Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Dr.eymen Ez-zevâhirî’den Şeyh El-makdisî Yorumu

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ghg.jpg

Küresel cihad hareketi El-Kaide’nin lideri Dr.Eymen ez-Zevahirî’nin Ebû Muhammed el-Makdisî hakkındaki sözlerini “Ümmet-i İslam” sitesi olarak sizlere sunuyoruz:

“Şeyh Ebû Muhammed el-Makdisî (Allah onun esaretini çözsün).

Gerçekten ilim ve tasnifin çok verimli olan bu denizini kısaca tarif etmek zordur. O ansiklopedik zihniyeti ve asrın tağutlarına karşı sağlam direnişi kısaca tarif etmek zordur.

Ancak benim yükümü hafifleten husus, benim kendisini tanıtmama onun ihtiyacı olmayışıdır. O, şu zamanımızda tevhide davetin ve batıla düşmanlığın bayraklaşmış isimlerindendir. Afgan cihadı sırasında kendisinin Peşaver’de oturduğu dönemlerde onu tanımak ve ondan istifade etmek şerefine erdim.

İçlerinden bildikleri ile amel eden böylesi bir âlimin çıkması Mücahidlere övünç olarak yeter. Biz bu âlim hakkında Yüce Allah’a kavuşana kadar onu razı olduğu hak üzere sabit kılmasını Yüce Allah’tan dileriz.”

Ümmet-i İslam / Özel Haber

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Mer mera nastıkın kurdi

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ayaklı kütüphane. Kaynak verirken cilt no sayfa no ya kadar verebiliyor bazen, konuşmalarında birkaç defa şahit olmuştum.

O yönü bir tarafa dursun beni en çok etkileyen yanı tağutlara karşı tavizsiz tutumu ve tevhidde ki hassasiyeti. Tevhid davası ile özdeşleşmiş bir alim. Şahsen kendisini örnek alıyorum.

Üst Ana Sayfa Alt