Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Selamum aleykum ve rahmetullah

ALLAH ım
sıkıntıları,dertleri olan kullarının,sıkıntılarını gider. Hasta olanlarına şifa dertli olanlarına derman ver. Bizi ana babamızı bağışla.Gunahlarımızı affet.bizi senin yolundan ayırma, ayırmaya tessebbüs edenlerden de muhafaza eyle. Şüphesizki dönüş ancak sanadır amin.
Aleykum selam ve rahmetullah ahi,

Amiiinn...

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
müzmin bekar evlenmeye niyetlendim , yalnız vaziyetler fena karışık . benim için dua edin ,
Allah yardımcın olsun akhim, hayatımda bir defa evlenmeye niyetlendim. O hanım kişi de sağolsun sayesinde evliliğe tövbe ettirdi. Daha da evlenmem Allah sonumuzu hayr etsin. Ama sen bana bakma, dininin yarısını tamamla. Allah kolaylık,güç,sabr,selamet hanım kişisininde iyi huylusunu denk getirsin inşeAllah.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Allah yardımcın olsun akhim, hayatımda bir defa evlenmeye niyetlendim. O hanım kişi de sağolsun sayesinde evliliğe tövbe ettirdi. Daha da evlenmem Allah sonumuzu hayr etsin. Ama sen bana bakma, dininin yarısını tamamla. Allah kolaylık,güç,sabr,selamet hanım kişisininde iyi huylusunu denk getirsin inşeAllah.

öyle düsünme kardes, istenmeyen bir tercübe yasamissin belli ama belki de bu cok daha güzel kapilar acilmasina vesile olacaktir. Allahtan samimi sekilde israrla isteyip o dogrultuda yasamak gerekiyor. Büyüklerin bu konuda tavsiyelerini göz ardi etmemeniz konusunda uyaririm.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
müzmin bekar evlenmeye niyetlendim , yalnız vaziyetler fena karışık . benim için dua edin ,

ahi siz bekarmiydiniz?

bizim bir abi vardi, adama ebu bekar , ebu bakar diye diye sonunda evlendi elhamdulillah simdi nüfusda bizi gecti.

yas büyüdükce kriterde artiyor, ondan dolayi hayirli islerde acele edin...

sitede bekar sayisi fazla sanirim, azaltmamiz gerek zira bekar adam serli olur : ))

( not: reelde yaptigim esprik sakalardandir, kimse alinmasin lütfen)

Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yok olmadı işin garibi şu ki ,ben aynı şeyleri yaşıyorum , ama yalnız kırgınlık olsa da rahatladım hiç değilse yine aylarca haber alamadan deli gibi elimde telefonla dolaşmayacağım vallahi daha öncekinde de böyle olduydu ,,,,,, ama bu sefer allah acıdı,, şimdi ise onun için üzülüyorum , annesi kanser babası da , paraları yok , defaatle dolandırıldılar , hastaneye yatıramıyorlar , akrabalarına sığındılar ve ülkelerine dönüyorlar ,annesinin bana dün attığı mesaja bakıyorum oğlum deyişine , kendi şivesiyle yazışına ,, ben kırgınım ama ayaktayım , alllah onları afetsin , yardımcıları olsun ... çok çektiler , önce verem , sonra geçtiğimiz yaz bu kalp ameliyatı , şimdi de bu halde kanser. annesi gidici belli , göremiyeceğim gelme diyor yani kadıncağızlada hellaleşemiyorum, onun sıkıntısı da var , canı veren allah inşaallah bunu da atlatır , olmazsa da huzur içinde gitsin istiyorum onların benden çok duaya ihtiyacı var , allah yardımcıları olsun amin .

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi

Bu yorumu yazan alkame birader
-" daha da evlenmem" kesin yaza düğün yapar.
Bu isler böyledir :D

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
öyle düsünme kardes, istenmeyen bir tercübe yasamissin belli ama belki de bu cok daha güzel kapilar acilmasina vesile olacaktir. Allahtan samimi sekilde israrla isteyip o dogrultuda yasamak gerekiyor. Büyüklerin bu konuda tavsiyelerini göz ardi etmemeniz konusunda uyaririm.
Haklısın elbette islam ağabey amma eskidendi evlilik için istekli olmam. Artık kendimi bu konularda istekli görmüyorum,sanki belli bir olgunluğa varmış gibi hissediyorum kendimi o yüzden pek uğraşmıyorum bu konularla artık. Olacağı varsada mucize gibi bir şey olur anca öyle yoksa ben uğraşmam olması için olacaksa kendiliğinden olsun.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
yansitma mi yapiliyor acaba, alketa bizi dügününe davet edersen, bir öküz kesmen gerekir ki anca doyariz bastan kriterimi koyayim gelmek icin.

