Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Cima Esnasında Hanımının Sütünü İçen Kocanın Durumu Nedir?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
SORU :
ÖZEL KARDEŞ' Alıntı:
Selamun Aleykum Kardeşim, Nasılsın iyisin İnşallah.

Yine vaktini alıp seni biraz meşgul edeceğim, hakkını helal et kardeşim. Şöyle bir soruyla karşılaştım :

Erkek hanımıyla cima öncesi veya sonrasında kadının göğüsleriyle hazlanırken kadın emzikli çocuklu ise o zaman doğal olarak göğüslerinden süt akacaktır. Erkeğin ağzına süt girmesi ihtimali yüksektir. SÜT EMEN - EMZİREN İLE İLGİLİ HÜKÜMLER GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA ERKEĞİN HANIMI ONA HELAL OLUR MU OLMAZ MI ?

Belki kolay bir sorudur ama hassas bir konu aynı zamanda. Sanal bir ortam da olsa forumda açıktan sormaya utandım. Erkek olmam utanmama engel değildir. Hem utanmanın erkeği kadını yoktur.

Selam ve Dua İle Kardeşim
Aleykum selam we rahmetullahi we berakâtuhu kardeşim ; Elhamdulillah iyiyim, inşeallah siz de iyisinizdir.
Kardeşim sorunuz ilginç, dikkat çekici olduğu için diğer ziyaretçilerinde faydalanmasını uygun gördüğümden, adınızı değiştirerek genel bölüme taşıdım.

Erkeğin hanımının sütünü emmesi/içmesi durumunda nikâha bir zararı yoktur fakat edeb olarak kasten böyle bir işi yapmak uygun değildir. Ayrıca bundan dolayı süt kardeşliği de olmaz.

Yahya b. Saîd'den: Bir adam Ebû Musa el-Eşarî'ye: «— Ben hanımımın memesini emdim, karnıma süt gitti (bunun hükmü nedir?)» diye sordu.
Ebû Musa: «— Bana göre o kadın sana haram olmuştur.» deyince ;
Abdullah b. Mes'ud: «— Adama nasıl fetva verdiğine dikkat et» dedi.
Ebû Musa: «— Bu hususda sen ne dersin?» deyince,
îbn Mes'ud: «—Emme ancak iki sene içerisinde olur» dedi.
Bunun üzerine Ebû Musa: «— Bu büyük alim aranızda iken, bana bir şey sormayınız.» dedi.

(Muvatta, Râda, Bab 2, Hadis no : 14)

Üst Ana Sayfa Alt