar arayı bozmayalım diyerek gitti ve gönderdiği askeri gücün pek fazla olmadığını biliyorum. Ahrar'ın Fırat Kalkanı'yla aynı anda Halep'te canla başla savaştığını biliyoruz.

Bkz:

İçinde demokrat grupta varmis kardeşim :( şuan ayrılıyorlarmis zaten..

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun bedelini ahrar su bu degil tum muslumanlar bilhassa sesi cikmayan her musluman oyle yada boyle odeyecektir.
ALLAH hazirlik yapin ve onlarla savasin diye devletlere milletlere demiyor tum muslumanlara diyor.

Bir nokta var gozden kacan o da kafiri dost gormek.

Kim kiminle ise oda ondandir.

ALLAH a ortak kosmaktansa evde oturmak daha evla tagutla beraber savasmaktansa
Muhalif olur yanimda defnedecek beni bir kimse kalmayincaya kadar kafirle savasip ALLAH in uygun gordugu yere gidene kadar savasirim.

Bu is oyle olmaz dusunuldugu gibi deyip oyun icinde oyun oynanirken tum muslumanlar istirahate cekilmisler.
Bu is devletlerin milletlerin degil Bu is ben ALLAH a kul oldum diyenlerin bir araya gelerek yapacagi bir istir.
Hala bunu anlayamayan insanlar var.
Burada asil suclu inanipta iman ettim deyip birsey yapmayanlardir.
Velhasil kisi kendisi gidecek cennete ahiret hayati icin yasamayanlar dunya hayati ile birlikte hezimete ugrayacak olanlardir.
İyad kuneybinin aldanma yazisi mutlaka okunmali
DEGİSEN SADECE İNSANLARDİR
İSLAM ASLA DEGİSMEDİ O YOLU GORUP SAF BAGLAYANLAR AHİRETİN EN MUTLU KİMSELERİDİR.
ALLAH İN VAADİ HAKTİR.

Şamil Basayew Çevrimdışı

Şamil Basayew

Sabret nefsim Allah bizimle beraberdir..
İslam-TR Üyesi
Ibni hazm bu fetvayi hangi olay sonucunda hangi zamanda verdi bunu iyi arastirmak lazim.. amerikanin firat kalkanini desteklemedigi apacik, rusya ve iranda suriye'de turk askeri gormek istemez halep duserse ardindan idlib duserse (allah korusun) gazi olanlar,bacilar,cocuklar ilk olarak nereye siginir? isidin kontrol altinda tuttugu bolgelere gitseler mesela.. vallahi korkulur isid kendilerine helal gormez mi o bacilari?

Ilk siginilacak yer kimse kusura bakmasin tc'nin kontrol altinda tuttugu bolgelerdir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bilal abdulkerimin su sozu beni bitiren nokta oldu
Turkiyenin guzel kuran okuyan ordusu halep e 25 km uzakta ve hicbirsey yapmiyor....

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Paylaşın bu senaryoyu !!!

d83dMQ.jpg

metin öztürk Çevrimdışı

metin öztürk

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Paylaşın bu senaryoyu !!!

d83dMQ.jpg
yemişim o senaryoyu ,

o zaman birileri de tutar afrin konusunda bilmemkimle anlaşıldı esada saldırılırken afrine hiç saldırı olmadı diye başlayıp afrinkarşılığında idlib oldu diye yayar . uydurmak beleş !

fitne uykudadır uyandırana lanet olsun.

AMİN !

S Çevrimdışı

Süleyman Incek

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Senaryo pek de abartılmış değil ...
En azından Ruslarla Halep anlaşması ...
Nusra çıksın ben değildim Ruslarla görüştükten sonra ... Konu suçlu suçsuz değil. Konuya duygusal bakmayıp Ihaneti görebilmekte ...

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Ahrar çok fazla fitne çıkarıyor rabbimden temennim ordaki samimi kimselerin ayrılarak şfc ye katilmalarıdır. Her hareketi fitne adamların.