Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Dikkat Cinler Kansızlığa Sebep Olmaktadır

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
Dikkat Cinler kansızlığa da sebeb olmaktadırlar. Damarlarda dolaşan özellikle şeytan taifesi kanla beslenmekteler. Musallat yaşayanların genelinde kansızlık problemi mevcuttur.

KANSIZLIK BELİRTİLERİ

Yorgunluk, halsizlik, baş dönmesi, çabuk yorulma
Çalışma kapasitesinde azalma
Sık hastalanma
İştahsızlık, bulantı
Ciltte, göz kapaklarının iç kısmında ve avuçta solukluk
Çarpıntı ve nefes darlığı
Daha fazla üşüme
Konsantrasyon bozukluğu

KANSIZLIĞIN YOL AÇTIĞI SORUNLAR

Kansızlık, tedavi yapılmadığında ya da geciktirildiğinde önemli sonuçlara neden olabilir.

Gebelerde;

Bebek ölümleri artabilir.
Düşük kilolu bebek doğurma riski artar.
Erken doğum riski artar.
Vücut direnci düşer ve hastalıklar daha sık görülür.
Doğum sonrası lohusalık dönemi problemleri artar, doğumda kan verilmesi (transfüzyon) gerekebilir.

Bebek ve çocuklarda;

Büyüme olumsuz etkilenir genelde yavaşlar.
Fiziksel aktivite azalır.
Hastalıklar daha sık görülür.
Algılama, öğrenme ve yorumlama fonksiyonları azalır, dikkat dağılması, yorgunluk ve ilgisizlik artar (okul başarısı düşer).

Yetişkinlerde;

Sürekli yorgunluk hissi vardır, halsizlik oluşur, iş gücü azalır.
Hastalıklar daha sık görülür.

Görüldüğü gibi musallat yaşayanların neredeyse hepsi bu problemlerle karşıkarşıya kalmaktalar.

Silinen konu..

eL_Muhacir Çevrimiçi

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
hacım bu konu da emin misin ? herhangi bir kaynak var mı ? yoksa itiraf sonucu mu ?

bende kansızlık var çay a yoruyorum mesela

Muslim Çevrimdışı

Muslim

Üye
İslam-TR Üyesi
esselamu aleykum ve rahmetullah. abi, başka bi konuda yazmıştım hatırlıyo musun bilmiyorum ama, titreme gibi bi şey geldi, enerjim çekilmiş gibi oldu falan demiştim. dün ve az evvelde aynısı oldu. ve yine cinsel organımda bi şeyler hissettim. ve eğer yanlış duymadıysam garip bi seste duydum. "la" tarzı bi şeydi. dün böyle olduktan sonra felak, nas, ayetel kürsi okudum ve bi daha olmadı o gece. demin de oldu. dişi cinler mi, yoksa eğlenen başka bi cin mi? ne olabilir tahminince? bi de sebebi ne olabilir abi sence? niye yani? bi de, ALLAH'ın izni ile önümüzdeki 2-3 sene de evlenirsem, ALLAH korusun bana ya da eşime bi sıkıntı verebilirler mi? ALLAH dilemedikçe bi şey olmaz tabii ki.

Ebu Muhammed Eymen Çevrimdışı

Ebu Muhammed Eymen

Bir adım öteside, Bin adım öteside toprak..
Frm. Yöneticisi
esselamu aleykum ve rahmetullah. abi, başka bi konuda yazmıştım hatırlıyo musun bilmiyorum ama, titreme gibi bi şey geldi, enerjim çekilmiş gibi oldu falan demiştim. dün ve az evvelde aynısı oldu. ve yine cinsel organımda bi şeyler hissettim. ve eğer yanlış duymadıysam garip bi seste duydum. "la" tarzı bi şeydi. dün böyle olduktan sonra felak, nas, ayetel kürsi okudum ve bi daha olmadı o gece. demin de oldu. dişi cinler mi, yoksa eğlenen başka bi cin mi? ne olabilir tahminince? bi de sebebi ne olabilir abi sence? niye yani? bi de, ALLAH'ın izni ile önümüzdeki 2-3 sene de evlenirsem, ALLAH korusun bana ya da eşime bi sıkıntı verebilirler mi? ALLAH dilemedikçe bi şey olmaz tabii ki.

Kardeşim Rukye ol eğer varsa ortaya çıkacaktır.

ebu el-fadl Çevrimdışı

ebu el-fadl

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum
Kansızlığın asıl sebebi demir eksikliğinden kaynaklanmaktadır. pekmez,ıspanaktan ziyade daha çok kırmızı et tüketilmelidir. dalak yiyebilenler için bu hastalığa birebir faydalıdır. tabi vucutttan kanın çıkması bu durumu daha çok arttırıyor özellikle bayanlarda daha sık görülen bir durum. kronik demir eksikliği anemisi olan kişiler kırmızı eti bırakmasınlar sürekli tüketsinler.

Üst Ana Sayfa Alt