Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Feyzullah Birışık- Mesaj Kitabı

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
devam edecek inşaALLAH

+ NE ZAMAN “yatağıma” UZANSAM “Al-i İmran-191”in BANA “Nazil” OLDUĞUNU HİSSEDER, ALLAH’I ZİKREDEREK DİLİMİ “Islak” TUTMAYA ÇALIŞIRIM.

+ NE ZAMAN “yatağıma” UZANSAM “Al-i İmran-191”in BANA “Nazil” OLDUĞUNU HİSSEDER, ALLAH’I ZİKREDEREK DİLİMİ “Islak” TUTMAYA ÇALIŞIRIM.

Onlar, Allah'ı ayaktayken, otururken ve yan üstü yatarken anarlar ve göklerle yeryüzünün yaratılışını düşünürler de Rabbimiz derler, bunları boş yere yaratmadın, noksan sıfatlardan arısın sen, koru bizi ateşin azabından.ali imran 191

+ İNSANIN ÖMRÜ “saat pili” GİBİDİR. NE ZAMAN, NEREDE BİTECEĞİ ÖNCEDEN BİLİNMEZ.

+ NE ZAMAN HAREKETE GEÇMİŞ “bulut” GÖRSEM “Araf 57”nin BANA “göz kırptığını” HİSSEDER; ALLAH’IN HER AN FAALİYETTE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜRÜM.

A’RAF 57. Rahmetinin önünde, müjdeci olarak rüzgarları gönderen Allah’tır. Rüzgarlar, yağmur yüklü bulutları taşıdığında, onu ölü bir memlekete gönderir, su indirir ve onunla her türlü ürünü yetiştiririz; ölüleri de bunun gibi diriltip, çıkarırız; belki bundan ibret alırsınız.

+ NE ZAMAN “gölgeme” BAKSAM, GÖLGEMİN “Rad-15”i YAŞADIĞINI, TESLİMİYETİNİ GIPTA EDER; “YA RABBİ!! GÖLGEMİN SAMİMİYETİNİ BANA NASİP ET” DİYE DUA EDERİM..

RA’D 15. Göklerde ve yerde bulunanlar da onların gölgeleri de sabah akşam ister istemez sadece Allah’a secde ederler.

+ İNFAK EDERKEN GÖNLÜMÜZDEN KOPAN PARÇANIN BÜYÜKLÜĞÜ “Cennetteki bahçemize yeni fidanlar dikilmesini sağlar” HELE DE VERECEKLERİMİZ “SEVDİKLERİMİZDENSE...”

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
+ AİLEMDEN HERHANGİ BİRİLERİ NE ZAMAN “CENNETLE ARAMA GİRMEK İSTESE” ONLARA “Mearic-11-14”ü HATIRLATARAK “KENARA ÇEKİLMELERİNİ” TALEP EDER. “ISLAH OLMALARI İÇİN” DUA EDERİM.

MEARİC 70/11-14. Onlar birbirlerine yalnız gösterilirler. Suçlu kimse o günün azabından kurtulmak için oğullarını, ailesini, kardeşini, kendisini barındırmış olan sülalesini ve yeryüzünde bulunan herkesi feda etmek ve böylece kendisini kurtarmak ister.

+ TABİ OLDUĞUMUZ İMTİHAN “öss” SINAVINA BENZER. HER İKİ SINAVDA “zamanla yarış” GÖZE ÇARPAR. HER İKİSİNDE DE “Çok soru çözen” KAZANIR. ÖSS “fakülte” VERİR, RABBİMİZ “cennet”

+ SAHABELERİN İMANLARINI ARTIRIP BAYRAM YAPTIĞI SAATLERİ “UYKU İLE KATLETMEMİZ” GÜNAH OLARAK YETER BİZE.

+ BAŞIMA BİR MUSİBET GELDİĞİNDE “Rahatlamanın” REÇETESİNİ “Tegabun-11” ADRESİNDE BULURUM. HEM SABREDEREK “Ecir” ALIRIM HEM DE GÜNAHLARIMIN “Döküldüğünü” HİSSEDERİM.
TEĞABÜN 11. Allah’ın izni olmaksızın hiçbir musibet isabet etmez. Kim Allah’a inanırsa, Allah onun kalbini doğruya götürür. Allah her şeyi bilendir.

