Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Film, Belgesel, Animasyon Tavsiyesi

y0lcu34 HARİCİSİ Çevrimdışı

y0lcu34 HARİCİSİ

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Yanlış anlaşıldı isem hakkını helal et kardeş. İzlemediğimden değil, izlendiğinde işlenen masiyete ortak olmamak adına öneride bulunmadım. Imbd listesini baştan aşağı izlemişliğim var yoksa :)

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Kardesler konunun dışına çıkmayalım, hayırlı mübarek ayda tartışma ortamı olmasın, birbirimizi kırmayalım, izleyince faydası olacağını düşündüğünüz film tavsiyesi vermek isteyen yazsın, kimse aşk meşk kadın konulu filmlerin izlenebileceğini iddia etmiyor zaten, eminim herkes çağrı filmini izlemiştir, buna benzer film önerileri, yada etkilenebilirliği yönünüde yazarak daha başka film önerileri olan yazabilir, belgeselde olabilir, hatta belgesellerin filmlerden daha faydali olabileceği kanaatindeyim sizi etkileyen, Allahu teâlânın gücüne ve kudretıne hayranlığımızı daha da arttırabilecek belgeselleri buraya yazabilirsiniz
Animasyonda olabilir
Paylaşacağınız tavsiye edeceğiniz şeyler islama, şeriata uygun olsun

Konu sabitlenip alakasız yorumlar silinecektir inşeallah

Düzenleme

Kardeşler bilindiği üzere forumda link paylaşmak yasak, link vermek yerine kısaca filmin konusunu özetini yoruma yazabilirsiniz ancak forumda tıklanınca izlenebilen linkleri(youtube, dailymotion, ok.ru.. vs) paylaşabilirsiniz. Dikkat edelim inşeallah

Son düzenleme:
HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kartal Göz

eski bir film ama güzeldi. Kötü sahne var mıydı hatırlamıyorum ama bol aksiyonlu bir film.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aslinda gercegi soylemek gerekirse Cagri ve benzeri filimlerin sayisi cok az ,aslinda yok , hint sinemasi olsun ,iran sinemasi olsun beni hic cekmiyor.
Amerikan sinemasi izlemek isterseniz hangisi olursa olsun illa arada bir kac tane kotu sahnesi oluyor. Ama internet yad dvd den falan izlerseniz olumsuz sahnelerini sardirma imkani oluyor.

Ben ozellikle son 5 sende biraz fazla filim izledim size biraz tavsiyelerde bulunabilrim,eger modlar tarafinda sakincali gorulen filim olursa editlesinler.

Eski bir filim Black Hawk Down , testerenin butun serisi:D ama izlemeye 1 den baslasinlar ,django (zincirsiz), The IIIusionist (sihirbaz) ,IP MAN serisi , Dovus klubu eski bir filim uzun zaman oldu izleyeli ama insanlarin cagdas koleliginden bahsediyor , modernizimin insanlara dayattigi hayattan bahsediyor,olumsuz bir kac sahnesi olabilir dikkat etmekte fayda var

Aklima geldikce buraya yazarim insallah..

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
Önceden izlemiştim ama pek hatırlamıyorum izleyen kardeşler, sakıncalı, tahrif edilmiş yerleri varsa uyarsın inşeallah

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Aslinda gercegi soylemek gerekirse Cagri ve benzeri filimlerin sayisi cok az ,aslinda yok , hint sinemasi olsun ,iran sinemasi olsun beni hic cekmiyor.
Amerikan sinemasi izlemek isterseniz hangisi olursa olsun illa arada bir kac tane kotu sahnesi oluyor. Ama internet yad dvd den falan izlerseniz olumsuz sahnelerini sardirma imkani oluyor.

Ben ozellikle son 5 sende biraz fazla filim izledim size biraz tavsiyelerde bulunabilrim,eger modlar tarafinda sakincali gorulen filim olursa editlesinler.

Eski bir filim Black Hawk Down , testerenin butun serisi:D ama izlemeye 1 den baslasinlar ,django (zincirsiz), The IIIusionist (sihirbaz) ,IP MAN serisi , Dovus klubu eski bir filim uzun zaman oldu izleyeli ama insanlarin cagdas koleliginden bahsediyor , modernizimin insanlara dayattigi hayattan bahsediyor,olumsuz bir kac sahnesi olabilir dikkat etmekte fayda var

Aklima geldikce buraya yazarim insallah..

Zincirsizi izlemissen diğer tum tarantino filmlerini de izlemissindir.

En iyisi dövüş klübü ama onda absurt sahneler var.

Bir tek ip man serisini izlemedim.

Ama bu listede waaow iste bu kesin izlenmeli diye bir film goremedim

Önceden izlemiştim ama pek hatırlamıyorum izleyen kardeşler, sakıncalı, tahrif edilmiş yerleri varsa uyarsın inşeallah

Ben bu filmi sevemedim.

Insanlarin icine kacan siyah dumanli cinler vs harry potter serisindeki kotulukle simgelenmis hortkuluklar gibi.

En sonundaki cikan cinler de yuzuklerin efendisi gollum gibi.

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hz Ömer diye yaklaşık 30 bölümlük bir dizi vardı.

