Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ebu Zerkanın Vela Ve Bera Konuşmasına Reddiye Abdulhakim Mervan Islam-tr.net Sunar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun kardeş. Allah'ında belirlediği bir zaman var elbette. Hayr olsun amin.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Abdulhakim Mervan haklıymış, edep şart.

Ekli dosyayı görüntüle 2775

Mide tiksindirici seyler, kendi saffimdan biri yapsada karsimdaki kisi yapsada her zaman tiksinmisimdir. Yanliz bu tür ifadelerde adaletli olmak gerek, zamaninda ebu said hakkinda ismini dillendire dillendire konusanlar, bunlar telefi diye selef ismini telefle özdestirenler bugün cok masumlarmis gibi ben sohbetlerimde asla kimseyi ismen dillendirmem demekte.

InsaAllah umarim böyledir, gecmisi acmak derdinde degiliz, ihtilafdan yana da degiliz, ne murciye ne hariciye umarim bu ayrik kesimler vasat yolda birlesirler, bu ayrik durum sadece seytani sevindirir, asiri kesimin vasata yaklasacagini insaAllah umuyorum ama kaypak murci kesimin vasata yaklasmasi Allahu alem, insaAllah olur.

Not: Ebu said hocayi savundugum anlasilmasin.

E Çevrimdışı

ebu_nesibe

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bu tip konulara yazmamayı uygun görüyordum lakin BİLEN ve BİLMEYEN herkes konuşuyor. Sadece şu ayet hadisi kendime ve size nasihat olarak ediyorum.

مَا يَلْفِظُ مِنْ قَوْلٍ إِلَّا لَدَيْهِ رَقِيبٌ عَتِيدٌ
İnsan hiçbir söz söylemez ki, yanında gözetleyen yazmaya hazır bir melek bulunmasın. KAF-18

"Kişi bir söz söyler ve onda bir mahzur görmez. Hâlbuki o söz sebebiyle yetmiş yıl cehennemin dibine düşer." (Tirmizî, Zühd, 10)

Dua ile

EBU HAFSA Çevrimdışı

EBU HAFSA

Üye
İslam-TR Üyesi
Forumun kurallari alenen cigneniyor. Neredesiniz eyyy yönetici kardesler....Abdulmuizz fida ve Islam forever... Hani hickimse bu forumda kurallar geregi ne hakaret nede muayyen tekfir edileckti.

Ebu Zerkayanin ahlakini bende sevmem ve onaylamam. Yalniz buradaki linc kampanyasini muvahid müslümanlar yapiyorsa..tagutlari anliyamayan müslümanlara ne demeye hakkimiz var...

C Çevrimdışı

cuheyman uteybi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Forumun kurallari alenen cigneniyor. Neredesiniz eyyy yönetici kardesler....Abdulmuizz fida ve Islam forever... Hani hickimse bu forumda kurallar geregi ne hakaret nede muayyen tekfir edileckti.

Ebu Zerkayanin ahlakini bende sevmem ve onaylamam. Yalniz buradaki linc kampanyasini muvahid müslümanlar yapiyorsa..tagutlari anliyamayan müslümanlara ne demeye hakkimiz var...

Bismillah Allah subhane ve teala yer yüzündeki tüm tağutları müslüman yapan Allah ın svt küfür dediklerine islam diyen muvahhitlere cehennem köpeği diyip tağutlara müslüman diyen, muvahhid şeyhleri onlar daha ilim talabesi bile değiller diyen onlarla dalga geçen müslümanlara hakaret eden hakkı batıl batılı hak gösteren ebu zerka ya hidayet nasip etsin ki o dilediğine hidayet edendir . Bundan sonra beni siteden atmaları veya engellemeleri site yönecilerinin tasarrufundadır esselamualeykum .

cundullah98 Çevrimdışı

cundullah98

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Abdulhakim Mervanı tanıyan biri olarak ve onun haberi dahilinde söylüyorum: Allaha yemin olsun ki Abdulhakim Mervan biran önce Ebu Zerkayla münazara istiyor. Ancak bazı bilmediğiniz nedenlerden dolayı münazara talebine belli bazı şeyler şekillendikten sonra icabet edilecektir. Bu noktada müslümanlık hukuku gereği hüsnü zan yapılmalıdır. Bu yazıyı Ebu Zerkaya bildiren biri olursa çok seviniriz. Vesselam.

