Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

İlmi Konu Çırıl-çıplak Banyo

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim"Çırıl-çıplak Banyo " konunun başlığını değiştirin daha müstehcenliği anımsatmayan örneğin İSLAMDA BANYO ADABI vb.gibi konu başlıkları olsun..:bash_1_:

Mustafa Dolgun Çevrimdışı

Mustafa Dolgun

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah Razı olsun Hocam.

İnşallah Allah hepimize Hz Osman (r.a) a ihsan ettiği ihlastan da nasip etsin.

masivaa Çevrimdışı

masivaa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Selamun aleykum kardeşlerim!
Yazıları okuyorum.Bazı şeyler bana islam adına gereksiz geldi.Tuvalet duası,tuvalete giriş duası tuvaletten çıkış duası,banyoya giriş duası ,banyodan çıkış duası,elbise giyiş duası ,elbise çıkarma duası..bir sürü gereksiz ,kalıp şeklinde arapca dualar..Alllah aşkına söylermisiniz,böyle yapınca ,bu kalıpları ezberleyip uygulayınca dahamı mümin olunuyor.Bir kimse türkce dua etse,türkce allahdan istese cenabı hakkı her yerde zikretse ,yukarda sayılan dua kalıplarını ezberleyenden ne eksik yapmış olur?

Kuranı kerim bize dualar öğretmiş ,dua kalıplarıyla örneklemeler yapmış .Bu ayetler mutlaka ezberlenmeli ve uygulanmıdır.Fakat diğer duaların arabca ezberlemek çok bir şey ifade etmez..
Allahumme inneke tuhibul affe fağfu annaa! diyen biriden "allahım muhakkakki sen affı seversin ,bizi affet" diyen birinin ne farkı olabirki?

M Çevrimdışı

Muhammed Et-temimi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleykum kardeşlerim!
Yazıları okuyorum.Bazı şeyler bana islam adına gereksiz geldi.Tuvalet duası,tuvalete giriş duası tuvaletten çıkış duası,banyoya giriş duası ,banyodan çıkış duası,elbise giyiş duası ,elbise çıkarma duası..bir sürü gereksiz ,kalıp şeklinde arapca dualar..Alllah aşkına söylermisiniz,böyle yapınca ,bu kalıpları ezberleyip uygulayınca dahamı mümin olunuyor.Bir kimse türkce dua etse,türkce allahdan istese cenabı hakkı her yerde zikretse ,yukarda sayılan dua kalıplarını ezberleyenden ne eksik yapmış olur?

Kuranı kerim bize dualar öğretmiş ,dua kalıplarıyla örneklemeler yapmış .Bu ayetler mutlaka ezberlenmeli ve uygulanmıdır.Fakat diğer duaların arabca ezberlemek çok bir şey ifade etmez..
Allahumme inneke tuhibul affe fağfu annaa! diyen biriden "allahım muhakkakki sen affı seversin ,bizi affet" diyen birinin ne farkı olabirki?

Masiva sen ne ayaksın ?

Bu duaları ilk yapan kişi Rasulullahtır(s.a.v) ondan günümüze kadar rivayet yoluyla ulaşmıştır...
Şimdi Rasululullah(s.a.v) kendi dilinde değilde türkçe mi dua edecekti ?

Duaları hiç okudun mu sen ?

Şeytandan Allah'a sığınmak gereksiz mi abes bir iş mi ?
Elbise giyerken yeni birşey giyerken Ya rabbi bunu benim için mubarek kıl hayırlı kıl demek abes mi ?

Sana kimse türkçe dua etme arapça edeceksin diyen oldu mu ?

Sen türkçe dua et arapça etme..Ama kalkıpta Rasululah'ın(s.a.v) yapmış olduğu dualar için bunlar gereksiz bunları okuyunca daha mı mümin olunuyor gibi kelimeler kullanman aynı münafıkların ağzı ile konuşmaya benzer...

