Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Cundul Hilafe (Hilafet Ordusu)'nun Itikadı

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum ve rahmetullahi ve berakatuh,

Suriye'de cihad eden Cundul Hilafe'nin itikadını öğrenmek istiyorum, tekfirde aşırı giden bazı kardeşler bu grubu destekliyor, dünyada tek sahih tevhid akidesiyle cihad eden grubun Cundul Hilafe'nin olduğunu söylüyorlar ve El Kaide, Taliban, Eş Şebab, Nusret Cephesi gibi mücahid grupları tekfir ettiklerini söylüyorlar, bu doğru mu?

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Suriye'de cihad eden Cundul Hilafe'nin itikadını öğrenmek istiyorum, tekfirde aşırı giden bazı kardeşler bu grubu destekliyor, dünyada tek sahih tevhid akidesiyle cihad eden grubun Cundul Hilafe'nin olduğunu söylüyorlar ve El Kaide, Taliban, Eş Şebab, Nusret Cephesi gibi mücahid grupları tekfir ettiklerini söylüyorlar, bu doğru mu?

EXTRA birşeyde ben sorayım; EL KAİDE, TALİBAN yok iken, neredeymiş bu cundul taifesi ?

E Çevrimdışı

Et Tevhid vel Cihad

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
egerki duydukların dogru ise kardeş; ya müslüman öldürürler bunlara nusret kısas yapar yada kendilerine baska cihad edecek meydan ararlar Suriyede nusret cephesi devlet gibi elhamdulillah...

E Çevrimdışı

Ebu Lokman

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Videolarda bahsedilen grupların tekfiri duymadım.Genelde tağutu anlatıyorlar tağutu red etmeyenin tekfir etmeyenin ondan beri olmayanın müslüman olmadığından bahsediyorlar,genellikle muhammed bin abdulvahhab rahimehullahın ve torunlarından nakiller var.Allahu Alem,güzel müslümanlara benziyorlar.

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bıraksınlar müslümanları TEKFİR etmeyide, Amerika ile İsrail'e karşı savaşsınlar. ( Eğer El-Kaide'yi tekfir ediyorlar ise )

TEVHID CIHAD SEHADET Çevrimdışı

TEVHID CIHAD SEHADET

Üyeliği İptal Edildi
Banned
buradada konuşmaları var fakat anlayamıyorum...

bu videonuz hilafet ordusu degildir cok hilafet ordusu vardir bu cundul haramenyndir haremeynin ordusudur suan hilafet ordusunun yayinlanmis 3 videosu vardir 2 tanesi yukarda ve ucuncusunude yayinliyorum ve asil ismi جند الخلافة بأرض الشامcundul hilafe bi arzissamdir sam diyarindaki ilan edilen hilafet ordusudur miladi 2013 ocak ayinda ve hicri rebi-ul evvel 1434 ilan yapilmistir ve el-kaideyi talibani el-sebabi ozgur suriye ordusunu nusret cephesini tekfir ediyorlar ve yakinda yeni videolar yayinlanacaktir

TEVHID CIHAD SEHADET Çevrimdışı

TEVHID CIHAD SEHADET

Üyeliği İptal Edildi
Banned

buda egitim goruntusudur kisaca sunu demekteler

Akidemizin aslı her türlü tağutların - müşriklerin tekfiridir. Tekfirden kastımız ise şirk ehlinin gittiği yolun batıl olduğuna itikad edip dostluğu - düşmanlığı buna göre hareket ettirmektir.Amacımız dünyadaki tüm insanlara hakiki saf berrak tevhid akidesini anlatmaktır. İnsanları tevbeye çağırmaktır. Onlara tevhidi imanı akideyi şeriatı cihatı anlatmaktır. Şehadeti bu zevki tattırmaktır.

Günümüz dünyası şirk - küfür - her türlü ahlaksızlık almış başını gitmektedir. Buna karşı kullanılması gereken metod hiç şüphesiz Allah Rasullerinin metodudur. Onlara bir yandan güzel hoş bir uslup ile tebliğ etmek bir yandan ise hak yolda olmadıklarını böyle giderlerse cehennem ateşinin vacip olduğu bilincini anlatmaktır.

