1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
 2. Site iletişim adresimiz islamtrforumu(at)gmail.com dur. İstek, eleştiri, ban sorunları ve hak sorunları ile alakalı yazabilirsiniz. HAYIRLI RAMAZANLAR
  Duyuruyu Kapat

İlmi Konu Feyzullah Birışık'ın Tuhaf Kâder Inancı !!

Konu, 'iLMi Munazaralar' kısmında Abdulmuizz Fida tarafından paylaşıldı.

 1. IsLaM4eVeR

  IsLaM4eVeR لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah Site Admin

  Ah Feyzullah ah...

  Kendini iyice yedin bitirdin. Sana demistim derin sularda yüzme o sularda boğulursun diye.

  Allah kork be adam, her cümlende ayri bir facia var, sapikligin sonucunda olsa gerek...

  Adam açık açık diyor ki ben cüzi iradeyi red ediyorum ama diyor ki ben sizi anlamıyorum ben Allaha inanmayı red etmedim ki nicin beni böyle eleştiriyorsunuz cüzi irade imanın asli meselesi olan Allaha imanla ayni degil ki beni nicin eleştirirsiniz diyor.

  Hic bir hocanın kader inancının tanımı sahabenin yaptigi kader inancıyla ayni değilmiş, vah vah yazık bizlere basimizdaki hocalar sahabenin kader anlaysindan da uzak oldu feyzullaha göre.

  Iftira ve yalanlarına devam eger samimi ise Buhari vakfından gelen hocaların isimlerini ve ses kayitlarini da yayınlar.


  Bu mesele ciktigindan beri feyzullah birisin kendisine kale gibi ön tarafa vay efendim ben su kadar kitap yazdım, su kadar kitap bastırdım, su kadar konferans verdim diyip kendi yaptigi pisliği kapatmaya calismakta.

  Yazık ki ne yazık tamamen kibrin göstergesi olan cümleler ayrıca özele inmek gerekiyor kimin hangi kitapları külliyatları hangi ticari kaygılarla bastiridigi da açık.

  Kimse suan Türkiyede babasının hayrına kitap bastırmıyor. Görende diyecek ki basılan kitaplar babasının hayrına bedava dagitiliyor.

  Bu kitap piyasasını biliyorum ve yine diyorum ki Türkiyede kitap okunmasına yayılmasına en çok engel olan kisiler bu tür tüccar kisilerdir.

  Hem isin tüccarligini yaparlar hem de islami yaymış gibi övünürler.

  Bu konuda meseleyi kaydırmaya calisirlarsa biz de artık konuşuruz.


  Meseleye gelince artık lafı egme bükme yok açık açık video da cüzi iradeyi red ettigini ilan etmiş bir de üstüne ben yüzlerce davet veren kisiyim ben hastamiyim , kim bana nasihat edebilir gibi ukala ukala konuşuyor.

  Feyzullah artık cevrende kandirabilecegin o gencleri de yakin zamanda bulamayacaksın, o kaderi bilmiyor diye lanse ettigin hocalar o genclere senin nasıl bir sapik oldugunu sindire sindire anlatırlar da zamanla o gencleri de yanında bulamayacaksın.


  Umarım bu sapikligindan tevbe edersin.

  Rabbim size hidayet etsin kardeşim.


  Vesselam.
 2. Ebu SILA

  Ebu SILA İyi Bilinen Üye Üye

  ...Feyzullah birışık aynı istikamette yalpa yaparak devam ediyor.!
  Bunu üç gün önce paylaştı.!sormak lazım;
  Hakim verdiği hükmden sorumluyken nasıl oluyor da verdiği yanlış ya da doğru hüküm Allah azze ve celle nin verdiği hüküm oluyor.!
  Feyzullah a göre senaryo yazılmış ve oyunculara da oynamak kalmış.!
  Yarın hesap günün de yanlış hüküm verenlere Rabbimiz ,niçin böyle hüküm verdiniz.? diye buyurduğun da bu insanlar şöyle itiraz etmeyecek mi.? Rabbimiz doğru da olsa yanlışta olsa ben Senin yazdığın hükmü verdim.!
  Subhanallah. Rabbim bu adamı yanlışından döndürüp ıslah etsin.!
  ...............................................................................
  HAKİM: Neden sizi endişeli göremiyorum?
  ZANLI: Hakkımda verilecek hükmü sizin vereceğinize inanmadığımdan dolayıdır!
  HAKİM: Senin geleceğin hakkındaki hükmü ben vereceğim ama?
  ZANLI: Siz öyle zannedin! Yerin ve göklerin hakimi olan Allah hükmü verir. Ben böyle iman ediyorum. Sen istediğin kadar zalim ol! Allah beraat dilerse senin o dudaklarından beraat hükmü çıkar... İdam dilerse bana, o dudaklarınızdan idam kararı çıkar. Buna iman eden bir insan niçin endişe duysun ve niçininsanlardan korksun ki?
  HAKİM: Dudaklarımdan çıkacak hüküm benim kararım ve bana ait değil mi?
  ZANLI: Öyle inansaydım karşında ezilirdim. İki büklüm olurdum.... Öyle inanmadığım için kalbim rahat ve Ben sadece hakkımdaki hükmü merak ediyorum hepsi bu.....
  KENDİSİNİ BİR ANLIK TAŞERON OLARAK HİSSEDEN HAKİM Tevekkül karşısında neye uğradığını şaşırır... İYİ BİR TEVEKKÜL, DOĞRU BİR KADERE İMANDAN BESLENİR UNUTMAYIN BUNU.
 3. Ademoqlu

  Ademoqlu Sözünde duranlar; durdular sözünde.. Üye

  Bugünde bir takipçisi "hocam şantiyede ölmüş bir kedi bulduk. Kedinin taşeronu olarak onu gömdük" diyordu. Taşeron, kendi iradesiyle değilde verilen bir emre göre hareket eden demek. Dua edelim. Allahu Teala işledigi salih amellerin vesilesiyle ona doğruyu göstersin, bu hastalıklı düşünceden vazgeçersin.
 4. Ebu SILA

  Ebu SILA İyi Bilinen Üye Üye

  bu gün de şöyle soru soran yorumcuya şu kitabın resmini göndermiş;
  Soru; -Hocam Sizin dediklerinize göre kulun niyetini de Allah belirler, ancak kulu nefsiyle baş başa bırakırsa kul hata ve günah işler.
  Peki kulun nefsiyle baş başa bırakmasında Allah'ın dilemesi nereye gider?
  Kul nefsiyle baş başa kaldığındaki hata ve günah tercihini kim yapar? (cevap lütfen)

  Siz farkında olmadan kulun günahlarını kula yüklemek için böyle bir ayırım çıkarmışsınız.
  Ama sizin sözlerinize göre kulun kendi dilemesi yoktur. O halde kulun hatalarının tercihini de Allah diledi demelisiniz.!
  ibn kayyım ın medaricussalikn kitabından bir sayfa.

  [​IMG]
Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş