Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

El-bidaye Ve'n-nihaye – Ibn Kesir - Pdf

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Kitap telifli oldugu icin kaldirilmistir. Sizden ricamiz kitabi telif haklarini elinde bulunduran yayinevinden hakkini vererek almaniz.

Saygi ile duyrulur.

Ekli dosyalar

• old-books.jpg
    old-books.jpg
    59 KB · Görüntüleme: 738
Moderatör tarafında düzenlendi:
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ahi denedim ama indiremedim :(

2 link ölmüş.
el bidaye ve'n nihaye -İbn Kesir.pdf
bunu dene ahki.
üstte sağda yeşil download işini görür

7183 sayfa mı??? Okuyacağım inşallah.

Eserin giriş bölümü şöyle.

Tarihçi Ibn Kesîr, "Büyük Islâm Tarihi" adiyla sundugumuz bu eserinde,
olaylari tarih sirasina göre (kronolojik olarak) islemekte, sirasi ile kainatin
yaratilisindan baslayarak Hz. Muhammed'e kadar bilinen bütün
peygamberlerin hayat hikayeleri, Asr-i Saadet ve Hulefa-i Rasidin
dönemleri ile Emeviler, Abbasiler, Endülüs Emevileri, Fatimîler, Eyyûbîler,
Memlûkler ve Selçuklular gibi Islâm devletlerinin siyasi, kültürel ve
ekonomik hayatlarini akici bir üslûpla bize aktarmaktadir.

halid.bin.velid Çevrimdışı

halid.bin.velid

Üyeliği İptal Edildi
Banned
İslam tarihini ve peygamerler tarihini çok güzel anlatılmış nadir eserlerdendir herkezin okumasını tafsiye ederim nacisene tafsiyem yatmadan önce okuyun
yattınızda okudunuz tarih rüyalarınızda renk bulçak bulçak derken kesin diye bişey yok ben yusufu medresesinde okumuştum Allahualem 21 cilt olması lazım
ben genelikle yatmadan önce okuyordum inanın okudumu rüyamda yaşıyordum buda öyle bir tatlı oluyorduki tarihi yaşayarak okumak büyük bir nimetttir Rabbime Şükürler olsun

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslam tarihini ve peygamerler tarihini çok güzel anlatılmış nadir eserlerdendir herkezin okumasını tafsiye ederim nacisene tafsiyem yatmadan önce okuyun
yattınızda okudunuz tarih rüyalarınızda renk bulçak bulçak derken kesin diye bişey yok ben yusufu medresesinde okumuştum Allahualem 21 cilt olması lazım
ben genelikle yatmadan önce okuyordum inanın okudumu rüyamda yaşıyordum buda öyle bir tatlı oluyorduki tarihi yaşayarak okumak büyük bir nimetttir Rabbime Şükürler olsun

indirdim ben. Biraz gözattım. okumak istiyorum
ama linkteki 14 cilt lik PDF dosyası

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
eserin pdf halinde bayağı harf hatası var. sanırım bilgisayar programı ile taratıp sonra pdf yapılmış.doc hali varmı?. okurken düzeltirdim

فرقان Çevrimdışı

فرقان

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Dini bilgi parayla satılır mı ? Diyelim baskı parası türkçeye çevirme parası için alıyorlar parayı peki biz burdan indirince onların kesesinde bir şey eksiltmiş oluyormuyuz ? cilt kitaplar pahalı paramız yetmez

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
osman1987 Çevrimdışı

osman1987

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum.Elinde veya tanıdığı birisinde İbni Kesir'in (rahimehullah) El bidaye Ven Nihaye Büyük İslam Tarihi Türkçe 15 cilt takım ürünü olan var mı?Uygun bir fiyat karşılığında almak istiyorum.