Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dua İsteyenler Buraya

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Bir bacı delirmenin eşiğinde (eski kocası yüzünden) nasıl başa çıkacağımı da bilemiyorum, ona dua edin Allah'ın izniyle.

Erkeklerin çoğu işte. Eskiden kadınlara karşı böyle bir şeyim vardı şimdi iki cinsiyette de olduğunu fark ettim, erkekler düşündüğüm gibi korumacı olgun disiplinli değilmiş hepsi (tıpkı ailemde de olduğu gibi ama sorun ailemde sanıyordum). Ama hatalar erkekte olunca daha komik oluyor hadi kadinin akli eksik de erkek akıllı dominant olgun bir birey olacagina kucuk bir kiz gibi ya da bazıları zavallı kuduz bir köpek gibi davraniyor ya cok komik 😄

Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Bir bacı delirmenin eşiğinde (eski kocası yüzünden) nasıl başa çıkacağımı da bilemiyorum, ona dua edin Allah'ın izniyle.

Erkeklerin çoğu işte. Eskiden kadınlara karşı böyle bir şeyim vardı şimdi iki cinsiyette de olduğunu fark ettim, erkekler düşündüğüm gibi korumacı olgun disiplinli değilmiş hepsi (tıpkı ailemde de olduğu gibi ama sorun ailemde sanıyordum). Ama hatalar erkekte olunca daha komik oluyor hadi kadinin akli eksik de erkek akıllı dominant olgun bir birey olacagina kucuk bir kiz gibi ya da bazıları zavallı kuduz bir köpek gibi davraniyor ya cok komik 😄
SubhânAllah Bacım bütün erkek mevzularında çoğunluk kullanıyorsun. Vallahi bu güzel bir yaklaşım tarzı değildir . Ümmetimizin ahlaklı edepli ve Nebevi sünnet taşıyan erkekleri de vardır biiznillah teâlâ . Kadınlarımızdan nasıl ahlak noktasında eksik olan varsa karşı cinstede de olabilir ama bu genelleme konuşarak onları kötüleyeceğimiz anlamına gelmemeli diye düşünüyorum. Duâ edelim ki rabbim ümmetimizin erkeklerini de kadınlarını da hayırla ıslah etsin , Nebevi ahlak nasip etsin. Bahsetmiş olduğun kişilerin de Allah sıkıntılarını gidersin.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
SubhânAllah Bacım bütün erkek mevzularında çoğunluk kullanıyorsun. Vallahi bu güzel bir yaklaşım tarzı değildir . Ümmetimizin ahlaklı edepli ve Nebevi sünnet taşıyan erkekleri de vardır biiznillah teâlâ . Kadınlarımızdan nasıl ahlak noktasında eksik olan varsa karşı cinsteyde olabilir ama bu genelleme konuşarak onları kötüleyeceğimiz anlamına gelmemeli diye düşünüyorum. Duâ edelim ki rabbim ümmetimizin erkeklerini de kadınlarını da hayırla ıslah etsin , Nebevi ahlak nasip etsin. Bahsetmiş olduğun kişilerin de Allah sıkıntılarını gidersin.
Aşkım ne yapayim benim karsima cikanlarin hepsi böyle. Bunu herhangi bir yil foruma ziyaretci olarak girip okuyacak tipler cikacaktir. Kendilerini bir halt sanmasinlar kadinlarin onlara acidigini bilsinler kaba veya sapkın olunca korkmuyor kimse, sadece hayvan gibi oluyorlar

Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Aşkım ne yapayim benim karsima cikanlarin hepsi böyle. Bunu herhangi bir yil foruma ziyaretci olarak girip okuyacak tipler cikacaktir. Kendilerini bir halt sanmasinlar kadinlarin onlara acidigini bilsinler kaba veya sapkın olunca korkmuyor kimse, sadece hayvan gibi oluyorlar
Erkek kadın üzerinde kavvâm yaratılmıştır . Bunu kadınlar olarak kabul etsek daha hoş olur zira cahiliye toplumu ile yaşıya yaşıya onların ahlakı bizlere de sirayet etmiş ne gibi dersen “kendini bir halt sanmasınlar “ sözündeki gibi . Allah azze ve celle’nin hudutlarını gözetsek ve ona göre konuşsak bence daha hoş olur . Sadece sana nasihatim karşılaşmış olduğun iki üç ahlaktan uzak insanlar için diğer insanları da onların arasında katmamandır zira bunu kendi nefsimiz için istemiyorsak başkaları için yapmamamız daha doğru ve daha hayırlıdır .

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Erkek kadın üzerinde kavvâm yaratılmıştır . Bunu kadınlar olarak kabul etsek daha hoş olur zira cahiliye toplumu ile yaşıya yaşıya onların ahlakı bizlere de sirayet etmiş ne gibi dersen “kendini bir halt sanmasınlar “ sözündeki gibi . Allah azze ve celle’nin hudutlarını gözetsek ve ona göre konuşsak bence daha hoş olur . Sadece sana nasihatim karşılaşmış olduğun iki üç ahlaktan uzak insanlar için diğer insanları da onların arasında katmamandır zira bunu kendi nefsimiz için istemiyorsak başkaları için yapmamamız daha doğru ve daha hayırlıdır .
Kavvâm mı? Nerede bu erkekler? Olsa ben de severim mesela Allah'in izniyle çok eşlilik istiyorum ama bunu uygulayabilecek kapasitede erkek tanimiyorum.
Gunumuz yuzyilinda pek bulamazsin boyle erkekleri canım.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Karsilastigim iki üç erkek degil hepsi öyle. Neler yasadigimi bilmiyorsun ukhti ben de isterdim koruyucu baskın erkeklerin olmasını. Ama kendi ayaklari uzerinde duramayip gucu anca kadinlara yeten saygisiz tipler çok var gunumuzde. Erkek baskindir deyip öyle eziklerin de bizi ezmesine izin mi verecegiz?
Beni taniyan bilir, bir ukhti bana kadın dusmani misin sen bile demişti erkegin baskinligi konusundaki görüşlerimden dusuncelerimden dolayi.

Son düzenleme:
Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Kavvâm mı? Nerede bu erkekler? Olsa ben de severim mesela Allah'in izniyle çok eşlilik istiyorum ama bunu uygulayabilecek kapasitede erkek tanimiyorum.
Gunumuz yuzyilinda bulamazsin boyle erkekleri canım.
Büyük lokma ye büyük söz söyleme diye bir laf var bilir misin bilmiyorum ama bilmeni tavsiye ediyorum. Ümmetin erkeklerini arayışa çıkmadım bacım herkesin nasibi herkese güzel vakitte zaten geliyor . Sen yeterki Allah’a Hüsnü zan besle ve temiz kal zira Allah subhanehû ve teâlâ ayette buyuruyor ki ; Kötü/pis kadınlar, kötü erkeklere; kötü erkekler, kötü kadınlara; temiz/iyi kadınlar, temiz erkeklere; temiz erkekler, temiz kadınlara (yakışır). Bunlar, onların söylediklerinden berîdirler/uzaklardır. Onlara bağışlanma ve değerli bir rızık vardır. (24/Nûr, 26)
Bu ayeti hayatımızın şiârı kılarsak bütün iş çözülür . Zira Abdullah Azzam bizim için örnek bir ricâldi demi peki eşi nasıldı hiç okudun mu? Eşi ümmetin erkeklerine laf veriyor muydu ?

Salafiyyaaa Çevrimdışı

Salafiyyaaa

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Karsilastigim iki üç erkek degil hepsi öyle. Neler yasadigimi bilmiyorsun ukhti ben de isterdim koruyucu baskın erkeklerin olmasını. Ama kendi ayaklari uzerinde duramayip gucu anca kadinlara yeten saygisiz tipler çok var gunumuzde. Erkek baskindir deyip öyle eziklerin de bizi ezmesine izin mi verecegiz?
Beni taniyan bilir, @Vҽϲízҽ ukhti bana kadın dusmani misin sen bile demişti erkegin baskinligi konusundaki görüşlerimden dusuncelerimden dolayi.
Allah azze ve celle yeryüzünde bir kişiye secde etmemizi isteseydi bu kadının eşleri olurdu bu şeyi düşün ve eşin İslam’daki konumunu fehmet bence . İslam sana izin verdiği kadarıyla kendini ezdiremezsin (kelime o kadar feminist kokuyor ki ) Nebevi bir ahlaka sahip kadın böyle düşünmez Nebevi ahlaka sahip bir erkekte böyle davranmaz zaten

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Konuyu kapatalım, yoksa amacından başka yerlere sapacak.

Konu: Dua isteyenlerin, kardeşlerinden dua isteyeceği ve görenlerin de dua edeceği bir konu.

Üst Ana Sayfa Alt