Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Çin'den Uygurlara Çağrı: Teslim Olun

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
32938.jpg


Çin'in Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Hami şehri yönetimi bir açıklama yayınlayarak "terörizm, bölücülük ve aşırıcılıkla zehirlenmiş kişileri" yetkililere teslim olmaya çağırdı.

Hami şehrinin resmi sosyal medya hesabından yapılan çağrıda "30 gün içinde teslim olup suçlarını itiraf edenlerin belki de ceza almayacakları" duyuruldu.

Yapılan açıklamada yetkililer, "muhafazakar İslami davranışları, insanların tüm hayatlarını Kuran'a göre düzenlemesini desteklemeyi, başkalarını televizyon izlemekten, içki içmekten, sigara içmekten ve düğünlerde dans etmekten alıkoymayı" itiraf edilmesi gereken suçlar şeklinde sıraladı.

Devlet tarafından verilen yardımları "haram" diyerek kabul etmemek ve hükümetin kimlik sistemini açıktan reddetmek de teslim olunmayı gerektiren suçlar listesinde yer aldı.
 

Benzer konular

Üst Ana Sayfa Alt