Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Depresyon Nedir?...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Profesörden şoke eden Acıklama

"Yıllardır dokturum ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım"

A Haber'de yayınlanan Mehmet Ali Önel Yönetimindeki Deşifre Programı'nda, dün akşam, sağlık sektörü mercek altına alındı.Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan, Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta, Prof. Dr. İlknur Aslanoğlu ve Prof. Dr. Gülümser Heper'in konuk olduğu programda, hastaların nasıl müşteri olarak görüldüğü, küresel tıp endüstrisi ve ilaç kartellerinin, dünya sağlık sistemine nasıl yön verdiği çok çarpıcı tespitlerle gözler önüne serildi.

"SAÇ BOYALARI MEME KANSERİ YAPIYOR"
Programda söz alan, Prof.Dr. Ahmet Özdoğan, günümüzde önleyici tedavinin göz ardı edildiğine dikkat çekerken, "Bugün tıp önce hasta et, sonra tedavi et" anlayışı üzerine kuruludur. İlaç endüstrisinin ayakta kalabilmesi, hastalıkların sürmesi ve yayılmasına bağlıdır. Yıllardır saç boyalarının meme kanserine neden olduğunu söylüyoruz ama kimse duymuyor. Dünya'da 85 bin çeşit kimyasal katkı maddesi var, 3 bin çeşit gıda katkı maddesi var Neden? Çünkü sizi daha çok hasta etsin tedaviye para harcansın, endüstrinin çarkları dönsün." şeklinde konuştu.

PROF.DR KILIÇASLAN: ALLAH BİZİ SAĞLIK SANAYİNDEN KORUSUN
Göğüs hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Zeki Kılıçaslan da Türkiye'yi de kıskacına alan küresel tıp endüstrisinin neredeyse tüm ulusları kendisine bağımlı hale getirdiğine dikkat çekerken "Her sabah evden çıkarken, Allah bizi sağlık sanayinin eline düşmekten korusun diye dua etmek lazım" dedi.

"YILLARDIR DOKTORUM İLAÇLA İYİLEŞEN HASTAYA RASTLAMADIM"
Hasta mıyız? Yoksa müşteri mi? sorusunun yanıtının arandığı Deşifre Programı'nda Kardiyolog Prof. Dr. Gülümser Heper'in şok eden açıklamaları dikkat çekti..

Heper: "Yıllardır doktorum, ilaçla iyileşen hastaya rastlamadım, ilaçlar hastalığı bir süreliğine uyutuyor, hastalık sonra tekrar nüksediyor. Ben hastalarımı uyarıyorum, ne olur bana hasta olarak gelmeyin. Hastalıklardan korunmaya çalışın. Koruyucu tedavi hastalığın tedavisinden daha önemlidir." uyarısında bulundu.

Küresel ilaç kartelleri ve tıp endüstrisinin dünya çapında sağlık hizmetlerini kontrol ettiğini belirten Heper, "Bu sisteme direnen ülke Küba'da sağlık hizmetleri ücretsiz, devlet tarafından karşılanıyor, bu yüzden birçok hastalık yok. Söz gelimi ne kolesterol hastalığı ne de kolesterol ilacına Küba'da rastlayamazsınız" dedi.

PROGRAMI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

.

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Ben tıp okumadım Yanlıs teshıs koyaup
Insan ölduren
Doktorlardan daha ıyı tedavı yontemlerı ogrendım
Hasta kısının sorunlarını sıkayetlerını
Dınledıkten sonra ;
1) rukye , kuran
2) hacamat
3) bal serbetı
4)suluk
5) bıtkılerle
Tedawı uygularım
Ayrıca depresyonada hıc ınanmıyorum
Tamamen cın musallatından kaynaklandını dusunuyorum

Bir sey soracağım, mesela size gelenler en cok ne icin geliyor şikayet olarak ?

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
En cok depresyon ...( yanı cın musallatı )
Sonra bel boyun agrıları seker tansıyon varıs hepatıtden mıgrene kadar hercesıt hastalık ıcın ınsanlar artık alternatıf kullanıyor..
Gelen hastalar sıfa buluyorlar Ben ınanıyorum..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
En cok depresyon ...( yanı cın musallatı )
Sonra bel boyun agrıları seker tansıyon varıs hepatıtden mıgrene kadar hercesıt hastalık ıcın ınsanlar artık alternatıf kullanıyor..
Gelen hastalar sıfa buluyorlar Ben ınanıyorum..

Alternatif tipla alakali sıkıntım yok.
Ona bende inanıyorum. Faydasini goren cok insan var. Ki anneannem de ozellikle bitkilerle tedavi hususunda cok iyidir.

Bu depresyon olayinin cine baglanmasini tam anlayamadim.

Yani sadece depresyon degil ruhsal hastaliklar.
Genetik olarak da aktarimi olan bazi rahatsizliklar oluyor.
Cin, dededen toruna musallat oldumu diye bakicaz ben anlamadim ki.

