Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Elhamdülillah Rabbim Sana Hamdolsun!!!

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Adamın biri her zaman olduğu gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti.Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.Değişik konular üzerinde konuştular.Birden Allah İle İlgili Konu açıldı.Berber:
Bak adamım,ben senin söylediğin gibi Allah'a inanmıyorum"
Adam:"Peki neden böyle diyorsun?"Berber:"Bunu açıklamak çok kolay!Bunu görmek için dışarı çıkmalısın.Lütfen bana söyler misin,eğer Allah Var Olsaydı,bu kadar çok sıkıntılı,hasta insan olur muydu,terk edilmiş çocuklar olur muydu?Allah olsa kimse acı çektirmez,birbirini üzmezdi.Allah olsaydı bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum..."
Adam bir an durdu ve düşündü,ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevab vermedi.

Berber işini bitirdikten sonra dışarı çıktı.Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.Adamın bu kadar dağınık göründüğünden belliydi ki traş olmayalı uzun süre geçmişti.Adam berberin dükkanına geri döndü:"Biliyor musun ne var bence berber diye bişey yok."

"Bu nasıl olabilir ki?Ben burdayım ve bir berberim"

"Hayır yok,çünkü olsaydı,caddede yürüyen uzun sakallı ve saçlı adamlar olmazdı"

"Hmm berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa ben ne yapabilirim ki?"dedi berber düşünceli bir hal ile...

Ve adam işte o Akledebilenlerin Anlayacağı Cevabı verdi:
"Kesinlikle doğru!Püf noktası bu!Allah Var ve insanlar O'na gitmiyorsa,bu gitmeyenlerin tercihi.İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!!!

Üst Ana Sayfa Alt