Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Feyzullah Birışık' dan Bağış

ا Çevrimdışı

التوحيد

Üyeliği İptal Edildi
Banned
67680568868.jpg

Akit İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu'nun da hazır bulunduğu törende yazarımız Feyzullah Birışık, dükkanın anahtarını İHH Başkanı Bülent Yıldırım'a teslim etti. Aldığı kararın perde arkasını Akit'e değerlendiren Feyzullah Birışık, “Somali açlıkla pençeleşirken, çocuğumdan bir bardak su isterken utanıyorum. Bu yolda vermeden almak olmaz. İnşallah bu olay örnek olur, zincir iş yerleri de dükkanlarını bağışlar” dedi.

“ÇOCUĞUMDAN SU İSTEMEYE UTANIYORUM”

Kampanyaya dükkanını bağışlayarak farklı bir boyutta destek veren Birışık, “İnşallah yapmış olduğum bu hareket, diğer insanlara da örnek olur” dedi. Sahabenin hayatında nefsine ağır gelen birçok durumda Allah'a infak ettiğini belirten Birışık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Allah ‘Sahabeleri örnek alın' diyor. Sahabeler de nefse ağır gelen bütün salih amelleri uygulamışlar. Ebu Talha en güzel bahçesini Allah yolunda infak etmiş. Nedeni de cennete erişebilmek. Somali'deki kardeşlerimiz aç susuz yaşarken, çocuğumdan bir bardak soğuk su istemeye utanıyorum. Bu yüzden iki dükkanımdan birini yetimlere bağışladım.”

40571199688.jpg

BU YOLDA VERMEK ASLINDA ALMAKTIR

“Bu yolda vermek aslında almaktır” diyen Birışık, “Rabbimin bana verdiğini ben onun yolunda harcadığım zaman, daha fazlasını Rabbim tekrar nasip ediyor. Bu anlamda benim yapmış olduğum bu olay, umarım diğer insanlara da örnek olur. Türkiye'de birçok zincir marketler, dükkanlar ve iş yerleri var. Herkes bu dükkanlarından bir tanesini bu yolda harcasa, büyük bir iyilik hareketi oluşmuş olur. Elimizdeki mallar mezara götürülmüyor, ahirette de fayda vermiyor. O yüzden infak etmek çok önemli” şeklinde konuştu.

DÜKKÂNDA NE VAR NE YOKSA HEPSİNİ VERDİ

Feyzullah Birışık, Şirinevler Mahmutbey Caddesi üzerinde bulunan ‘Polen Kitabevi'nin içindeki bütün malzemeyi İHH'ya bağışladı. Birışık, dükkanda bulunan masadan sandalyeye, bilgisayardan fotokopi makinesine kadar; kitap, CD, hediyelik eşya, su sebili, dükkanın cep telefonu ve kasadaki yaklaşık 350 TL'yi de bağışladı. Kitabevinde bulunan malzemelerin ortalama değeri 15-20 bin TL'yi buluyor.

Üst Ana Sayfa Alt