S Çevrimdışı

simurg

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Untitled.pnggg.jpg

Herkes bir ömür cennetin anahtarını aradı… Bir hazine ya da bir kimya, bir iksir, mutluluğun sırrını yanlış şeyde arıyorlar. Orada olmadığı malumdur. Bu hazineyi hayal edenler, bu hayal ile hazineyi kaçırıyorlar. Tüm bu mantık tek kelimeyle özetlenebilir; ister buna “anahtar” deyin ister “remz”… Ama hiç de öyle karmaşık değildir bu. Yüce Allah bu remzi Hz. Musa’ya bir kelimede buyurdu: “Benim için sev.. Benim için buğz et.” İşte bundan ötürü, tüm amellerin kabulunun remzi “velayet”tir. Allah için sevmek. Allah kimleri seviyorsa, sen de onları seversin. Allah’tan ötürü sevmek Allah için sevmek. Kaş ve göz; dış görünüş için değil, hatta kendi gönlünüz için değil. Sadece Allah için!
Eğer sevginin mizanı Allah olursa kimse sizi takdir etmese de, yine seversiniz. Vefasızlık görseniz de, doğru olanı yapmaya devam edersiniz.
Bu menzile varamayıp, yarı yolda kalanlar, allah için çalışmıyorlar.
bu yolda Allah için ne kadar zorluk çekerseniz, daha çok Allah’a yaklaşırsınız. “O’nun aşkının kimyasından bu kara yüzüm altın oluverdi. Evet, senin lütfunun mutluluğuyla toprak altın olur.” (Hafız Şirazi) İnsanların arayıp durduğu bu kimya aşktır. Gerisi çer-çöptür. Şimdi azizlerim, neden bu sözü söylediler anlayacağız:
“Eğer okuduklarınız bizimkiyle aynıysa yırtıp atın kitaplarınızı..! Çünkü aşk ilmi hiçbir kitapta yazmaz.!”

Altın ve Bakır filminden

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Zincirsizi izlemissen diğer tum tarantino filmlerini de izlemissindir.

En iyisi dövüş klübü ama onda absurt sahneler var.

Bir tek ip man serisini izlemedim.

Ama bu listede waaow iste bu kesin izlenmeli diye bir film goremedim
Akhi filim isi biraz zevk meselesi bende zaten illa izleyin diye bissi demiyorum ,benim sadece tavsiyem izleyipte hosuma giden filimlerin bir kismi. Testere 1 icin konusuyorum bence dalindaki en iyi filim , izlerken solsuksuz izledigim ender filimlerden bir tanesi.

Hatta bir kardesim bana filmin dvd sini verdiginde ben siradan amerikan korku filmi sanmistim,ama izledigimde ole olmadigini gordum, dusuk butceyle bence bir saheser yapmislar

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bugun bır fragman dıkkatımı cektı dag fılmı vardı bundan 4 sene once falan 2 cısını cekmısler hemde Isıde karsı
Bununla da ovunurler sanırım tankın ustunde LA ilahe illallah yazıyor. Cozemedım amaçları nedır. ŞANLI TEVHID BAYRAGIMIZI INSANLARIN DUSURDUGU HALLERE BAK HELE SEN. YAZIKLAR OLSUN
amerıkalılar yetmedı ıslamla ugrasmaya sagolsun bızım turk yapımcılar gırdı devreye

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Akhi filim isi biraz zevk meselesi bende zaten illa izleyin diye bissi demiyorum ,benim sadece tavsiyem izleyipte hosuma giden filimlerin bir kismi. Testere 1 icin konusuyorum bence dalindaki en iyi filim , izlerken solsuksuz izledigim ender filimlerden bir tanesi.

Hatta bir kardesim bana filmin dvd sini verdiginde ben siradan amerikan korku filmi sanmistim,ama izledigimde ole olmadigini gordum, dusuk butceyle bence bir saheser yapmislar

Sana katılıyorum. Aynen oyle zevk meselesi.
Ben mesela bir donem tarantino hastasiydim.

Kelebek etkisi mesela. O da iyi filmdi.

Forum daha islamic filmler beklediği icin herhalde woowluk değil dedim.

Dedigim gibi bir ip man i izlemedim seyrettiklerinin icinde.

Dur bende bir liste yapayim kendimce.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
bugun bır fragman dıkkatımı cektı dag fılmı vardı bundan 4 sene once falan 2 cısını cekmısler hemde Isıde karsı
Bununla da ovunurler sanırım tankın ustunde LA ilahe illallah yazıyor. Cozemedım amaçları nedır. ŞANLI TEVHID BAYRAGIMIZI INSANLARIN DUSURDUGU HALLERE BAK HELE SEN. YAZIKLAR OLSUN
amerıkalılar yetmedı ıslamla ugrasmaya sagolsun bızım turk yapımcılar gırdı devreye
Anlaşıldı filmin konusu, ülkücüler iş başında, bizde vatan millet Sakarya dedin mi dinini satan çok keriz olur.. ABD nin provokasyon zihniyetinin birebir kopyası.. Bizimkilerin kıblesi batıya dönük olduğu için normal böyle şeyler, adamlar bir filmle milyonların zihinlerini bulandırıyorlar, belki kim bilir kaç kişide Mücahid düşmanlığı oluşturacaklar, medya gerçekten kitleleri kontrol altına alıp yöneltmenin en iyi yolu günümüzde

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ka'ka bin Amr.(dizi-yaklaşık 30 bölüm)

Türkçe'ye "Işık Süvarileri" diye çevirilmiştir. Tavsiye ederim gerçekten güzel. Hem senaryo iyi hemde savaş sahneleri harkulade.

(Not: Baya küçükken izlemiştim birde son bölümlerini izleyemedim. Onun için hatalı yerleri varsa şimdiden helallik isterim.)

Son düzenleme:
Üst Ana Sayfa Alt