Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Fethullah Gülen Gerçeği !!!

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim Müslümanlar hep taklidi iman üzere amel ederler..ne kıldıkları namazın,orucun vs.nin farzını,vacibini bilmeden atadan nasıl gördülerse o şekilde ibadetlerine sarılırlar..sanki islamın ilk emri IKRA değildir..

A Çevrimdışı

Al- amriki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Peki bu adama bu kadar bağlı olanlar, onun incinmesini hiç istemeyenler şimdi ne yapıyorlar? Hâlâ aynı yoldalar mı, içlerinde en ufak bir şüphe yok mu? Merak uyandırıcı.

Ben 3 yıl yurtlarında kalmış biri olarak şunları söyleyebilirim herhafta sohbete gelenler bize Fethullah gülenli hikayeler anlatırlardı bu hikayeleride onlara başka kademedeki insanlar anlatırlardı her harfine yürekten inanırlardı imanın esasıydı onlar için sanki sen inanmıyorsan yalnış yoldaydın onlar için hatta en son hatırladığın hikayelerden birinde yurt dışındaki okullarında bir öğretmen kaza geçiriyor ölümünden birkaç saat önce rüyasında Fethullah Gülen'i görüyor en önde peygamber efendimiz arkasında said Nursî yanında Fethullah ve onların arkasında 4 halife duruyorlarmış gibi bir hikayeydi bu hikayelerin sonu hiç kesilmezdi hala anlatıyorlardır herhalde Allahu alem

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet kardeşler,adamın her dediği oluyormuş(!)Allah ıslah etsin

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Uzun süredir bu videoyu arıyordum 1999 yılında ATV Ana haber bülteninde izlemiştim. Bu görüntülerden sonra haberi yapa Ali Kırca nın malum kasetleri çıktı ve belli bir süre sonra ekranlardan uzaklaştı Fetö nün Abd ye kaçması bu kaset nedeni ile oldu. Yaşı küçük arkadaşlara bilgi olsun :)

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Uzun süredir bu videoyu arıyordum 1999 yılında ATV Ana haber bülteninde izlemiştim. Bu görüntülerden sonra haberi yapa Ali Kırca nın malum kasetleri çıktı ve belli bir süre sonra ekranlardan uzaklaştı Fetö nün Abd ye kaçması bu kaset nedeni ile oldu. Yaşı küçük arkadaşlara bilgi olsun :)

Ben 6 yasindaymisim.

Abi bu videonun genis versiyonu var midir ?

M Çevrimdışı

Mustafa Sabri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
gülen amerikaya kaçmadı 28 şubat döneminde mesutun ve ecevit'in isteğiyle "içişleri korumasında" gönderildi . bir dahada dönmedi , o gönderişi yapanlar hakkında da ayrıntılı soruşturma açılmalı.
Hakkında soruşturma falan açılmıştı zannedersem.Zaten oda kaçmadım ameliyata gittim diyor am aameliyatta olmamış:)

Buda gitmeden önceki kasedi

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amerıka secti hoca olarak ıcımzde yetıstırdı pıyasaya yahudı ıtıkadıyla sürdu ..Bızım turkler zaten hıc kıtaba bakmadı hoca nederse o ..
Kıtap yok ortada
Oyle bır ayarlamıskı vatanı ısgal ettıler
Gene hocadan bıldık ..
Dın algısı öldü ..

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamam ÇOK ŞÜKÜR masonik gülen hareketi bürokratik olarak tasfiye edildi peki son 10 senedir imf direktifleri ile uygulattıkları sat satcılık , ve kendinden başka herkesi hain yahudi bilmemne görme zırvalıkları ne olacak , peki ya zaman gazetesinin özal döneminde pompalamaya başladığı başkancılık ,, ayrıca amerikan kadirofu barzaniden kardeş olur zırvası da öcalanı salıp paşa edelim zırvası da yani barış sürecide bunlara ait bir uygulamadır , oralara değinmeyelim mi ? Bunlar bürokratik olarak tasfiye edildiler , diyalog çiftedinlilik gibi sapıkça inançları da defedildi sayılır ama daha hala ortalığı sarmış siyasi uygulamaları ve politikaları var , iş biz içerdeyiz fikirlerimiz iktidarda türünden bir durumda mı kalacak ?

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hey gidi hey zamaninda ne ugrastik bu fetonun hiristiyan ve yahudilerin sevgilisi oldugunu anlatmaya.

O zamanlar feto diyoruz diye bizi azarlayanlar simdi fetö demeyeni paket yapicaklar neredeyse.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hey gidi hey zamaninda ne ugrastik bu fetonun hiristiyan ve yahudilerin sevgilisi oldugunu anlatmaya.

