Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Doğu Perinçek Erdoğan Yeşil Kemalist dedi

İmam Ebu Hanif Çevrimdışı

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm arkadaşlar bizim ülkede ki insanların bile gözünde hala Erdoğan dindar biri olarak anılıyor Erdoğan batı tarafında bile Atatürk'e benziyor dendi
Screenshot_2022-05-30-20-15-07-232_com.facebook.lite.jpg

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Erdoğan, kemalist vs. değil. Ama Erdoğan, Abdülhamid yerine Kemal'e benziyor, bu doğru. Lakin bu da kötü açıdan değil. Abdülhamid, kendisini devirmeye gelen orduyu durdurmamıştı. Pasif bir karakterdi (Allah rahmet eylesin). Erdoğan ise böyle değil. Mustafa Kemal gibi düşmanlarından intikam alıyor, bunun için de her türlü siyaseti yapıyor. 28 Şubat'çı generaller şimdi işemek için gardiyanlardan izin istiyor. Erdoğan'ı eleştirecekseniz mantıklı yollardan eleştirin. Faiz hususunda nassların arkasına sığınmasından dolayı eleştirin.

Erdoğan çoğu Emevi kralından da daha dindardır, bunu da not düşeyim.

İmam Ebu Hanif Çevrimdışı

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Erdoğan, kemalist vs. değil. Ama Erdoğan, Abdülhamid yerine Kemal'e benziyor, bu doğru. Lakin bu da kötü açıdan değil. Abdülhamid, kendisini devirmeye gelen orduyu durdurmamıştı. Pasif bir karakterdi (Allah rahmet eylesin). Erdoğan ise böyle değil. Mustafa Kemal gibi düşmanlarından intikam alıyor, bunun için de her türlü siyaseti yapıyor. 28 Şubat'çı generaller şimdi işemek için gardiyanlardan izin istiyor. Erdoğan'ı eleştirecekseniz mantıklı yollardan eleştirin. Faiz hususunda nassların arkasına sığınmasından dolayı eleştirin.

Bu nasıl bir yorum kardeşim tağut değil mi bu adam nasıl bir dersin bunu
Tagutlara sevgi beslmek doğru değildir diyen bir sayfada bunu duymak a normal bişey dindar bile demen doğru değil çünkü bu adam halka hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir dedirtti.

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İstediğim yorumu yaparım kardeşim. Adam sana göre tağutsa bile ben bu adamın kemalist olmadığını söyledim. Bana göre de tağut değildir. Bu adamı tağut diye isimlendirmenin tek sebebi Abbasi veya Emevi zamanında bir yönetici olmaması. Tayyip o zamanlarda bir yönetici olsaydı, "emire itaat şarttır" deyip itaat ederdin. Adam 20. yy'da doğmuş ve yöneticilik yapmış diye tağut olmuyor. Alelalade bir Emevi kralının hükmü neyse Tayyip'in de hükmü odur bana göre. Hatta Tayyip bu küfür zamanında onlardan daha faziletlidir. Peygamber torununu kesen adam muvahhid de Tayyip tağut mu?

Son düzenleme:
Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İstediğim yorumu yaparım kardeşim. Adam sana göre tağutsa bile ben bu adamın kemalist olmadığını söyledim. Bana göre de tağut değildir. Bu adamı tağut diye isimlendirmenin tek sebebi Abbasi veya Emevi zamanında bir yönetici olmaması. Tayyip o zamanlarda bir yönetici olsaydı, "emire itaat şarttır" deyip itaat ederdin. Adam 20. yy'da doğmuş ve yöneticilik yapmış diye tağut olmuyor. Alelalade bir Emevi kralının hükmü neyse Tayyip'in de hükmü odur bana göre. Hatta Tayyip bu küfür zamanında onlardan daha faziletlidir. Peygamber torununu kesen adam muvahhid de Tayyip tağut mu?
Erdoğan tunusta ve mısırda laikliği tavsiye etti

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tagutlara sevgi beslmek doğru değildir diyen bir sayfada bunu duymak a normal bişey dindar bile demen doğru değil çünkü bu adam halka hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir dedirtti.
Tekfir etme kardeşim boşver herkes hesabını verecek yaptığı doğru değilde ne dediği tam belli değ
Geçen de ben nasslar ne diyorsa onu yaparım dedi. Şeriatçı diyor musunuz şimdi Erdoğan'a?
Faiz indirmek mi kastı ?

ez-Zehebî Çevrimdışı

ez-Zehebî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfir etmiyorum(kafir demiyorum) ama hesabını elbet verecek ahirette herkes
Herkes elbette verecek kardeşim. Tayyip zaten benim babam değil anam değil. Tayyip'in bu bahsettiğin mevzudaki sözlerini buldum, şöyle diyor: "Laik devlet her inanç grubuna eşit mesafededir. İster Müslüman olsun, ister Hristiyan olsun, ister Musevi olsun, ister ateist olsun… Hepsinin güvencesidir." Adam laikliği tavsiye ederken böyle olmalarını tavsiye etmiş. Haklı olarak dersin ki bu güvence zaten Şeriat devletinde de vardır, eyvallah. Adamın hatası dersin. Yoksa Erdoğan'ın anlattığı laiklik ile Kemal'in laikliği aynı değil. Erdoğan'ın isimlendirmede bir sorunu var.

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Herkes elbette verecek kardeşim. Tayyip zaten benim babam değil anam değil. Tayyip'in bu bahsettiğin mevzudaki sözlerini buldum, şöyle diyor: "Laik devlet her inanç grubuna eşit mesafededir. İster Müslüman olsun, ister Hristiyan olsun, ister Musevi olsun, ister ateist olsun… Hepsinin güvencesidir." Adam laikliği tavsiye ederken böyle olmalarını tavsiye etmiş. Haklı olarak dersin ki bu güvence zaten Şeriat devletinde de vardır, eyvallah. Adamın hatası dersin. Yoksa Erdoğan'ın anlattığı laiklik ile Kemal'in laikliği aynı değil. Erdoğan'ın isimlendirmede bir sorunu var.

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Burada bir yazı okumuştum sistem aynı sistem ama başörtülü kadınlar ve namaz kılan erkeklerde bu sisteme katıldı diye

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Selamün aleyküm arkadaşlar bizim ülkede ki insanların bile gözünde hala Erdoğan dindar biri olarak anılıyor Erdoğan batı tarafında bile Atatürk'e benziyor dendi Ekli dosyayı görüntüle 29498

Perincekin bu lafi bir sey ifade etmiyor pek
Baktim fransiz dergisine röportaj verirken soylemiş.
Erdogan'in bu perincekgillerle irtibat dereceleri tam olarak nedir onu merak ediyorum ben. Bu gorunen yuzu bir de arka plani vardır. Yani bu butun perincekgillerden bahceliden vs ayri bir arka plan.

Ummetbilinci Çevrimdışı

Ummetbilinci

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeşim a şahsı b şahsı değilde şeriat gelsin Allah'ın istediği neyse bizden istediği yol nasılsa o şekilde gelsin şeriat

Üst Ana Sayfa Alt