Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çıkışlar Burdan

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Çıkışlar

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Veda...
Siteden Ayrılış

Eûzu billahi min'eş Şeytân'ir Racîm. Bismillah'ir Rahmân'ir Rahîm. El-Hamdulillahi Rabb'il Âlemîn. Es'Salâtu ve's Selâmu Ala Nebiyyina Muhammedin ve Ala Âlihî ve Eshabihi Ecmeîn. Emmâ Bea'd.
Es'selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh.
Bu yazı iki din kardeşinin siteye, siteden ayrıldığını duyurmasıdır. Ben şahsım adına bu sitede bir kaç kez onurumun incitildiğini söylemek isterim. Ancak bunu -belki farklı menhecden kişiler tarafından söylenmiş olma durumunda bir daha bu tür şeyler söyleyen kişiyle muhattab dahi olmayacak olmama rağmen- bana yapan kardeşlerin tevhid akidesine mensub olması nedeniyle göz ardı ettim. Burda diğer kardeşlerin de hatalarından dönmesinin de payı şüphesiz ki vardır. Bu konuları haftalar geçtikten ve helalleştikten sonra tekrar gündem etmeyeceğim elbette. Ama asıl sebep, her ikimizin de yöneticilerde gördüğü kibir, dengesizlik, sabırsızlık, bazı takıntılı haller ve son olaylardan sonra şaşırak şahidlik ettiğimiz iftira gibi kötü huy ve davranışlardır. Ma'lum kardeş hakkında "Aşırı Tekfir Hastası Harici" denilmiş. Üstüne üstlük birde etik dışı bir şekilde deşifre edilmiş. Deşifre edilen hesaba baktığımız zaman TEK BİR HARİCİLİK ALÂMETİ DAHİ göremedik. Burda admin kardeşlere şunu demek istiyoruz: "Acaba sizde takıntılı bir şekilde kullandığınız "Aşırı Tekfir Hastası" teriminin bir benzeri olarak "Aşırı Tebdi Hastası" olmayasınız. İşin arka planın da neler döndüğünü bilmiyoruz lakin, Tekfirci/Harici olduğunu tespit ettiyseniz bunu bizimle de paylaşmalıydınız. Bir kişi hakkında söylenen isbatsız bir iddia, özellikle böyle bir durumda iftira değilse nedir? Buraya kadar yazdıklarımız hem sebep belirtmek, hem de şu hadisi uygulamak içindir.

Rasulullah (s.a.v) buyurmuştur ki:
“Kim bir din kardeşinin arkasından şeref ve haysiyetini savunursa, Allah da kıyamet günü onun yüzünü ateşten korur.”
Tirmizî, Birr, 20; Ahmed, Müsned, VI, 448.

Son olarak önce adminlere, sonra üyelere bir kaç sözümüz var.

Adminlere

Allah'tan korkun ve daha önce mutlaka duymuş olduğunuz şu hadislerden ibret alın.

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"iman bakımından müminlerin en mükemmeli, ahlâkça en güzel olanlar ......dır."
Aişe radıyallahu anha'dan rivayetle. Tirmizî.

- Rasulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:
“Her kim Allalh için alçak gönüllülük yaparsa, Yüce Allah onun derecesini yükseltir.”

Üyelere

Ahirat günü altından kalkamıyacağınız, hesabını veremiyeceğiniz sözler söylemeyin.

Bütün bunlardan sonra deriz ki, tüm bunlara rağmen bizler sizin din kardeşleriniz olarak, Vela ve Bera Akidesi gereği sizleri halen seviyoruz ve düşmanlık beslemiyoruz. Bizlere yaptığınız her iyiliğe teşekkür ediyoruz. Ben şahsım adına bana hakkını helal eden herkese bilip bilmediğim, büyük küçük her hakkımı helal ediyorum. Taifetelmansura'da "Eslem Berire" nickli üye hariç herkese hakkını helal ediyor.

Not: Her söylediğimiz her admin hakkında geçerli değildir.

Hakkınızı helâl edin. Es'selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh. Ve Ahiru Dea'vana En'il Hamdu Lillahi Rabb'il Âlemîn.

