Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Düşündürücü & Güzel & Sözler

tawh1d Çevrimdışı

tawh1d

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ey Kul; İstesende İstemesende, Toprak Yatağın Olcak,.. Mevzû Amelin, Ki Amelin Âhirette, Ebedî Kimliğin Olacak,..

-

Haramlar mayın, dünya ise mayıntarlası gibidir. Mayına basmadan önce, TAKVA zırhını kuşan,...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Şehid AbduLLah Azzam'ın eşi Semira'ya:

- Kocanız ve 2 oğlunuz aynı anda şehid oldular. Onların Şehadet haberlerini aldığınızda neler hissettiniz?
diye sordular:

- "Biz Filistinli kadınlar küçüklüğümüzden itibaren Şehadet haberlerine alışarak büyürüz. Onun için kocamın ve çocuklarımın şehadet haberleri beni hiç şaşırtmadı.
Asıl bir kaza veya başka bir şeyden dolayı ölselerdi şaşırırdım.
Şehadet haberlerini aldığımda secdeye kapanıp, ailemize böyle bir şerefi bahşettiği için Rabbime şükrettim..
Rabbime; “Sana gönderdiğimiz 3 Kurbanı katında kabul et” diye niyazda bulundum !..

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
'bu sıcakta başörtüsüne nasıl dayanılır, kızım? sorusuna ,mısırlı müslüman kız,şu ayetle cevap vermiş “De ki: Cehennem ateşi daha sıcaktır. [Tevbe: 81]”

ibni kayyım Çevrimdışı

ibni kayyım

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
subhanallah !!! rabbim bize de böyle eşler böyle analar böyle evlatlar nasip etki abdullah azamlar gibi şehitlerimiz olsun....rabbim sen bizi bağışla , sen bizi bağışla, sen bizi bağışla

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Adaletsizliği engelleyecek gücünüzün olmadığı zamanlar olabilir.
Fakat itiraz etmeyi beceremediğiniz bir zaman asla olmamalı.!!

Sûde binti Zem'a Çevrimdışı

Sûde binti Zem'a

Üye
İslam-TR Üyesi
EY GENÇLER !!!!!!
Allah ın kitabını tekrardan okuyun we iyice tefekkür edin we bırakın bu dünyanın zewklerini
wallahi bu dünya malından hayır yok
inanın bana şu CİHAD'IN werdiği tadı
insana hiçbir şey wermiyor !!
......şehid: EBU MUSA ET-TURKİ //AFGANİSTAN

U Çevrimdışı

uyelikal

Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim, Allahü teâlâyı hatırlamaktan ve ölüme hazırlanmaktan gâfil kimselerden uzak dur. Biz öyle insanlara yetiştik ki, onların ölüm korkusundan aklı dağılmış gibiydi." (Sufyan b.uyeyne)

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
بشرى

Bismillah
aşk için,
kan ve göğer için isyan ve şafak için
ey ins ve cin ey intifada ey aşkın bütün sapan taşları
ey bütün zamanların çıldırtan gözyaşları
...şimdi bir tek damlanla tufandır yüreğimiz...
şimdi KIYAM şimdi AŞK
şimdi
GAZZE’deyiz!!!

La Yezal Çevrimdışı

La Yezal

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Babamı namaz kılmış, dua ederken görünce: “Benim için de dua et..” deyiveriyorum...
Ve babamın cevabıyla sarsılıyorum:

”Kendisi nerede, derse, ne diyeyim"

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
MALINA GÜVENME BİR KIVILCIM YETER;
GÜZELLİĞİNE GÜVENME BİR SİVİLCE YETER!!!
:)

cascade Çevrimdışı

cascade

Üye
İslam-TR Üyesi
Evet benim en beğendiğim idolüm desem yeridir öyle bir söz benim için...Bazen canım sıkılınca bu söü aklıma getiriyor ve moralimi düzeltiyorum!Çok anlamlı ve iddialı özlellikle etrafımdaki güzeller ve zenginlere kaşı silahım Bi İznillah :)
Vesselam

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ben Allah yolunda yaptığım bir iş için asla özür dilemem (seyyid kutup)

Üst Ana Sayfa Alt