Tevhid ancak ve ancak tağutları müşrikleri tekfir ederek gerçekleşir.Yukardada söylediğimiz gibi tekfirden kastımız ise tağutların ve şirk ehlinin gittikleri yolun hak olmadığına itikad - şehadet edip onları güzel usluple islama davet etmektir.

Kişiler üstünden hüküm vermeyiz. Ancak bu kişiler belamlık dairesinde ise insanları buna karşılık uyarmayıda kendimize yol ediniriz. Hiç şüphesiz kıyamet saati yaklaşmıştır yaşadıgımız zaman ahir zamandır. Geçmişte olduğu gibi zamanımızdada muhakkakki sayımız çok azdır. Zira kendisini müslümanlara nispet eden kimselerin fiilleri söylemiş oldukları söz ile çelişmektedir. Bu ise onların islam dairesinde olmadığını bize göstermektedir.

Şuna iman etmekteyiz İslam garip olarak başladı ve garipliğine geri dönecektir Ne mutlu o gariplere. Günümüz dünyasında durum böyledir. Muvahhid mücahid müslümanların sayısı çok azdır tıpkı rasullere tabi olan çok az bir topluluk gibi.

Hedefimiz her muvahhid müslüman gibi islamı rahmani bir metodla hakim kılmaktır. Bu uğurda çalışmak gerek canlarımız gerek mallarımız la hareket etmektir.

Ey insanlar sizleri Allahı hakkıyla birlemeye davet ediyoruz / Ardından ise islamın zirvesi olan yanlızca bu ümmete farz olan cihad'a davet ediyoruz. Allahı birlemek demek tüm tağutları inkar etmek demektir. Allahı birlemek demek şirk ehlinden beri olup onların gittikleri yolun batıl olduguna itikad etmek demektir. Allahı birlemek demek müşriklere buğz etmek onları tekfir etmek onları tevbeye çağırmak demektir.

Gelin tanış olalım işe kolay kılalım sevelim sevilelim dünya kimseye kalmaz.

"Dinde zorlama yoktur , Doğruluk sapıklıktan ayrılmıştır. Artık her kim tağutu inkar Allaha iman ederse kopmak bilmeyen sapa sağlam bir kulpa tutunmuş olur. Allah işitendir bilendir". [ Bakara Suresi Ayet 256 ]

• SUAN SURIYE SAM SEHRINDE HICRI REBIUL EVVEL 1434 VE MILADI OCAK 2013 CUNDUL HILAFET BI ARZISSAM YANI SAM TOPRAKLARINDAKI HILAFET ORDUSU KURULDU MENHECI YOLU BASLANGICTA YAZIYOR AKIDEMIZ BAKARA SURESI AYET 256 DIYOR VE ARDINA DEVAM EDIYOR YAZIYOR BUNA KARSI GELENLERLE SAVASIYORUZ AllahU EKBER VE SIYAH SANCAK KELIME-I TEVHID DALGALANIYOR

لاَ إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ فَمَنْ يَكْفُرْ بِالطَّاغُوتِ
وَيُؤْمِن بِاللّهِ فَقَدِ اسْتَمْسَكَ بِالْعُرْوَةِ الْوُثْقَىَ لاَ انفِصَامَ لَهَا وَاللّهُ
سَمِيعٌ
عَلِيمٌ

• Allah C.C ŞÖYLE BUYURUYOR:

• DİNDE ZORLAMA YOKTUR. HAK,BATILDAN AYRILMIŞTIR KİM TAĞUTU İNKAR EDİP (TEKFİR EDİP) Allah (C.C)'A İMAN EDERSE KOPMAK BİLMEYEN SAPA SAĞLAM BİR KULPA TUTUNMUŞTUR.MUHAKKAKKİ Allah (C.C) SEMİ'DİR ALİM'DİR.BAKARA SURESİ AYET 256

• 1-HERKESI AllahI BIRLEMEYE CAGIRIYORUZ V YERYUZUNDEN TUM TAGUTLARI YOK ETMEK ICIN CIHAD EDECEGIZ

• 2-DUNYAYA SERIAT HAKIM OLUNCAYA KADAR CIHAD EDECEGIZ

• 3-DUNYA GENELINDEKI MURTEDLER TARAFINDAN ISTILA EDILEN TUM ISLAM TOPRAKLARINI MURTEDLERDEN TEKRAR GERI ALINCAYA KADAR CIHAD EDECEGIZ

