Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Devletin Camilerinde Namaz Kılmakta Bir Beis Var mıdır?

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum ve rahmetullah ve bereketuhu bu sorunun cevabını tam olarak bulamadım bazen hastahanelere gidiyoruz ve orada kalmak uzun sürebiliyor bu yüzden namazı da devletin camisinde kılıyoruz bunda bir sıkıntı var mı?

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Aleykum selam ve rahmetullahi ve berekatuhu.
Arkasında namaz kıldığın imamın durumuna göre değişir bu sorunun cevabı.

Bana sorarsan ben imamın zahir bir küfrünü görmedikçe arkasında namaz kılarım, tıpkı herhangi bir insan gibi

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allahu alem soru yanlış anlaşılmış sorum Cami imamalarının arkasında namaz kılmak gunah mı değil, sorum Devletin camilerinde namaz kılınır mı?

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Allahu alem soru yanlış anlaşılmış sorum Cami imamalarının arkasında namaz kılmak gunah mı değil, sorum Devletin camilerinde namaz kılınır mı?
Buyur kardeşim;

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yakın bir komşum var faiz yiyorlar evlerini faizle almışlar o komşumun evine gittiğimde(davet için) bana birşey ikram ederse yiyebilir miyim ?

طالب بن عايد Çevrimdışı

طالب بن عايد

انا لله وانا اليه راجعون
Süper Moderatör
Yakın bir komşum var faiz yiyorlar evlerini faizle almışlar o komşumun evine gittiğimde(davet için) bana birşey ikram ederse yiyebilir miyim ?
Muhterem kardeşim farklı bir soru için ayrı bir konu açalım, tabi öncelikle o konu işlenmiş mi diye bir taratalım lutfen;

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Hakkınızı helal edin in şee Allah ben hanımım buraya girme imkanım çok olmuyor. Soruyu sorup çıkıyorum. Cevap verildiğinde bile anlayabileceğim kadar bakabiliyorum.

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Üst Ana Sayfa Alt