Kardeşiniz Ebu Hayseme-Kardeşiniz Taifetelmansura

aleykumselam ve rahmatullah kardeşim

ben mevzuyu anlayamadım ? kardeşim

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Veda...
Siteden Ayrılış

Eûzu billahi min'eş Şeytân'ir Racîm. Bismillah'ir Rahmân'ir Rahîm. El-Hamdulillahi Rabb'il Âlemîn. Es'Salâtu ve's Selâmu Ala Nebiyyina Muhammedin ve Ala Âlihî ve Eshabihi Ecmeîn. Emmâ Bea'd.
Es'selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh.
Bu yazı iki din kardeşinin siteye, siteden ayrıldığını duyurmasıdır. Ben şahsım adına bu sitede bir kaç kez onurumun incitildiğini söylemek isterim. Ancak bunu -belki farklı menhecden kişiler tarafından söylenmiş olma durumunda bir daha bu tür şeyler söyleyen kişiyle muhattab dahi olmayacak olmama rağmen- bana yapan kardeşlerin tevhid akidesine mensub olması nedeniyle göz ardı ettim. Burda diğer kardeşlerin de hatalarından dönmesinin de payı şüphesiz ki vardır. Bu konuları haftalar geçtikten ve helalleştikten sonra tekrar gündem etmeyeceğim elbette. Ama asıl sebep, her ikimizin de yöneticilerde gördüğü kibir, dengesizlik, sabırsızlık, bazı takıntılı haller ve son olaylardan sonra şaşırak şahidlik ettiğimiz iftira gibi kötü huy ve davranışlardır. Ma'lum kardeş hakkında "Aşırı Tekfir Hastası Harici" denilmiş. Üstüne üstlük birde etik dışı bir şekilde deşifre edilmiş. Deşifre edilen hesaba baktığımız zaman TEK BİR HARİCİLİK ALÂMETİ DAHİ göremedik. Burda admin kardeşlere şunu demek istiyoruz: "Acaba sizde takıntılı bir şekilde kullandığınız "Aşırı Tekfir Hastası" teriminin bir benzeri olarak "Aşırı Tebdi Hastası" olmayasınız. İşin arka planın da neler döndüğünü bilmiyoruz lakin, Tekfirci/Harici olduğunu tespit ettiyseniz bunu bizimle de paylaşmalıydınız. Bir kişi hakkında söylenen isbatsız bir iddia, özellikle böyle bir durumda iftira değilse nedir? Buraya kadar yazdıklarımız hem sebep belirtmek, hem de şu hadisi uygulamak içindir.

Rasulullah (s.a.v) buyurmuştur ki:
“Kim bir din kardeşinin arkasından şeref ve haysiyetini savunursa, Allah da kıyamet günü onun yüzünü ateşten korur.”
Tirmizî, Birr, 20; Ahmed, Müsned, VI, 448.

Son olarak önce adminlere, sonra üyelere bir kaç sözümüz var.

Adminlere

Allah'tan korkun ve daha önce mutlaka duymuş olduğunuz şu hadislerden ibret alın.

Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"iman bakımından müminlerin en mükemmeli, ahlâkça en güzel olanlar ......dır."
Aişe radıyallahu anha'dan rivayetle. Tirmizî.

- Rasulullah (s.a.v.) buyuruyor ki:
“Her kim Allalh için alçak gönüllülük yaparsa, Yüce Allah onun derecesini yükseltir.”

Üyelere

Ahirat günü altından kalkamıyacağınız, hesabını veremiyeceğiniz sözler söylemeyin.

Bütün bunlardan sonra deriz ki, tüm bunlara rağmen bizler sizin din kardeşleriniz olarak, Vela ve Bera Akidesi gereği sizleri halen seviyoruz ve düşmanlık beslemiyoruz. Bizlere yaptığınız her iyiliğe teşekkür ediyoruz. Ben şahsım adına bana hakkını helal eden herkese bilip bilmediğim, büyük küçük her hakkımı helal ediyorum. Taifetelmansura'da "Eslem Berire" nickli üye hariç herkese hakkını helal ediyor.

Not: Her söylediğimiz her admin hakkında geçerli değildir.

Hakkınızı helâl edin. Es'selamu Aleykum ve Rahmetullahi ve Berakatuh. Ve Ahiru Dea'vana En'il Hamdu Lillahi Rabb'il Âlemîn.

Kardeşiniz Ebu Hayseme-Kardeşiniz Taifetelmansura

Altindan kalkamiycaginiz seyler soylemeyin derken yolcu34 adli uyenin soylediklerinin altindan kalkacagini nerden biliyorsunuz.

