Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Dayme 2 Ebu Maria El Kahtani'nin Ilk Medya Programı 2.bolum

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daime-2'de Suriye cihadında adı çok duyulan Ebu Maria El Kahtani Şeyh Abdullah Muhaysini'ye misafir oluyor.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ufak bır hatırlatma vıdeolar 44 dakıka cıvarı oldugundan dolayı cevırı bıraz yavas yapılıyor

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Artık büyük mücahid şeyhul meşayıh hüssam el atraş hazretleri ile de geçici hükümet hakkında bir röportaj yaparlar

Bahsettigin yaziyi bende okudum ama hts tek bir kisiden olusmuyor adaletsiz davranmaktan ALLAH a siginirim
Cok acayip konusmus sebebini benim bizim yerimize icindeki ilim heyeti elbette soracaktir.
Boyle birseyin kabulunu birak konusulmasi bile hata lakin onlar bu durumu kendi iclerinde cozecektir.
Basta cevlani ebu cabir bu tavirdan yana hic olurmu acayip konusmus lakin bunun hesabini sormasi gereken ebu cabirdir.

Bize dusen simdilik sadece susmaktir.

Son düzenleme:
عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
bişey derdim de neyse

Ne demek istediğinizi açıkça yazsanıza. Ne anlamalıyız şimdi bu söylediğinizden? Şeyh Ebu Mariya'yı sevmiyorsanız - ki ihtilaf Müslümanlar arasında sevgiye mani değildir - o zaman açıkça yazın sorununuzu. Böyle imalı sözlerin hiç bir faydası yok. Bir şey demeyeceksiniz de ''bir şey derdim de demeyim'' de demeyin.

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
Cundullah! Bu sapık adam HTŞ de sıradan bir "adam" değil. HTŞ-ın bu "adam"la bağlı açıklaması da yerinde bi açıklama değil. Sana tavsiyem Dr. Sami El Ureydi'nin bu konu ile bağlı reddiyesini oku.

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
Önceden Nurettin Zengi grubunun komutanı olan, şu an Heyet Tahrir Şam emirlerinden Husam Etraş Geçici Demokratik Hükümet istediğine dair bir yazı yayınladı:

https://twitter.com/GIIMedia/status/870283606987550720
Bu açıklamanın üzerine Dr. Sami el Ureydi reddiye yazdı. Özet olarak şunları söyledi:

Şeyh Dr. Sami el Ureydi:

"Bu kelimeleri yazmadan önce biraz bekledim.

Heyet Tahrir Şam diyor ki; "Bu Husam Atraş'ın sözleri bizim görüşümüz değil. Herkesin bir görüşü vardır onun görüşü de öyle."

Nasıl siz şimdi susuyorsunuz Heyet Tahrir Şam'a, Cevlani'ye Abdurrahim Attunniye susuyorsunuz ! Siz daha önceden demokratik hükümet istemeyi dinden dönme olarak hükümlendiriyordunuz?

Daha önceden bir toplatı yapmıştık, orada Cevlani Abdurrahim Attun ve gençler vardı, özel gizli bi toplantı değildi, yani ben o gün şöyle sordum; "bu fasaillerden demokratik görüş yada hükümet kurmak isteyenlere ne yapacağız?"

Cevlani dedi ki; "kim böyle yaparsa onları öldürürüz." Abdurrahim Attun araya girdi, dedi ki "maslahatan öldürürüz", Cevlani ona şöyle dedi; "maslahatan değil, alalen öldürürüz." Ben şahid oldum bu kelimeleri Cevlani ve Abdurrahim Attun'dan sadır oldu ve orada başkaları da vardı, onlarda hatırlarlar bu konuşmayı.

Yani Cevlani demokratik hükümet isteyenlere, şimdi niye susuyor, şimdi diyorsunuz bu onun şahsi görüşü cemaatin değil.

Şeyh Atiyyetullah Libi diyor ki;
"Cihat sancağı sadık ve emin kişilerin elinde olmalıdır, dışarıda tağutlarla oturan kişilerde değil."

Ey kardeşlerim;

Cihad hareketinin yönetimini kesinlikle mürted devletlerin otellerinde ittifak edenlere teslim edilemez, bu mümkün değildir şeriata uygun olmaz.

Son olarak çok acayiptir ki Husam Atraş'ın sözü şahsi görüş oluyor ve bu adam HTŞ'de emnilerin naibi.

Arapça Metnin Tamamı: tps://justpaste.it/17eth

M Çevrimdışı

Muvahhid Faruk

* لا أمثل إلا نفسي *
İslam-TR Üyesi
Hep böyle milletin moralini bozan saçma sapan açıklamar ÖSO gibi pisliklerden geliyor. Zengi şimdi HTŞ birleşse de fikri olarak da değişmesi lazım. Halen aralarında Erdoğan kafirini müslüman gören seven adamlar var.