• 4-TUM DUNYAYA ISLAM HILAFETI NUBUVVET YOLU UZERINE OLAN HILAFET DEVLETINI TUM DUNYADA KURACAGIZ VE BU YOLDA CIHAD EDECEGIZ ISTE BU BIZIM YOLUMUZ DINLEYIN ISTE BU BIZIM YOLUMUZ ANLAYIN DUYUN

• 5-HRE BIDAT SAPIKLIKTIR HER SAPIKLIK ATESTEDIR BIZLER CUNDUL HILAFET BI ARZISSAM OLARAK AKIDEMIZ TEVHIDDIR VE YALNIZ BU UGURDA SAVASNALARIN CIHADI KABULDUR AKSI TAKDIRDE YANI TEVHID UZRE CIHAD ETMEYENLERIN CIHADI ASLA KABUL DEGILDIR ISTE BIZIM AKIDEMIZ BUDUR BIZIM INANCIMIZ BU YOLDADIR

• 6-AllahA HAMD OLSUNKI BIZLER TEVHIDI OGRENDIK VE TEVHID UZERINE TAHKIK YAPTIK ARASTIRMA YAPTIK KITAB OKUDUK BIZLER TUM TEVHIDI BILENLERLE TEVHIDI SAVUNANLARA EL-VELA DOSTLUK MUHABBET SEVGI BESLERIZ MUSRIKLERE EL-BERA DUSMANLIK KIN NEFRET BUGZ BESLERIZ BIZLER MUSRIKLERDEN BERIYIZ UZAGIZ VE SAYET BIR KIMSE TEVHID EHLI OLDUGUNU IDDIA EDIP BU MUSRIKLERI TEKFIR ETMEZSE VEYA KUFURUNDE SUPHE EDERSE VEYA ONLARIN DOGRU YOLDA OLDUKLARINI SOYLERSE ODA KAFIRDIR ISTE BUNU YAPMAYANLAR TEVHIDIN RUKNUNU SARTLARINI BILMEMEKTEDIRLER VE TEVHIDI ANLAMAMISLARDIR VE TEVHID GERCEKLESMEMISTIR EGER BILSELERDI TEVHIDI BILIRLERDIKI MUVAHHID MUSLUMAN KAFIRLERDEN MUSRIKLERDEN BERI UZAK OLURDU VE ASLA ONLARA EL-VELA DOSTLUK SEVGI MUHABBET GOSTERMEZDI VE ONLARDAN BERI UZAK OLURDU VE ONLARI TEKFIR EDERDI GOSTERMEZDI AllahU EKBER

• İslam’ın tarihinde Bilad’üş-Şam Filistin, Ürdün, Lübnan ve Suriye olmak üzere dört ülkeyi içine alan geniş coğrafyaya verilmiş bir adlandırmadır. Kur’an’ın İsra suresinin ilk ayetleri ile etrafı mübarek kılındığı beyan edilen bu bölge hakkında Rasulüllah (s.a.v.)’in de birçok hadisi şerifleri varid olmuştur.

• Rasulüllah (s.a.v.) Bilad’üş-Şam hakkında beyan buyurduğu hadisi şeriflerinden bazıları:

: • Zeyd İbni Sabit (r.a.) anlatıyor: Bir gün Resûlullah (s.a.v.)’in yanında idik. Parçalar üzerinde Kur'ân (ayetlerini) tanzim ediyorduk. Aleyhissalatu vesselam:

• "Şam'a ne mutlu!" buyurdular. Ben: "Bu mutluluk nereden geliyor ey Allah'ın Resûlü?" diye sordum."Çünkü, buyurdular, (Rahman'ın) melekleri onun üzerine kanatlarını geriyorlar!" (Tirmizi)

• İbni Abbas (r.a.) Rasulüllah (s.a.v.)’in şöyle buyurduğunu nakletmiştir: “Batı tarafından gelen fitne, doğu tarafından gelen bir fitne ile karşılaşınca Şam’ın ortasında toplanın. O gün yerin altı üstünden daha hayırlıdır” (Râmûz el-hâdîs)