turnazurna Çevrimdışı

turnazurna

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bismillah Allah subhane ve teala yer yüzündeki tüm tağutları müslüman yapan Allah ın svt küfür dediklerine islam diyen muvahhitlere cehennem köpeği diyip tağutlara müslüman diyen, muvahhid şeyhleri onlar daha ilim talabesi bile değiller diyen onlarla dalga geçen müslümanlara hakaret eden hakkı batıl batılı hak gösteren ebu zerka ya hidayet nasip etsin ki o dilediğine hidayet edendir . Bundan sonra beni siteden atmaları veya engellemeleri site yönecilerinin tasarrufundadır esselamualeykum .

es selâmu aleykum

Kardeşim, şu cümlelerinde kaç iftira, kaç hakka girme, kaç önyargı var Allah bilir. Allâh' ın azabı çok şiddetlidir kardeşim. Dikkat edelim, Allâh adaleti emreder. (Örneğin tüm tağutları müslüman yapan demişsin... Böyle bir abartıdan seni sakındırırım, çok büyük bir iftira)

C Çevrimdışı

cuheyman uteybi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
es selâmu aleykum

Kardeşim, şu cümlelerinde kaç iftira, kaç hakka girme, kaç önyargı var Allah bilir. Allâh' ın azabı çok şiddetlidir kardeşim. Dikkat edelim, Allâh adaleti emreder. (Örneğin tüm tağutları müslüman yapan demişsin... Böyle bir abartıdan seni sakındırırım, çok büyük bir iftira)

aleykumselam kardeş bu cümlelerim de hiç iftara hiç hakka girme hiç önyargı yok Allah da bilir ben de biliyorum, ben elhamdulillah adalet sahibi olduğumu düşünüyorum sen ebu zırva yı tanıyor musun bilmiyorum ama ben yakinen tanırım ,iftira ise senin sadece zannındır git ebu zırva nın yanına ona recep i sor deniz baykal ı (bunların küfürlerini yazmakla zaman kaybetmeyeceğim küfürlerini bilmiyorsan site için de bir çok malumat bulabilirsin )sor veya Allah svt dan başka kanun koyanları sor bak onları müslüman yapmak için nasıl 50 takla atacağını kendi ağzından dinleyebilirsin islam ı bilmiyorsan tağut şirk iman site içerisinde demin de yazdığım gibi malumatlar çoktur okursan ebu zırva nın söyledikleri ile mukayese eder bir kanaata varırsın. kendisi türkiye de kendisinden başka otorite görmüyor Allah u alem yazdıklarından söylediklerinden dalga geçmelerinden bu anlaşılıyor. durum böyleyken benim yazdıklarım iftira mı oluyor hakikat mi işte bunu mahşer günü göreceğiz . ama şuna inan ki senin korktuğun kadar Allah subhane ve tealadan korkuyorum sadece gerçekler ne ise onu yazdım ne yalan yazdım ne abarttım durum neyse onu yazdım bu konu ile ilgili başka bir şey yazmayacağım gereksiz konu uzamasın kirlilik olmasın esselamualykum

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Son zamanlardaki munazara konularına girmek istemiyordum ama, yazmak zorunda bıraktınız.
Üyelerin birbirlerine ve munazara sahiblerine bu tür iğneleyici tarzda hakaretvari ithamlarda bulunması devam etmesi halinde; üye(ler)nin ceza alması haricinde tüm mesajlar silinip, sadece munazara videosu bırakılarak konu(lar)kitlenecektir!

