Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Dünyaları Için Ahiretlerini Satanlar

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Dün gece Çengelköy sahile indim. Suriyeli gencecik ve (görüntüde) aslan gibi 2 erkek ve 2 kadın... Ve başka yerlerde de sıkça karşılaştığımız Suriyeli gençler... Neyse, dün gördüklerimden devam edeyim. Gayet keyifliler. Bayanlar sahile sıfır bankta oturmuş gülüşüyor, 2 erkek ise başlarında birşeyler konuşuyor ellerinde kutu kolaları ile. "Pıssst" diye kolalarını açıp afiyetle ve keyifle içtiler, güldüler ve eğlendiler.

Onları izlerken aklımda Suriye'nin yiğit evlatları vardı. Bir onlara baktım, bir onları düşündüm. Ne acı.

Meseleye dini açıdan baksan; onlar savaştan kaçarak en büyük haramlardan birini işliyorlar. Dini değil, milli açıdan baksan; kendi vatanları ateş içindeyken burda keyifle zilleti yudumluyorlar. Hangi açıdan bakarsak bakalım; onları haklı çıkaracak bir sebep bulamıyorum.

3-4 yıl önce yazdığımı tekrar dillendirmek zorunda hissediyorum kendimi: Devlet sınır geçişlerine düzenleme getirmeli. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar başımız üstüne. Her ailenin başına da 1 genç yeterli, ona da tamam. Ama fazlasına geçit vermemeli. "Senin beldende ateş varken ve benim kardeşlerim burdan dahi oradaki ateşe su taşımaya çalışırken; senin ne işin var burada it oğlu it" diyebilmeli.

Evet Ankara'da ilgilenmeye çalıştığımız ailelerin bazısında da aynı problem mevcut. Başta Allah için vicdan yapıp el uzatmaya çalışıyorduk, doğru. Ama mesela ben kendi arabamı onların hizmetine sürüp, sakat dizlerimle kolileri kapılarına kadar bırakırken; içerde iki seksen yatan 20'lik gençler çıkıp da "Allah razı olsun, bir kenarından ben tutayım" demiyor. Çok alışmışlar keyfe. Bunlara hizmet etmek sevap değil, insana günah kazandırır Allahu alem. Yani artık yardımları minimize ediyor ya da tamamen kısıyoruz.

Velhasıl bu iş bizi aşıyor aslında. İlgili birimlerin buna artık bir düzenleme getirmelerini ümit ediyoruz. Çevremizde, keyfi yerinde Suriyeli genç erkekleri görmek istemiyoruz !!! Bunlar yarın sizin başınıza da bela olacaklar. Kendi vatanına ihanet eden, size neler etmez ki?

Bilal Hattab

H Çevrimdışı

Hatve

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Geçenlerde sahile gittim. Yaklaşık on Suriye'li halka yapmışlar nargile içiyorlar. Ortaya bir tane değil bide iki tane nargile koymuşlar. Ramazan ayında ise 20-25 yaşındaki gençler mescidden fazla kumanya alma derdine düşmüşlerdi. Bunlarda cahiliye dava şuuru bile yok ne yazık ki. Savaş bitince bide terk ettikleri topraktan, evlerden hak iddaa ederler.

16465210_382880942085079_501957981844275200_n.jpg

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

AntiMürcie

Üye
İslam-TR Üyesi
İşi birde öbür taraftan düşün.Bu kaçanların zaten dinle imanla işi olmadığı belli.Zaten öyle olsaydı türkiyeye kaçmazlardı.Bunlar suriyede kalsada herhalde kalkıpta cihad edecekleri halleri yok.Gider suriye ordusunda zorunlu askerlik veya PYD de paralı köpeklik yaparlardı.Suriye devleti bunları zorla askere alır müslümanlarla savastırırdı.Yani devletin bunları türkiyeye alması müslümanların işine gelir.En azından düşmanların sayısı azalıyor suriye devleti savaştıracak asker bulamıyor.

Üst Ana Sayfa Alt