• Hüzeym İbni Fatik (r.a.) Allah Rasulü (s.a.v.)’in şöyle buyurduğunu nakletmiştir. “Şam ehli Allah’ın yeryüzündeki kamçısıdır. Kullarından dilediğinden onlar vasıtası ile intikam alır. Onların münafıklarının, müminler üzerine galip gelmelerinin imkânları yoktur. Onlar ancak hem öfke, gam, ve hüzün içinde ölürler.” (Râmûz el-hâdîs)

• İbnu Havâle (r.a.) anlatıyor: "Resûlullah (s.a.v.) buyurdular ki: "Bu iş, sizin bir kısım toplu gruplara ayrılmanıza neden olacak: Şam'da bir grup, Yemen'de bir grup, Irak'ta bir grup!" Ben: "Ey Allah'ın Resûlü! dedim. O güne erdiğim takdirde (bunlardan en hayırlısı hangisi ise şimdiden) bana seçiverin!" dedim.

• "Öyleyse dedi, sana Şam'ı tavsiye ederim! Çünkü orası, Allah'ın, arzında mümtaz kıldığı yerdir. Allah kulları arasında seçkin olanları oraya tahsis eder. Ancak (oraya gitmekten) imtina ederseniz, size Yemen'inizi tavsiye eder, (oradaki) havuzlarınızdan için derim. Zira Allah, Şam ve ahalisini (fitnelerden koruma hususunda) bana garanti verdi." (Ebu Davud)

• Abdullah b. Amr'ın bildirdiğine göre Resûlullah (s.a.v.) şöyle buyurdu: "Altımdan minderim çekildi; gözlerim o minderimi izledi, baktım ki Şam'a doğru yönelen bir nura dönüştü. Şunu iyi bilin ki, fitneler çıktığında iman Şam'da olacaktır. " (Fezail’ü-Şam/Albani)

• Muaviye b“Şam halkı bozulunca sizde hayır yoktur(İbn Mâce)

• Seleme İbnu Nüfeyl el-Kindî (r.a.) anlatıyor: "Resûlullah (s.a.v.)buyurdular ki:

• "Ümmetimden bir grup, hak yolunda mücadeleye (hiç ara vermeden) devam edecek, Allah da, onlar(la mücâdele sebebi) ile bazı kavimlerin kalplerini saptıracak ve bunlardan (alınanlarla) onların rızkını sağlayacaktır, bu hal kıyamet gününe, Allah'ın va'dinin gelme anına kadar devam edecektir... Mü'minlerin (fitne sırasında emniyette olacakları) asıl yerleri Şam'dır." [Nesâî)

• CUNDUL HILAFET BI ARZISSAM BI AKIDETIT TEVHID KUR-ANIL KERIM SURETUL BAKARA EL-AYET 256

A Çevrimdışı

asrinsirri

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bu videonuz hilafet ordusu degildir cok hilafet ordusu vardir suan hilafet ordusunun yayinlanmis 3 videosu vardir 2 tanesi yukarda ve ucuncusunude yayinliyorum ve asil ismi جند الخلافة بأرض الشامcundul hilafe bi arzissamdir sam diyarindaki ilan edilen hilafet ordusudur el-kaideyi talibani el-sebabi ozgur suriye ordusunu nusret cephesini tekfir ediyorlar
Hoş Geldin bizi TEKFİR eden aşırıya kaçan kardeşimiz umarım 5. defa banlanmazsın, Ortak noktada ALLAH c.c için buluşuruz. Hz Ali r.ha dediği gibi; Onlar, şirkten kaçınan ve aşırıya kaçan kardeşlerimizdi...

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

20 Şubat 2013 de bu videoyu yüklemişsin ve bu grubun eğitim görüntüleri yazmışsın

Ben bu eğitim görüntülerini 17 Aralık 2012 tarihinde yayınladım El Beşair tugayı olarak.

Ne iş sizinki anlamadım..

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Allah bilir Cundul Hilafe diye bir grup yoktur .Bunların tek işi tüm mücahidleri tekfir edip fitne çıkarmak

S Çevrimdışı

SaYFuLLaH

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
O eğitim kampındaki kişiler farklı bir grup sanırım.

MaşaAllah sözleri hak ama batıl kastediliyor maalesef (kendileri gibi düşünmeyen mücahidleri tekfir ediyorlar görüldüğü gibi):

N Çevrimdışı

Nicat

Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah. Bunların tekfir olunma sebebini bilen varmı kardeşler?