Muhammed El Turki Çevrimdışı

Muhammed El Turki

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kahtaninin erdoğan hakkındaki sözüne bakın anlarsınız demek istediğimi. Biz müslümanların hatalarından nefret ediyoruz. Allah kahtaniyi de beni de sıratı müstakime iletsin

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cundullah! Bu sapık adam HTŞ de sıradan bir "adam" değil. HTŞ-ın bu "adam"la bağlı açıklaması da yerinde bi açıklama değil. Sana tavsiyem Dr. Sami El Ureydi'nin bu konu ile bağlı reddiyesini oku.
Olaya vakifim akhi gereken yapilacaktir.
Lakin kisi ile sozu arasinda tevbesi vardir ya bu isten vazgecer yada kendi gibi dusunen zilletler ile beraber vaktini bekler.

Sami ureydi guzel ve akilli bir alim yerinde konustu dogru konustu.

Lakin burada bize dusen onlarin verecegi karari beklemek ve bu tarz eylemlerde bulunanlardan da kendimizi beri etmek.

Yani biz boyle isek onlari tahmin edemiyorum hts kendi icinde bu sekil insanlari barindirmaz barindirmayacaktirda.

Yakin zamanda sahadaki bu tarz gruplari aradan kaldirmadimi.

Demem o ki bu tarz durumlarda susup durumu olaylarin muhataplarindan olanlardan beklemek dogrusu budur bekleyelim gorelim.

Ayrica sefer ve gazveler durunca icten bir vesvese dusuyor insan larin gonlune mucahid kardesleri en yakin zamanda geri donus olmaksizin ataga gecirmeliler aksi takdirde boyle acaip konusmalari daha cok duyariz cunku durdukca dusmanin kirilan azmi yerine geliyor.

Gerci saflar netlesiyor hersey istenildigi gibi olmuyor

O adama gelince insaallah luzumsuz konusmalarina son verir.

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Şeyh Ebu Mariya'nın Husam el-Atraş meselesi ile ne alaksı var ki, Ramazan'da bir de münakaşa'yı buraya taşıyorsunuz? Şeyh Muhaysini bu programın dünkü bölümünde aynen bu hale değindi; mücahidler (bizim durumumuzda avam insanlar) savaşlara (veya ibadete, Ramazan'a) odaklanacağına alimler arasındaki münakaşalara karışıyor ve böylece moralleri bozuluyor.

Meseleye gelince; Tahriruş Şam bir örgüt değildir, Şeriat ve cihad ilkeleri üzerine birleşmiş sünni bir oluşumdur. Bu yüzden örgütlerdeki dar, tek tarafları görüşler yerine daha geniş fikir ayrılıkları olabilir - tabii ki şeriata muhalif olmadığı sürece. Husam el-Atraş twitlerinde geçici bir hükümet taraftarı olduğu beyan etmiş. JFS'den zamanınında ayrılan Şeyh Sami el-Ureydi bunlara bir reddiye yazmış, ve başka ilim talebeleri ve alimler de HTS'nin Şer'i Meclisine bir beyanat vasıtasıyla itirazlarını belirtmişler, ve yargılanmasını talep etmişler. Böyleyken Ramazan ayında meseleyi (böyle bir üslupla bir de, ve de uygunsuz konuya) foruma taşımaya ne gerek var?

DBcIIvhXYAETRdL.jpg:large

İkinci mesele:
Şeyh Ebu Mariyah, Şeyh Abdurrezzak el-Mehdi, veya başka alimler tevile binaen Erdoğan'ı veya sizin tekfir ettiğiniz başka bir kimseyi tekfir etmiyor olabilir. Bu şimdi yukarıda değindiğim gibi, onlara karşı buğz etmeye, veya hatta tekfire sebep midir? Şeyhin adının geçtiği her konuda aynı meseleyi açıyorsunuz, sanki insanları büyük bir belamdan sakındırırmış gibi. Şeyh Ebu Basir et-Tartusi ile de durum aynı. Defalarca konuşulmuş, tartışılmış meseleleri bir defa açmanın ne anlamı var? Hem de ecirlerin kat kat katlandığı Ramazan ayında.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim bak bilmiyorsun.
Gerçek edogan şeriati getirmek için savaşmıştir.Sadece bir yüzüğü vardır.Ancak mossad tarafindan haince öldürülmüştür.
Ajan Yossi Şerdo ise yerine getirilen bir ajandır.Yeni genelevler açtıran rakı fabrikası kuran Yossi şerdo hakimiyet milletindir açıklamasıyla mossaddan the princes of israel ödülünü almıştır
:D

La havle vela quvvete illa billah.

Ogle uykusu almadinmi sen

Üst Ana Sayfa Alt