O zamanlar feto diyoruz diye bizi azarlayanlar simdi fetö demeyeni paket yapicaklar neredeyse.
Dogru soyluyorsunz
Ben soyledıgımdede ewde harp kopuyordu
Nerdeyse öfkelerınden parçalayak oluyorlardı..
Unutmadık o gunlerı
Alın sıze hoca

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakkında soruşturma falan açılmıştı zannedersem.Zaten oda kaçmadım ameliyata gittim diyor am aameliyatta olmamış:)

Buda gitmeden önceki kasedi

"can ataklı 23 ağustos 2000 tarihli sabah gazetesinden"

• fethullah Gülen Amerika'ya giderken, yanına devletin polisi de koruma görevlisi olarak konmuştu. Bizzat İçişleri Bakanı Sadettin Tantan'ın emriyle Fethullah Gülen'in yanına konulan polisin adı Ahmet Akgün'dü. Üstelik Ahmet Akgün sıradan bir koruma görevlisi de değildi, rütbesi başkomiserdi.
  • 128058 sicil sayılı başkomiser Ahmet Akgün'ün görev süresi her ay İçişleri Bakanlığı müsteşarının talebi ve bakanın onay imzası ile uzatıldı.
  • Ahmet Akgün'ün maaşı devlet tarafından ödendi. Ancak Amerika'daki kira, yiyecek, içecek, eğlence gibi masrafları Fethullah Gülen tarafından karşılandı.
  • Devlet Güvenlik Mahkemesi tarafından hakkında gıyabi tutuklama kararı verilen Fethullah Gülen Amerika'ya giderken yanına bir de yakın koruma görevlisi verilmişti.
bunun imzalı resmi emri de internette yayınlanmış bulunuyordu . ulaşabilirse m paylaşırım .

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fethullah Gülen ile ilgili Hristiyanlığın Truva Atı adlı belgesel vardı. Herşeyi anlatıyor sanırım.

bu deyimi aydınlık ekibinden nurettin güven 2007 de ortaya atmış , tabi bu durumda kabul ettirmek deveye hendek atlatmaktan zor :) ama adamın bunu aydınlıkta yayınlama sebebi bunları anlattığında zamanında direk yahudilikle suçlanmış olma ihtimali de olabilir bir şekild de aktarma zprunluluğu duyduğu ortada , daha sonra 2016 şubatında yeni akitte yazmaya başlamış.

9 şubat 2016

Haydi Bismillah...

yeniakit.com daki ilk yazısı .

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bunlarda gülene amerikada kefil olan isimler içinde eski anap başbakanı yıldırım akbulut ta bulunmakta : bunun örnek belgeleri congress adlı sitede araştırma sonucu bulunabilir .

İşte Gülen’e yeşil kart için kefil olan o isimler:

George Fidas

Gülen’in I-140 yeşil kart başvurusu için mahkemeye sunulan destek mektuplarının ilk sırasında yer alıyor. CIA’dan Analiz ve Prodüksüyon Direktörü olarak emekli oldu. CIA’nın Balkan politikaları uzmanı ve halen Washington Universitesi Uluslarası İlişkiler Bölümü’nde ders veriyor. Yunan asıllı, Joint Military Intelligence Council’de de görevli.

Graham Fuller
Eski CIA ajanı ve yine eski "National Intelligence Council" Başkan Yardımcısı. "RAND Corporation"’da danışmanlık hizmeti veriyor.

Alexander Karloutsos
Gülen için mahkemeye mektup gönderenler arasında ikinci sırada. Merkezi New York’ta bulunan Amerika Yunan-Ortodoks Başpiskoposluğu’nda rahip. Mektubunda Gülen’den övgü ile söz ediyor.

Morton Abramowitz
ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi, halen "The Century Foundation" da görevli.

Ermin Başer
Mektupta eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın başdanışmanı olarak gösteriliyor. Bilimsel ve Teknik Araştırmalar Konseyi yürütme kurulunda yer aldığı belirtiliyor.

John Obert Voll
Georgetown Üniversitesi İslam Tarihi profesörlerinden.

Ralph ve Richard Lazarus
Dartmouth College Antropoloji bölümü profesörleri

Yıldırım Akbulut
Eski Türkiye başbakanı

Mehmet Sağlam
Eski Milli Eğitim Bakanı, AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve Meclis Milli Eğitim Komisyonu Başkanı.

Bernadette Andrea
San Antonio’daki Teksas Üniversitesi İngilizce, Klasikler ve Felsefe Profesörü

Paul Parker
Elmhurst College teoloji ve Din Bölümü profesörü

Floyt M. Schoenhals
Amerika Evangelical Lutheran Kilisesi Arkansan-Oklahama Bölge Sorumlusu, Başpapaz.

Murat Saraylı
TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı. (TÜGİAD dün Hürriyet’e, "Murat Saraylı’nın görüşleri yönetim kurulumuzu bağlamaz" açıklaması gönderdi.)

Thomas Michel
Roman Katolik Kilisesi İsa Peygamber Dinlerarası Diyalog Sekreterliği Papazı.

Donald Senior
Catholic Theological Union Başkanı, Vatikan’ın atadığı papaz.

James Kenneth Echols
Chicago Lutheran School of Theology Başkanı

Jill Caroll
Profesör. Rice Üniversitesi Boniuk Merkezi Dini Hoşgörüde İlerleme çalışması idarecisi.

Lynn E. Mitchell
Houston Üniversitesi Dini çalışmalar Direktörü.

Sheryl L. santos
Texas Tech Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı.

David B. Capes
Houston Baptist Üniversitesi Hıristiyanlık ve Felsefe Profesörü

Terry Mathis
Universty of California, Riverside kampüsü papazı

Loye Ashton
Taugaloo College dini araştırmalar programı direktörü papazı Reverend)

Lawrence T. Geraty
La Sierra Üniversitesi

Ali Yurtsever
Rumi Forum

Kemal Öksüz
Niagara Vakfı

John L. Esposito
Profesör. Georgetown Üniversitesi kurucu Direktörlerinden. Mektubunda papaz ve eğitimci arasındaki farkı anlatıyor.

Mustafa Akyol
Yazar

Üst Ana Sayfa Alt