Kişi içide gizlediği münafıklığı anca bu tür sözler ile dışa vurur...

masivaa Çevrimdışı

masivaa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Masiva sen ne ayaksın ?

Bu duaları ilk yapan kişi Rasulullahtır(s.a.v) ondan günümüze kadar rivayet yoluyla ulaşmıştır...
Şimdi Rasululullah(s.a.v) kendi dilinde değilde türkçe mi dua edecekti ?

Duaları hiç okudun mu sen ?

Şeytandan Allah'a sığınmak gereksiz mi abes bir iş mi ?
Elbise giyerken yeni birşey giyerken Ya rabbi bunu benim için mubarek kıl hayırlı kıl demek abes mi ?

Sana kimse türkçe dua etme arapça edeceksin diyen oldu mu ?

Sen türkçe dua et arapça etme..Ama kalkıpta Rasululah'ın(s.a.v) yapmış olduğu dualar için bunlar gereksiz bunları okuyunca daha mı mümin olunuyor gibi kelimeler kullanman aynı münafıkların ağzı ile konuşmaya benzer...

Kişi içide gizlediği münafıklığı anca bu tür sözler ile dışa vurur...

Bunlar sadece isnad dualar..Öyle konuşuyorsunki sanki resulullah dua ederken yanındaydın..çok bir şey ifade etmez ben sadece onu ifade ettim..

masivaa Çevrimdışı

masivaa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bireysel olarak çırıl çıplak banyo yapılır arkadaşlar.Bunda dinen bir mahsur yok.Çok gereksiz bir konu.Çıplak banyoya karşı çıkanlara sormak lazım ,Adem a.s ilk yaratıldığında çıplak değilmiydi?

masivaa Çevrimdışı

masivaa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
şu açılan başlık ,yahudilerin bakara süresindeki kurban kesme işine benziyor. Çok gerekesiz bir konu,o kadar gerksizliğini kimse görmüyor ,herkes on dereden senet getirip bir şey isbatına kalkıyor.Yahudiler bu gereksizlik yüzünden az daha kurban kesemiyorlardı..

şimdi ben ,kurbanda sarı sığır kesmekmi daha faziletli kara sığır kesmekmi daha faziletli ? diye başlık açsam.Hemen gidib hadislere bakıp delil getirmeyemi kalkacaksınız?
tuvalete sağ ayaklamı girmek lazım ? desem hadisemi bakacaksınız.. ?

masivaa Çevrimdışı

masivaa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Peygamber S.a.v i ve sünnetini inkar eden birisinin Adem a.s dan örnek vererek çırılçıplak banyo yapılır fetvasını vermesi garibime gittide o yüzden sordum.

Peygamberin sünnetini inkar ettimi kim söyledi?Arkadaşım hadislerin yerini iyi bilelim.Hadisler zanni delildir.ona göre yorumlamak lazım.Fakat siz hadislere neredeyse ayet gibi görüyorsunuz.Bu ise yanlışdır.

Fetvada garip olan ne?
teferruat bir konu için tartışmak bile yanlış..

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
şu açılan başlık ,yahudilerin bakara süresindeki kurban kesme işine benziyor. Çok gerekesiz bir konu,o kadar gerksizliğini kimse görmüyor ,herkes on dereden senet getirip bir şey isbatına kalkıyor.Yahudiler bu gereksizlik yüzünden az daha kurban kesemiyorlardı..

şimdi ben ,kurbanda sarı sığır kesmekmi daha faziletli kara sığır kesmekmi daha faziletli ? diye başlık açsam.Hemen gidib hadislere bakıp delil getirmeyemi kalkacaksınız?
tuvalete sağ ayaklamı girmek lazım ? desem hadisemi bakacaksınız.. ?

masivaa işine bak hade ...

masivaa Çevrimdışı

masivaa

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bir müslümanın tavrına bak! bu forum ne? islam adına bidat formumu? bizim lat, uzza, menat'ımıza karışma formumu?...

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bi bitmediniz

bitmediniz.gif

...

Üst Ana Sayfa Alt