Abi nasipte varsa davetiyeyi forumun basina asarim zaten şu banner mi ne diyorsunuz oraya. Gormemisim dugunu oluyor diye :D

Tabi abi mangalli dugun yaparim siz gelin yeter. Yarim altin da takarsiniz artik

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
sen öküzü kes rasat altinda takilir : )
sen öküzü kes rasat altinda takilir : )

Abi ben fiyatlarin dusmesini bekliycem mecbur :D

20220504_014727.jpg

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Rabbim, cevremizdeki bekar kardeslerimize yardim etsin, nefislerine,iradelerine sabr versin. Öncelikle karsilarina (nasiblerine) muvahhid ve muvahhideler cikarsin, evlilik yolunda maddi ve manevi engelleri kaldirsin, zira O nun kolay yaptigi kolay zor yaptigi ise zordur.

Evlilik pazardan karpuz almaya benzer, karpuzun görünüsüne bakarsin cok iyi zannedersin ama eve gelip kestiginde kelek cikabilir.

Ondan dolayi Rabbim kardeslerimize özünde de hayirli olan esleri nasip etsin, eger kaderlerinde evlilik var ise bunu kolay yoldan zahmete sokmadan nasip etsin eger kaderlerinde evlenmek nasib degil ise Rabbim bekarlarimizin iffetlerini korusun.

aminn....

duayi , artik oglunuz olursa ismimi katarsiniz diye bitirmeme gerek yok sanirim : )

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Bu vesile ile benim tüm bekarlara (sadece burada yazanlar değil; burada yazmayanlar da dahil) tavsiyem:

Sonradan aile içinde huzursuzluk veya Allah korusun boşanma olmaması için, ilk önce kendinizin hayata bakış açınızı net oturtun. Ölene dek nasıl bir hayat sürmek istiyorsunuz, bilhassa hayatın yaşanma şekli olan din konusunda çizginiz ne, bunları net oturtun.

Ardınca "sizi, ihtiyacınız olan şekilde tamamlayacak nitelikte" bir eş için çokça ve samimi şekilde dua edin ve önünüze gelen fırsatları değerlendirin ve hatta fırsat oluşturmak için sizler adım atın.

Bir şeyi -Allah'ın izniyle- elde etmek: en çok isteyenin ve en çok çaba gösterenin hakkıdır. Bu yüzden bolca dua ve fırsat için çaba şart.

Allah tüm bekar kardeşlerime kendileri ile huzur bulacağı eşler nasip eylesin, nesillerini İslam üzere yetiştirmek nasip eylesin ve ailece sağlıklı, bereketli bir ömür nasip eylesin; amiiinnn..

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Rabbim, cevremizdeki bekar kardeslerimize yardim etsin, nefislerine,iradelerine sabr versin. Öncelikle karsilarina (nasiblerine) muvahhid ve muvahhideler cikarsin, evlilik yolunda maddi ve manevi engelleri kaldirsin, zira O nun kolay yaptigi kolay zor yaptigi ise zordur.
Rabbim kardeslerimize özünde de hayirli olan esleri nasip etsin, eger kaderlerinde evlilik var ise bunu kolay yoldan zahmete sokmadan nasip etsin eger kaderlerinde evlenmek nasib degil ise Rabbim bekarlarimizin iffetlerini korusun.
Allah tüm bekar kardeşlerime kendileri ile huzur bulacağı eşler nasip eylesin, nesillerini İslam üzere yetiştirmek nasip eylesin ve ailece sağlıklı, bereketli bir ömür nasip eylesin; amiiinnn..
Bunlara öyle içten AMİİİİN diyorum ki görmeniz lazım. Son üç senedir kendi ailemi ve düzenimi kurma isteğim günden güne artıyor. Rabbim en hayırlı vakitte nasip etsin.
Şuurlu, ayakları yere basan, hayasıyla tanınan muvahhid bir eşim ve ummete hayat olacak salih ve saliha evlatlarım olsun diye çook dua ediyorum. Hem kendime hem evlilik yapmak isteyen her kardeşime bu duam.
Evlilik, hayatın en büyük dönüm noktalarından biri. Tevhidi tanıdıktan sonra öyle "namaz kılan oruç tutan" ama tevhidi özümsememiş sıradan biriyle de evlenmek istemem bu yüzden. İstediğim gibi bir kişiye layık/denk olabilmek için kendi çapımda uğraşıyorum.
Aman ne diye bu kadar yazdıysam, ufukta kimse yok ne de olsa. Okulla evliliği de aynı anda yürütebileceğimi sanmıyorum zaten. Duamı tekrarlayım, Rabbim azze ve celle en hayırlı vakitte nasip eylesin cümlemize.

Üst Ana Sayfa Alt