C Çevrimdışı

cuheyman uteybi

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
ve aleykumselâm

Ebû Zerkâ Hoca nerede iblise müslüman demiş mesela ("Tüm tağutlar" ifadesine bu da girer)

Allâh hepimize hayırlar versin.

tek tağut iblismidir ? sadece iblise bir insan kafir dese alimlerin kafir dediği diğer tağutlara müslüman dese müslüman olur mu ? kardeş bence sen forumun bu açılmış başlığına ebu zırva yı savunmak için bir şeyler yazacağına Allah için iman şirk tağut kavramlarının yer aldığı başlıkları oku Allah için nasihat etme adına yazdım bunu. tevhidi anlatan yazıları bu siteden oku inşAllah

A Çevrimdışı

Abu Isa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
'' Şu müslümanlar şurdaki ağaca çaput bağlayıp medet umarlarsa sakın onları tekfir etmeyin. Çünkü onlar cehalet üzereler. Ama bunu ben yaparsam beni tekfir edip öldürün.''

Muhammed bin Abdulvahhab r.a

Ed-Durer es-Seniyye fi'l fetva en-Necdiyye, Ibn Sihman

Bir ilim talebesinden alıntı (kaynak ehliilm.wordpress.com)

İmam Muhammed bin Abdulvehhab’ın eserlerine yapılan tahrif!

Hamd Allah’a, Salat selam Muhammed’e ve ailesine ve arkadaşlarına olsun. Bundan sonra:

Alah’ın düşmanları, temiz olan İslam Din‘ini bozmak adına her türlü utanılmaz şeyleri yapmışlardır.
Bu Kafir’ler, İmam Muhammed bin Abdulvehhab’ın r.h. çok değerli bir sözünü değiştirip demek istediğin tersini demiş gibi göstermişlerdir. Allah bu yaptıkları karşısında onların yerini cehennem eylesin.
Bunları derken, bu pisliği yayan Mürted Arabistan hükümetini has olarak kasd etmekteyim…
İmamın tahrif edilen sözünü, ardından da doğru olan sözünü zikredeceğim inşallah.
Ben sadece nakilleri kısaca zikredeceğim. Ama tahrifin gerçekten açıkça vuku bulduğunu görmek isteyen ve Arapçaları olanlar, kesinlikle zikrettiğim kaynaklara dönmelerini tavsiye ediyorum. Ki yaptığım nakilin aynı mektuptan olduğunu görsünler. Zikredilen mektubun içinde Şeyh Muhammed’in sözlerinin hepsi aynı. Sadece çoğu baskılarda Tekfir bölgesi tahrif edilmiş.
Dikkat edelim: Tahrif edilen cümleleri Yeşilile, doğru olan cümleleri ise Kırmızıile işaretleyeceğim inşallah.
Tahrif edilmiş sözü:
وأما الكذب والبهتان، فمثل قولهم: إنا نكفر بالعموم، ونوجب الهجرة إلينا على من قدر على إظهار دينه، وأنا نكفّر من لم يكفّر ومن لم يقاتل، ومثل هذا وأضعاف أضعافه. فكل هذا من الكذب والبهتان الذي يصدون به الناس عن دين الله ورسوله. وإذا كنا لا نكفّر مَن عبد الصنم الذي على قبر عبد القادر، والصنم الذي على قبر أحمد البدوي، وأمثالهما، لأجل جهلهم وعدم من ينبههم ، فكيف نكفر من لم يشرك بالله إذا لم يهاجر إلينا، ولم يكفّر ويقاتل؟ {سُبْحَانَكَ هَذَا بُهْتَانٌ عَظِيمٌ}(موسوعة مؤلفات الشيخ محمد بن عبد الوهاب – فتاوى ومسائل /الدرر السنية في الأجوبة النجدية ج1 ص92.).
Ve (bize olan) yalanları ve uyduruk sözleri ise, onların şu sözleri gibidir: Bizler genellemeyle Tekfir ediyormuşuz. Din‘ini açığa çıkarabilen kişi için bize hicret etmesini zorluyormuşuz. Yine bizler Tekfir etmiyenleri ve savaşmayanları Tekfir ediyormuşuz. Bu ve bunun bir çok dahası var. İşte bunların hepsi yalan ve uyduruk sözlerden ibarettir. Onlar bununla insanları Allah’ın ve Rasulu’nun Din‘inden uzak tutmaya çalışıyorlar.

