Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Fantastik Kitap Tavsiyeleri Verebilir misiniz?

millatu_ibrahim Çevrimdışı

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum kardeşler.
Fantastik, bilim-kurgu romanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ejderhalı, cadılı filan.

Ben böyle sürükleyici veya zeka dolu veya kişiliği güzelleştirebilecek kitapları okumayı da çok severim.

Varsa tavsiye kitap alabilir miyim?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Selam aleykum kardeşler.
Fantastik, bilim-kurgu romanlar hakkında ne düşünüyorsunuz?
Ejderhalı, cadılı filan.

Ben böyle sürükleyici veya zeka dolu veya kişiliği güzelleştirebilecek kitapları okumayı da çok severim.

Varsa tavsiye kitap alabilir miyim?
Ma dugut حَsi mariye,boقِla avji tare poce ducuye.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Fantastik deyince, aklıma Rabbaninin İdealizm felsefesi geldi ( Matrix gibi ) :)

Biz , bize verilen telkinlerle Dünya da yaşadığımız hayatın tümü , olaylar , insanlar , binalar , mevkiler , makamlar tümü ne varsa , gerçekte beynimizde oluşan görüntü ve seslerdir .. Bildiğin Matrix olayı, :)

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fantastik deyince, aklıma Rabbaninin İdealizm felsefesi geldi ( Matrix gibi ) :)

Biz , bize verilen telkinlerle Dünya da yaşadığımız hayatın tümü , olaylar , insanlar , binalar , mevkiler , makamlar tümü ne varsa , gerçekte beynimizde oluşan görüntü ve seslerdir .. Bildiğin Matrix olayı, :)

Bence de öyle.
Tüm bu şeyler hep beynimizdeki ses ve görüntüden ibaret. Mesele şu ki bu sanal şeyler ne kadar da sanal olsa, diğer beyinlerin kabul etmesiyle gerçek yerine konuyor. O yüzden herkes bu sanallere sarılıyor, değer veriyor. Yoksa biri çıkar der "sen bu elmaya tatlı diyorsun aklınca ama ben kabul etmiyorum, bu tatlı değil siyah"

Çok başka bir nitelik verir adam umrunda olmasa ama işte tüm insanlık elmayı tatlı kabul ettiği için itiraz etmek aklının ucuna bile gelmiyor :D

Bilmem anlatabildim mi ))

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Ekşi elmalar için durum ne ??? :) ))) asdghjkl :)))

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Sen bunları bana yazarken , aslın da bir yerlerde uyutulmuş olmayasın : )))) Yani şu an yaşadıklarının hepsi bir senaryo ürünü sen de oyuncusun :))

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen bunları bana yazarken , aslın da bir yerlerde uyutulmuş olmayasın : )))) Yani şu an yaşadıklarının hepsi bir senaryo ürünü sen de oyuncusun :))

Capiş :)

Belki biraz uykulu olabilirim ama uyutuluyor olmadığıma eminim. Çünkü yediğimi içtiğimi dikkatli seçerim ))

Yazılmış bir senaryo var elbette ama ben beni bekleyen hiçbir şeyi bilmediğim için relaksım :D
tesadüf-tevafuk ilişkisi yani.

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşler, sadece soruya yanıt vermek amaçlı konuşsak daha hayırlı olacak gibi :) euzubilLah..

ruhisukut Çevrimdışı

ruhisukut

Önce tanı sonra bağlan!
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam.
Bu tür kitaplar bundan 2 yıl öncesine kadar hayatımın hemen hemen her alanında mevcuttu. Yani bu tür kitapları okumak için müthiş fırsat kolluyordum. Arabada, evde, okulda, işte vs vs... Müthiş bir zamanımı alıyordu. Tam 2 yıl önce üniversiteye başlayacağım bu aylarda bir hocamla, abimle bu durumumu konuştum ve şöyle dedim "Abi ben polisiye romanları, bilim kurgu romanları, özellikle Stephen King'in korku romanlarını çok seviyorum. Onları okuyorum bana nasihat eder misin?". Tek bir şey sordu oda başıma şimşek misali çaktı. Dedi ki (Allah ondan razı olsun ve korusun): " Bunlarla Allah azze ve celleyle aranı düzeltemezsin. Kardeşim bu kadar çok kur'an ve ilmi kitaplar okuyor musun?". SubhanAllah o gün hala dün gibi aklımda. Hatta bu abinin bu konuşmadan sonra bir sohbeti yayınlandı nette. Sanki bana, kalbime sesleniyordu. İşte o gün rafımda ki bu tür kitapların çoğunluğunu sattım. Ve önceliğimi belirledim. Önce Allah sonra Rasulü sonra dini sonra ümmeti vs vs alakalı kitapları ve en son bu tür kitapları okumam gerektiğine karar kıldım. Sana acizane tavsiyem, eğer Allah azze ve celle, Kitab-ı Kura'n-ı Kerim ve Rasulullah'ın sünneti hayatında bu okuduklarından daha çok yoksa önce onlara zaman ayır daha sonra bu tür kitaplara zaman ayır. Çünkü bugün gördük ki ölüm ensemizde. Allah muhafaza ecir defterlerimiz boş gitmeyelim. Bundan Allah azze ve celleye sığınalım. Sakın beni yanlış anlama. Bu aciz kardeşin bu sıkıntıyı yaşadığı için sen değerli kardeşinin bu sıkıntıyı yaşamasını istemiyor.