Yani demek istediğim 2 seye uzulup ben depresyondayim olayi değil, daha ağır vakalar.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Muhterem alketa
Depresyon yanı ruhsal hastalıkların baş kaynagı cın musallatıdır .Bedene musallat olmus kısılerde sebebsız bunalım daralma stres uyku bozuklugu
öfke krızı endıse kaybı panık atak gıbı depresyonel rahatsızlıkların bas gostermesıdır..Aıle ıcınde ebeveynlerden herhangı bırınde mevcut ıse cocuklara gecmesı kacınılmaz..

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
O vakit cin istilasina ugradik demek bu.

Peki cin musallatindan baska diğer sebepler neler?

Hangilerinin cin hangilerinin baska kaynakli olduğunun ayirdina nasil varılıyor? Tedavi sekilleri neler ?

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
El ve ayaklarda uyuşma sebebsız baş agrıları..kabus ruyada kedı kopek yılan fare gıbı hayvanların gorulmesı
Sureklı daralma
Hastanın aktıf sıkayetlerıne gore
Ayrım yapılır rukye yapılır
Buda bızım ısımız

S Çevrimdışı

sabrii_27

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ya bide şöyle dusunemezmiyiz psikiyatriste göre ruhsal hastaliklar beyinle alakalı bozukluklardan kaynaklanir psikiyatriste bunun cinle ilgili bir olay olabileceğini söylemeniz durumunda bile size hastalık teşhisi koyabilir.Öte yandan bazi rukyecilerdede herşeyi cine bağlayip hiçbir hastalik sanki cin olmadan gerçekleşmezmiş gibi bir anlatim mevcut.Yani basim agriyo cin sirtimda ağri var cin kendimi kötü hissediyorum cin.Bir insan düşününki annesini abartılı seviyor onunla yaşamayı seviyor.Annesi öldü bunun üzerine mormalde kisa suren yas denen sureci uzun süreler atlatamadi.Şimdi bu insanın durumu psikolojik bi durumdan kaynaklanio olamazmi abartili bir bağliliktan kaynaklanan.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu anlattınz pskolojık degıl
Hasta bır kalp
Kuran okusun Allaha geregı gıbı ıman etsın
Kuran sıfadır

Halid Ahmed Çevrimdışı

Halid Ahmed

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sümeyye bacı,elbetteki şifayı veren Allah tır.Kuran müminlere bir rehber,şifa ve rahmettir...
Ancak tıp ilmini silip atamazsın.Allah u teala olayları sebepleri ile yaratmıştır.Soruna uygun çözüm ise tedavidir.Allah Rasulu : "Ey Allah ın kulları tedavi olunuz"buyur muyormu?Ölüm dışında her hastalığın şifası vardır.
Veba ki asırlar evvel milyonların ölüm sebebi idi.Şimdi bir antibiyotikle biiznillah iyileşiyorsun

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ben gercek baldan daha iyi bir antibiotik nede ilac gormedim rasulallah in demis oldugu gibi hergun bal yeseydik su an daha guzel durumda olurduk.ulasamayan var demeyin doktorlara milyarlar harcayanlar 50 tl de verebilir elbet rasulu takip edin rasul ne derse o.

S Çevrimdışı

Salim Suheyb

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Diger bedeni rahatsızlıklardan ziyade depresyon panik atak gibi vesvesye dayali ruhsal hastalıkların tek kaynagı vardır islam eksikligi.

Tek careside ameldir. Kisi hayatını islam üzere düzeltsin hiç bir problem kalmaz

Bu anlamda dunya para icildiginde kisinin beynini uyusturan salak eden zikirden engelleyen ilaclari care olarak sunan tıbbı reddediyorum. Artik yobazmiyim bagnazmiyim elhamdulillah

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Soguk algınlıgına bal serbetı bıtkılerden kür yapıyorum
Bır yerım agrıyınca cörekotu yıyorum
Bır cay kasıgı
Ben ılac kullanmam
Benım gorusum tabı tercıh meselesı..
Allah doktorların elıne benı düsurmesın
Nezaman gıtmıssem yanlıs teshıs koydular..burasıda başkent..
Dıkkatlı olun

Alketa Çevrimdışı

Alketa

İslam-TR Üyesi
10 kavanoz bal alana bir tektas yüzük bedava zamanlarindayiz.
Ne bilim.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
:) seytan kozunu her daim oynar ama en sonunda ben allah tan korkarim diye senden kacar..
O bile allah in korkusundan kacarken biz hala debeliniyoruz ilginc rabbim kalblerimizi dini uzere sabit kilsin insaallah.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Forum hastalığı bu. Konu dallanıp budaklanıyo. Kendini savunacam diye kırk dala atlıyo insan. Bilen bilmeyen herkes konuştuğu için laf anlatmak da zor oluyo bilmeyene. Siteye girip yorum yapmak bu sebebten dolayı zulm gibi geliyo ondan uzak duruyorum.
Neyse kısaca anlatacağım bişeyler umarım daha fazla uzayıp dallanıp budaklanmaz.