(Burada İmamın ağır olan bir cümlesini silmişler! Aşağıda onu zikredeceğiz İnşallah.)
Eğer bizler Abdulkadir’in kabrinde olan putlara tapanları Tekfir etmiyorsak, yine Ahmed el-Bedevi’nin kabrindeki putlara (tapanları) ve benzerlerini (Tekfir etmiyorsak) , o zaman bizler nasıl Şirk işlemeyen ve bize hicret etmeyen ve savaşmayan ve Tekfir etmeyen bir kişiyi tekfir edebiliriz ki?
(Haşa, bu çok büyük bir iftiradır)(Nur suresi 16.ayet)
Kaynak: Bu Nakil tahrif edilmiş hali ile bir çok eerde mevcuttur. Örneğin: ed-Durarus Seniyye 1.clt. 97.s. – Şeyh Muhammed bni Abdulvehhab’ın eserlerinin toparlandığı Mevsua. Fetava ve Mesail bölümü.
Soruşturma:

Tahrif edilmeyen nakli zikretmeden önce düşünelim:

1- Nasıl butlara tapan kişi Tekfir edilmez?
2- Putlara tapmak Mekke müşriklerinin işi değilmi?
3- Demek ki Mekke müşrikleridemi Tekfir edilmiyor?
5- Allah’tan başkasına tapan bir kişi ona ortak koştuğu halde, nasıl ona Müşrik denilmesin?
6- Bu gibi bir sözü Necid davet imamlarının önderi gibi Akideyi anlamış birisi nasıl söylesin?
7- Putlara tapanı Tekfir etmeyen kişi Kafir değilmi?
8- Bunu Muhammed bin Abdulvehhab’ın r.h. kendisi bile demiyormu?
Hocanın tahrif edilmeyen tertemiz sözü:
وأما الكذب والبهتان: أنّا نكفر بالعموم، ونوجب الهجرة إلينا على من قدر على إظهار دينه، وأنّا نكفر من لم يكفر ولم يقاتل، ومثل هذا وأضعاف أضعافه. فكل هذا من الكذب والبهتان الذي يصدّ به ورثة أبي جهل من سدنة الأصنام وأئمّة الكفر: الناس عن دين الله ورسوله؛وإنّا لا نكفر إلاّ من كفّره الله ورسوله، من المشركين عباد الأصنام كالذين يعبدون الصنم الذي على قبر عبد القادر والصنم الذي على قبر أحمد البدوي وأمثالهما.
أما الذين آمنوا بالله وكتبه ورسله واليوم الآخر وجاهدوا في الله حق جهاده فهم إخواننا في الدين وإن لم يهاجروا إلينا. فكيف نكفر هؤلاء؟ سبحانك هذا بهتان عظيم(منهاج التأسيس والتقديس في كشف شبهات داود بن جرجيس للشيخ عبد اللطيف بن عبد الرحمن بن حسن ج1 ص87).

Ve (bize olan) yalanları ve uyduruk sözleri ise, onların şu sözleri gibidir: Bizler genelleme Tekfir ediyormuşuz. Din‘inin açığa çıkarabilen kişi için bize hicret etmesini zorluyormuşuz. Yine bizler (bize hicret etmeyenleri vb. ) Tekfir etmiyenleri ve savaşmayanları Tekfir ediyormuşuz. Bu ve bunun bir çok dahası var. İşte bunların hepsi yalan ve uyduruk sözlerden ibarettir. Bununla, Ebu Cehil’in varisleri, Putların temizlikçisi ve Küfrün imamları, insanları Allah’ın ve Rasulu’nun Din‘inden alıkoyuyorlar.
(Dikkat edersek, Kırmızı ile işretlenen paragraf yukarda mevcut değildir. Asıl önemli nakile gelelim: )
Bizler, sadece Allah’ın ve Rasulu’nun Tekfir ettiği: Abdulkadir’deki puta tapan, Ahmed el-Bedevi’deki puta tapan ve bunlar gibi olan Müşrikleri, Putlara tapanları Tekfir ediyoruz.
Ama Allah’a ve Kitabına ve Peygamberlerine ve Ahiret gününe İnanan ve Allah yolunda hakkı ile Cihad edenlere ise, işte onlar bizim Din‘deki kardeşlerimizdirler. Bunlar bizlere hicret etmeseler bile (durumları böyledir). Bizler bunları nasıl Tekfir edelim ki?
(Haşa, bu çok büyük bir iftiradır)(Nur suresi 16.ayet)
Kaynak: Minhacuttesis ve et-Takdis Fi Keşfi Şubuhati Davud bin Cercis. Yazarı: Şeyh Allame Abdullatif bin Abdurrahman bin Hasan r.h. 1.clt. 87.s.
İşte hak ortaya çıktı