+ KOCASINI “Cihad”a GÖNDEREN BİR KADININ YAKINLARI; “KOCAN ŞEHİD OLDU DİYELİM. ÇOCUKLARINIZA KİM BAKACAK?” DERLER. KADIN DA; KOCAMI RIZIK VERİCİ OLARAK GÖRMEDİM HİÇ, DER.

+ SİGARA İÇEN BİR MÜSLÜMAN GÖRDÜĞÜMDE; “yakarken bismillah, SÖNDÜRÜRKEN DE EL-HAMDULİLLAH DER MİSİN?” DERİM. SIRITTIKLARINI GÖRÜR, ADLARINA ÜZÜLÜRÜM.

+ GIYBET YAPMAK İSTEDİĞİMDE; haşeratlar sofrasına KONUK OLMUŞ; KARDEŞİMİN CESEDİNİ YEMEKLE MEŞGUL OLUP “kurtçukların ekmeğiyle” OYNAYACAĞIM AKLIMA GELİR; SUSARIM.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
+ OTURUP DİNLENMEK İSTEDİĞİMDE “kalk ve uyar” AYETİNİN O AN BANA NAZİL OLDUĞUNU HİSSEDERİM. YA (İNŞİRAH-7)’Yİ YAŞAMAYA ÇALIŞIRIM, YA DA OTURDUĞUM YERDE ÇAKILIR KALIRIM.
İNSİRAH 7. Boş kaldın mı hemen (başka) işe koyul,

+ Ailem VE akrabalarım, NE ZAMAN “kınamaya” KALKSALAR; “Maide-54”ün BANA TEBESSÜM ETTİĞİNİ HİSSEDER; HEM MORAL BULURUM HEM DE İMANIMI ARTIRIRIM.

MAİDE 54. Ey iman edenler! Sizden kim dininden dönerse (bilsin ki) Allah, sevdiği ve kendisini seven müminlere karşı alçak gönüllü (şefkatli), kâfirlere karşı onurlu ve zorlu bir toplum getirecektir. (Bunlar) Allah yolunda cihad ederler ve hiçbir kınayanın kınamasından korkmazlar (hiçbir kimsenin kınamasına aldırmazlar). Bu, Allah’ın, dilediğine verdiği lütfudur. Allah’ın lütfu ve ilmi geniştir.

+ BAZI İBADETLERE nafile DİYEREK İÇİNİ BOŞALTMAK YERİNE, ALLAH’IN SEVDİĞİ AMELLERDEN DEYİP DEĞERİNİ ARTTIRMAK LAZIM.

+ NE ZAMAN SOFRAYA OTURSAM, “ÖYLEYSE İNSAN YEDİĞİNE BİR BAKSIN” “Abese-24” AYETİNİN NAZİL OLDUĞUNU HİSSEDER, SOFRAMDAKİ NİMETLERİ TEFEKKÜR EDERİM.

+ NE ZAMAN BİR YAHUDİ GÖRSEM, AKİDEMİN TÜYLERİ DİKEN DİKEN OLUR. HER DİKENİM KURŞUN OLUP YAĞMAK İSTER; PEYGAMBER KATİLLERİNE...

+ GÖĞSÜN KABUL EDECEĞİ 50 GR. METAL PARÇA, PEYGAMBERE KOMŞU YAPABİLİR. İŞTE O GÖĞSÜN DÜĞMELERİNİ ANCAK VE ANCAK iman açar.

+ YAVRUSUNA ŞEFKATLE YAKLAŞAN BİR CANLI GÖRDÜĞÜMDE, O ŞEFKATİ YÜZ İLE ÇARPAR, ALLAH’IN KULLARINA OLAN MERHAMETİNİ GÖRMEK İSTERİM. ALGILAYAMAM ÇIKAN SONUCU.

Üst Ana Sayfa Alt