Soyledigi hakaretler ve tekfire varan sozlerin altina durmadan dua eden ebu hayseme acaba sen onun cirkin sozlerine kabul ettigin icin nasil altindan kalkacaksin

Furkan el turki Çevrimdışı

Furkan el turki

Kötü Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ebu hayseme ve TaifetelMansura kardeşler, sizler iyi insanlar ve hakkı hak olarak yaşama isteğinde bulunanlarsınız, niyetinizin salih ve hakkı anlama hususunda sabit olduğuna inanıyorum, ve bu davranışınızı Allahtan size merhameti ile muamele etmesi hususunda hüsnü zan ile karşılıyorum. . .
Lakin kanımca da ortada ki durum gösteriyor ki karşı tarafın açık olarak kötü niyetli yaklaşımı siteyi hacklemerinden ayan beyan ortada, bu kadar emek verilerek müslümanların hizmetine sunulmuş bir siteyi hacklemek müslümana yakışır bir davranış değildir, müslüman kendisinden emin olunan kişidir, acaba o kimseler bu yaptıkları ihanetin altından nasıl kalkacaklar hiç düşünmüyor musunuz? ben de site yöneticilerinden şikayetçi olmama ve hatta bırakın bu siteyi trollemeyi, tarihin karanlık sayfalarına gönderecek yetki ve ekipmana sahib olmama rağmen aklımın ucundan bile böyle bi şey geçmemişti, Müslümanların fayda gördüğü bi işi bozmanın hesabını Allaha nasıl verebiliriz? sözün özü şu ki bizler hep birlikte birbirimizi maslahat olarak onaylamasak da, Ahmedin Mehmedin Alinin ipine değil, Allahın ipine sarılmakla emrolunduk, bunları iyice düşünün ve kararınızdan vazgeçin inşaallah. . .
De ki: 'Herkes kendi hâline (mizâcına) göre amel eder.' Fakat Rabbin, kimin daha doğru bir yolda olduğunu en iyi bilendir. isra, 84

S Çevrimdışı

Said bin cubeyr

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Hariciler psikolojik hastalardir.Fikirlerinin temelinde duygulari on plandadir bunu tetikleyen faktor ise genellikle Toplumsal etkilerdir.Toplum tarafindan dislanmalari, ezilmeleri ... Vb tepkisel halleridir.

Bunlar halklarin islahi icin degil kufurlerini ortaya cikarmak icin capa harcarlar.

Ulemanin kortugu tekfir noktasinda bunlar cesurdur.

Ulemanin cekindigi uzak durdugu tekfir noktasinda bunlar arsiz ve yakindir.

Bu tip insanlara karsi duygusal davranip yakin durmayin.Kalpleri kas katidir.Sozleriniz etki etmez.

Gecmis olsun bu arada forum ahaline Allah swt daha kotusunden korusun.

E Çevrimdışı

Ebu Huzeyfe eş Şami

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biraz argo konuşmak istiyorum. Çünkü düsüncelerimi baska sekilde anlatamayacagim Allahu alem. Liseden çevresi sağlam serseri bir arkadaş vardı. İlk defa twitter hesabı açtığında şöyle demişti " Ulan mahallede korkudan sessiz osuran adamlar twitter'da amerikan başkanı olmuşlar"
Diyeceklerim bu kadar inşaAllah sürçü lisan etmemisimdir.

E Çevrimdışı

eslem berire

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Taifetul manusara kardes benden defalarca halallik istedigi halde sessiz kaldım ..Sonra vermedigim icin kızdı..
Halbuki kendi helallik vermisdi
Burada da acıkdan ilan edip yazmış
Helal etmiyorum diye ..
Orda baska burda baska olmanın manası yok ..
Ben celi cumle kardeslerime herne hak gecmis ise helal ediyorum .
Herzamanki duam ;
Allahım benimde bütün kardesleriminde canını imanla al.

ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Es selamu aleykum kardeşler. Geçenlerde yaşanan malum olay yüzünden hepimiz üzüldük. Kendi adıma söylüyorum biz Ebu Hayseme kardeşle hata ettik, ayrıntıları bilmeden yönetimin yanlış ithamlarda bulunduğunu düşündük. Siteden ayrılma kararını olaydan önce almıştım, sebep çok başkaydı ama sonradan anladımki o da yanlışmış. Her ne sebeple olursa olsun gemiyi ilk biz terketmemeliydik.
Admin abilerimden
ve üye kardeşlerimden özür diliyorum.

Son düzenleme:
ك Çevrimdışı

كعب بن مالك

La İlahe İllallah
İslam-TR Üyesi
Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Amin :)

İnsan hata eder
Ama onemli olan o hatayi anlayip ders cikarmaktir.
Hata eden ve o hatadan ders cikarip birdaha donmemek uzere mucadele eden insani cok seviyorum :) en guclu akilda olani da odur.
Cunku sogukkanli temkinli ve sabirla bekler hayr uzere yasamaya ozen gosterir.