Elhamdulillah. Belki bir çok ilim talebesi, kendini ilme nisbet eden arkadaşlarımız, hatta belkide bazı hocalarımız, bu saptırılmış ve hayince İmam Muhammed bin Abdulvehhab’a r.h. nisbet edilmiş nakil tarafından bir çok görüşlerini değiştirdiler.

Bu uydurma nakil nedeni ile, kişinin Dünya’da Kafir olup, Ahirette olmayabileceğini iddia ettiler. Muhammed bin Abdulvehhab’ın r.h. burada tekfir etmeyip, onların sadece Müşrik olduğunu söylediğini iddia ettiler. Bunların hepside haktan uzak şeylerdir.
Acaba bunlara sormak lazım: Şeyh Muhammed bin Abdulvehhab r.h. , sizlere ateşe girin deseydi girermiydiniz? Elbetteki girmezdiniz heralde.
O zaman neden Kuran’ı ve Sünnet’i terk edip onun sözü sandığınız uyduruk nakiller için bir sürü temiz inançlarını değiştirdiniz.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Son alinmasinda ebu hanzala hocayla beraber alinanlardanim... Dedigim gibi iftiralarin cogunu Allah subhanehu ya havale ederek temyiz konusunda hocanin gorusunu net bilen bir kisi olarak temyize hic bir donem kufur demedigini ancak itikadi bir meselede azami hassasiyet gosterlmesi gerektgne inandgi icin kendisinin gitmeyecegini ama bunun yani kendisinin gitmemesinin temyize giden MUSLUMAN bir sahsin tekfirine huccet olamayacagini bizzat soylemis ayrica suregelen iki davasinin hicbirinde temyize gitmemistir. ancak ilk mahkeme sonucunda verilen cezayi az bulan T.C. SAVCİSİ cezanin artirimi icin dosyayi temyize gondermistir....
Simdi hic bir bilgusi olmadan iftirada bulunarak hocanin hakkina giren ve fakat bunu curum olarak bile girmeyen kisiler insaallah bu ornegi dikkatle dusunup bu konuda kendilerini duzeltirler...
Vesselam...
Ebu Hanzala'nın Temyize gitmediğini duydum bende, sanırım gitmedi...

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yok... gitmedi... ama hic bir yerde temyizin kufur oldugunu ve/veya temyize giden bir MUSLUMANİN tekfir edilecegini soylemedi
hatta sirf bu yuzden tekfir edilmisligi vardir...
Yazmamdaki tek amac burda hocayi elestiren bazi kisilerin adiriya kacip adalet vasfini terketmis olmalaridir... Allah Azze ve Celle bizlere hakki hak, batili batil olarak gorup ona uygun iman ve amel ederek can vermeyi nadip etsin...
velhamdulillahi rabbil alemin...
Akhi Hanzala hocayı seviyoruz, insanlar eleştirebilir. Ama kalkıpta değerini düşürecek, hakaret edecek boyutta eleştirilmesine ADMİN abiler de izin vermez zaten elhamdulillah... TEMYİZ'e hangi taifenin küfr dediği bellidir, bu taife kendi tekfir ettiklerini tekfir etmeyeni tekfir edenlerdir kendilerini çok iyi biliyor onlar. Evde oturup göbek büyüten taifedir bunlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt