Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dünya Gerçekleri

Elyesa Abdurrahman Çevrimdışı

Elyesa Abdurrahman

"Hüküm ancak Allah'ındır..." En'am 57
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum her müslümanın bilmesi gereken dünya gerçeklerini kardeşlerimle paylaşmak istiyorum inşeallah sizlerde paylaşırsınız

1-Bankacılık Sistemleri ve Para

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum her müslümanın bilmesi gereken dünya gerçeklerini kardeşlerimle paylaşmak istiyorum inşeallah sizlerde paylaşırsınız

1-Bankacılık Sistemleri ve Para

bu ikinci video ateistlerin yaptığı bir belgeselden belgeselde dünya siyasetini iyi anlatmışar ama kendilerini süper zeki görüp yine dini reddetmişler

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne para ımıs arkadas Kardesı kardese devletı devlete ınsanı ınsana kırdırır oldu.

Dedemlerın anlattıkları o bugday verır domates alırdık sozlerı hala kulaklarımda
Ne guzel gunlermıs oyle
Gercekten ımtıhan degısmıs...

Elyesa Abdurrahman

İslam-TR Üyesi
Ne para ımıs arkadas Kardesı kardese devletı devlete ınsanı ınsana kırdırır oldu.

Dedemlerın anlattıkları o bugday verır domates alırdık sozlerı hala kulaklarımda
Ne guzel gunlermıs oyle
Gercekten ımtıhan degısmıs...
abi o sistemde çöküyor çünkü mesela diyelim sen bir ev almak istiyorsun ama sen tavuk üreticisisin senin o evi alman için 7000 tavuk üretmen lazım ama o tavuklarda 7000 olana kadar hepsinin yaşamaları ihtimali nerdeyse 0 ve senin onları beslemen ve koruman lazım buda bir evi almana 9000 tavukluk bedel ödemeni gerektiriyor peki buraya kadar işleri çok zorda olsa büyük zararla yaptın ama evi satcak kişi senin tavuklarını isticekmi acaba ? veya diğer ev satıcılardan kaçı senin tavuguyla evini değiştirecek işte bu durumda altın devreye giriyor mesela insanlar kendi aralarında bir gram altına 50 tavuk bedeli diyorlar sende tavuk üretmek yerine ürettiklerin tavukları direk piyasaya sürerek değer kaybetmicek parayı alıp her şey alabiliosun nitekim tavukla herşeyi alamazdım çünkü almak istediğin nesnenin sahibi tavugu istemeliydi ama parayı herkes ister .

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
abi o sistemde çöküyor çünkü mesela diyelim sen bir ev almak istiyorsun ama sen tavuk üreticisisin senin o evi alman için 7000 tavuk üretmen lazım ama o tavuklarda 7000 olana kadar hepsinin yaşamaları ihtimali nerdeyse 0 ve senin onları beslemen ve koruman lazım buda bir evi almana 9000 tavukluk bedel ödemeni gerektiriyor peki buraya kadar işleri çok zorda olsa büyük zararla yaptın ama evi satcak kişi senin tavuklarını isticekmi acaba ? veya diğer ev satıcılardan kaçı senin tavuguyla evini değiştirecek işte bu durumda altın devreye giriyor mesela insanlar kendi aralarında bir gram altına 50 tavuk bedeli diyorlar sende tavuk üretmek yerine ürettiklerin tavukları direk piyasaya sürerek değer kaybetmicek parayı alıp her şey alabiliosun nitekim tavukla herşeyi alamazdım çünkü almak istediğin nesnenin sahibi tavugu istemeliydi ama parayı herkes ister .
Beyin infilak benim . :) neyse

fethul islam Çevrimdışı

fethul islam

Üye
İslam-TR Üyesi
eğer Allah subhaneu ve teala olmasaydı var olmanın anlamı anlamsizliktan başka bir anlama gelmezdi , selam ve dua ile...