Bu sohbet konuşmamdan sonra oldu.

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam.
Bu tür kitaplar bundan 2 yıl öncesine kadar hayatımın hemen hemen her alanında mevcuttu. Yani bu tür kitapları okumak için müthiş fırsat kolluyordum. Arabada, evde, okulda, işte vs vs... Müthiş bir zamanımı alıyordu. Tam 2 yıl önce üniversiteye başlayacağım bu aylarda bir hocamla, abimle bu durumumu konuştum ve şöyle dedim "Abi ben polisiye romanları, bilim kurgu romanları, özellikle Stephen King'in korku romanlarını çok seviyorum. Onları okuyorum bana nasihat eder misin?". Tek bir şey sordu oda başıma şimşek misali çaktı. Dedi ki (Allah ondan razı olsun ve korusun): " Bunlarla Allah azze ve celleyle aranı düzeltemezsin. Kardeşim bu kadar çok kur'an ve ilmi kitaplar okuyor musun?". SubhanAllah o gün hala dün gibi aklımda. Hatta bu abinin bu konuşmadan sonra bir sohbeti yayınlandı nette. Sanki bana, kalbime sesleniyordu. İşte o gün rafımda ki bu tür kitapların çoğunluğunu sattım. Ve önceliğimi belirledim. Önce Allah sonra Rasulü sonra dini sonra ümmeti vs vs alakalı kitapları ve en son bu tür kitapları okumam gerektiğine karar kıldım. Sana acizane tavsiyem, eğer Allah azze ve celle, Kitab-ı Kura'n-ı Kerim ve Rasulullah'ın sünneti hayatında bu okuduklarından daha çok yoksa önce onlara zaman ayır daha sonra bu tür kitaplara zaman ayır. Çünkü bugün gördük ki ölüm ensemizde. Allah muhafaza ecir defterlerimiz boş gitmeyelim. Bundan Allah azze ve celleye sığınalım. Sakın beni yanlış anlama. Bu aciz kardeşin bu sıkıntıyı yaşadığı için sen değerli kardeşinin bu sıkıntıyı yaşamasını istemiyor.

Bu sohbet konuşmamdan sonra oldu.

Sadece islami kitapları okuduğum uzun yıllar oldu ve ben nefsimi dengede tutmak için şahsen arada bir böyle kitapları da okurum PC oyunları da oynarım. Herkes kendi gücü nispetinde Allaha kulluk eder, nefsimi asla temize çıkaracak değilim kardeşim inşaAllah :) Videoyu dinledim. Farkında olduğumuz gerçekleri güzel dile getirmiş maşaLlah.

cezakelLahu khairan.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
Belki biraz uykulu olabilirim ama uyutuluyor olmadığıma eminim. Çünkü yediğimi içtiğimi dikkatli seçerim ))

Yazılmış bir senaryo var elbette ama ben beni bekleyen hiçbir şeyi bilmediğim için relaksım :D

Yaww Metrix filminin konusunun , özetinin özetini yazdım o kadar :)))))) Sadece bu kadarcık ))))) siz neler anlamışsınız ....Hikaye bu hikaye :)))))

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi

Capiş :)

İnsanlar uykudadır ölünce uyanırlar, hepimiz uyuyoz zaten kardeşim :)
Konuya gelince zaten bu konularda okuduğum kitap sayısı bir elin parmağını geçmez ama bu konuda Robinson crusoe -daniel defoe, isimli kitabı tavsiye edebilirim bir adam adaya düşüyo yaşamaya çalışıyo keşifler yapıyo fln o dönemde güzel gelmişti

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İnsanlar uykudadır ölünce uyanırlar, hepimiz uyuyoz zaten kardeşim :)
Konuya gelince zaten bu konularda okuduğum kitap sayısı bir elin parmağını geçmez ama bu konuda Robinson crusoe -daniel defoe, isimli kitabı tavsiye edebilirim bir adam adaya düşüyo yaşamaya çalışıyo keşifler yapıyo fln o dönemde güzel gelmişti

Hepimiz uyuyoz diyon yani :D

O kitabı çok duymuştum. Ada var bi tane değil mi))
Kenardan bi kaç dinozor filan da çıkıyorsa on numara.

Kitabı kaydettim akhi.

xena Çevrimdışı

xena

God bless Me...
İslam-TR Üyesi
AbdülFettah :) Matrix filmin de , bir adam var ve cam bir fanusun için de uyutulup , beynine elektrik veriliyor , adamın hayatın da hiç yaşamadığı tamamen sanal bir dünyada Yani kendi hayatı değil , başkasının seneryosunu hazırladığı Bilgisayar programlı bir hayat ....milatu ibrahimede esprili bir gönderme yaptım :) anlaşılan kimse bir şey anlamamış :)))))

millatu_ibrahim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
AbdülFettah :) Matrix filmin de , bir adam var ve cam bir fanusun için de uyutulup , beynine elektrik veriliyor , adamın hayatın da hiç yaşamadığı tamamen sanal bir dünyada Yani kendi hayatı değil , başkasının seneryosunu hazırladığı Bilgisayar programlı bir hayat ....milatu ibrahimede esprili bir gönderme yaptım :) anlaşılan kimse bir şey anlamamış :)))))

Ben matrix 3ün ilk sahnesine odaklanmıştım, bu cam fanus ise ilk filmin ilk sahnesiymiş :) anladım şimdi

Üst Ana Sayfa Alt