Ne doktoruna nede ılacına ınanmıyorum
Kimyasal ilaçlar ınsan ruh saglıgını nasıl duxeltebılır..tamamen sâçma..

Böyle garip ve konuyla uzak olduğu anlaşılan yorum az görülür. Bu sitede de yazdım, tr de de başka yazan yok o konuda, melankolik ruh hali dediğimiz hal kara safra hastalığıdır. Safra kontrol edildiğinde bu sorun ortaya çıkabilir. Bu hastalık hipokrattan tutun ibni sinaya sonra yüzlerce yıldır aynı isimle adlandırılmıştır. Şimdiki dönemde canım sıkılıyo morelim bozuk depresyondayım falan diyen kişilerin olması bu hastalığı taca atmaz bu birincisi.
  • İkincisi safra kesesindeki sorun insanın ruh halini etkiler. Başka yerdeki sorunlar da etkiler, ruh halinin bozukluğu da bedeni etkiler mide rahatsızlıkların çoğu sinir stres üzüntü vb durumlardan kaynaklanır. Yani ruhla beden birbirini etkiler kimyasal ilaç nası ruh sağlığını düzeltir demek en basit tabirle konuya çok uzak olduğunu gösterir insanın.
  • Üçüncüsü cin musallatı vardır rukye de vardır alternatif tıp da vardır bunların var olması tıp alanı ile alakalı değildir ve etkilemez. Şifayı rukyede de bulabilirsin kuranda da bulabilirsin bazen kimyasal bir ilaçta da. Şifa kaynağı Allahtır, şifayı Allah verir, verme şekilleri farklı olabilir.
  • Dördüncüsü kimyasal ilaç dediğin ilaçların etken maddelerine iyi bakman lazım o konuyu da bilmiyosun. İlaçların tamamına yakını bitkilerden vb doğadaki maddelerden üretilir. Yani sen mesela atıyorum, mide rahatsızlığına falanca ot iyi geliyo diyorsun diyelim, mide ilacında mutlaka o iyi gelen ot vardır bi yönüyle. Geniş konu uzatmayacam
  • Beşincisi türkiyede ne depresyon biliniyor ne de ilacı. en basit tabirle 6 ay izlenip teşhis konulması gereken bir hastaya ilk görüşte depresyondasın deyip ilaç verilebiliyor. Kişi bu ilacı alıyor ve intihar etme gücü yoksa da artık o ilaçla birlikte cesaret alıp intihar edip ölüyor. Türkiye de intihar vakaalarının %40 ına yakını antidepresan kullanan kişilerden oluşuyor. Bu mesleğin içinde olarak konuşuyorum ki intihar değil bu vakaalar cinayettir. Doktorların işlerini yanlış yapmalarından dolayı ölen insanlarla doludur ortalık. Ben kesinlikle bir doktora gidip hadi gittin diyelim ilk görüşte sana verdiği ilacı yutmasını önermiyorum sürekli çevreme de anlatıyorum bu olayların yanlışlığını.
Doktorların bu yanlış uygulamalarının olması da senin bu yorumu yapmanı gerektirmez.
Dallanıp budaklandırdığınız bu gibi konuları ben zaten biliyorum ve görüşlerim bu şekildedir. Bunlara rağmen ne doktora inanıyorum ne ilaca derseniz üstüne bi de ilaç ruh sağlığını nası etkiler derseniz anca gülünür. Ben yapmadığım yapmak istemediğim duruma girip açık açık yazıyorum. Alakalı alakasız kişilerle bu sorunları tartışmak saçma geliyor bana. Çoğu konuya da ellemiyorum, sesimi çıkartmıyorum bu gibi garip hallere gelmesin diye. Bu konu ile ilgili bu açıklama ile umarım kapanır konu.
Size ricam aklınıza her geleni yazmayın, bilmediğiniz alakadar olmadığınız konulara yazmayın. Bırakın bilen kişiler konuşsun. Sizin de bildiğiniz konular vardır o konularda engin fikirlerinizi bizlerle paylaşın ki kişilerin akılları bulanmasın.
Dipnot: Konu zaten amacından saptığı için kilitliyorum. Bi cevabınız varsa dediklerimi yanlışlamak adına, şurası yanlış aslında böyle dediğiniz, özel mesajla atın ekleyim mesajınızı, onun dışında daha fazla konuyu uzatmak ve alakasız fikirleri paylaşmanın anlamı yok sanırım.
Dipnot 2: Kırıcı değilim sinirli değilim üsluptan dolayı kimsenin kalbi kırılmasın amacım sadece olayı yazmak. Yazıdan böyle bişey çıkarmayın. Kişisel olarak üstünüze alınmayın lütfen.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...